Hlavní navigace

ovocná šťáva

100% džus je mrtvá tekutina

Limonády patří mezi nápoje, které nemusí obsahovat ovocnou složku. O něco málo lépe jsou na tom ovocné nektary a šťávy. Žádnou velkou výhru nepředstavuje ani 100% džus z koncentrátu.

Doba čtení: 4 minuty

Vědci vyvinuli jablečnou šťávu pro alergiky, trh ale prý nemá zájem

Jablko je u nás nejoblíbenějším ovocem a současně častým alergenem. Alergici by mohli popíjet alespoň čerstvou jablečnou šťávu zbavenou alergenů. Zatím se pro ni však nenašel prodejce.

Doba čtení: 4 minuty

Tajemství 100% džusů z koncentrátu: vysušené pomeranče

Na litr čerstvé šťávy padnou dvě kila ovoce. Na krabici s džusem by se ho ideálně mělo použít také tolik. Jenže to se vymačká, vysuší a pak opět zředí vodou. A doplní umělými vitamíny.

Doba čtení: 4 minuty

Každý druh odšťavňovače dělá jinou šťávu

Čerstvé šťávy mají výhody hned ve dvou směrech. Jsou dobré, a v době, kdy je málo slunce a hodně nemocí, posilují naše zdraví. Na rozdíl od džusů z krabice neprocházejí pasterizací.

Doba čtení: 5 minut

Do správného ovocného nanuku patří kus prasete

Máte rádi ovocné nanuky? Mnohdy v nich žádné ovoce není. Zato v nich jsou věci, které byste nečekali. Dejte si nanuk a podívejte se na náš test, pak už možná nebudete mít chuť.

Doba čtení: 8 minut

Ve falšování potravin se objevují stále nové a nové triky

Šéf pražské potravinářské inspekce uvádí typické i unikátní příklady falšování potravin. Takovým rekordmanem je například 100% ovocná šťáva, ovšem s nula procenty ovoce!

Doba čtení: 5 minut

Ovoce do škol, nebo vyhozené peníze?

Čím víc dětem něco nutíte, tím méně to chtějí. Vláda si však zřejmě myslí, že to zlomí, a dává zelenou dalšímu ročníku projektu Ovoce do škol, který stojí téměř 80 milionů korun. Za co?

Doba čtení: 5 minut

Dětská výživa - v mrkvi pro nejmenší je třetina rýžové mouky

Vařená, nebo kupovaná kojenecká výživa? Domácí vyjde jasně levněji, ale je s ní práce. Proti kupovaným zase mluví nejen cena, ale taky často množství cukru a různé chytáky ve složení.

Doba čtení: 7 minut

Francie zavedla daň z limonád. Neprospěla by i nám?

Jedna věc je, zda vůbec pít či nepít limonády a proč. Druhá, zda to má regulovat stát a jestli by případné zdražení „nezdravých“ nápojů mělo nějaký pozitivní efekt…

Doba čtení: 5 minut

Šťávy a džusy obsahují kyseliny, jež rozleptávají zubní sklovinu

Ovocné šťávy není dobré pít denně, a už vůbec ne na noc. Podle výzkumu pravidelná konzumace snižuje tvrdost skloviny až o 84 %. Džusy také významně ovlivňují účinky některých léků.

Doba čtení: 7 minut

Jablečný džus už se nesmí vydávat za jiný

Výrobci džusů budou muset být upřímnější, co se týče informací o složení, jež uvádějí na obalech. Spotřebitele už nesmějí mást a snažit se jim prodat doslazovaný nápoj jako šťávu.

15. 12. 2011 10:00
Doba čtení: 1 minuta

Odšťavňovače skousnou jablka vcelku, víc jim vadí drobné ovoce

Co je důležité při výběru odšťavňovače? Silný motor, otáčky a materiál. Určitě vás ale taky bude zajímat, jaké ovoce a zeleninu můžete do přístroje vkládat a jestli ho musíte krájet.

Doba čtení: 6 minut

Ovocné džusy: Víte, co pijete?

Lákavá krabice s obrázkem čerstvého ovoce, ze kterého kape šťáva. K tomu nápis 100% džus a kdesi na zadní straně: vyrobeno z koncentrátu. Víte, co to vůbec znamená a co pijete? A víte, jak si sami správně namíchat koktejl, kterým se neotrávíte? Poradíme vám, jak do sebe dostat vitamíny. Zdravě.

Doba čtení: 4 minuty