Hlavní navigace

otrava

Jak poznat, který alkohol je bezpečný? Doma, v obchodě, v restauraci...

Nevěřte ničemu pod 90 korun za půllitrovku lihoviny. Kde vám alkohol zkontrolují, co se děje s načatými lahvemi z restaurací, a kam s podezřelým chlastem, když do kanalizace nepatří?

3. 10. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Nebojte se pít Alpu

GLOSA – Současná metanolová otrava je především důsledkem vysoké spotřební daně na tvrdý alkohol. Příčina problému se tudíž nevyřeší ani poté, co bude částečná prohibice odvolána.

Doba čtení: 4 minuty

Nebezpečný alkohol: Lahve s těmito etiketami má někdo doma

Policie varuje: Lahve s nebezpečným alkoholem jsou mezi lidmi.  Podívejte se, na co si dát pozor! Zlínští kriminalisté, kteří odhalili nelegální stáčírnu alkoholu ve Zlíně, upozorňují na fakt, že několik lahví s nebezpečným alkoholem je stále mezi konečnými odběrateli, tzn. v domácnostech. Dobře si proto prohlédněte vzory etiket, jimiž jsou lahve s podezřelým alkoholem opatřeny.

14. 9. 2012 11:48
Doba čtení: 1 minuta

Příznaky otravy alkoholem se projeví až po třiceti hodinách

Otravy metylalkoholem mohou být jen špičkou ledovce, varuje Petr Popov, odborník na závislosti. Kolik z šesti příznaků alkoholismu na vás sedí? Po jaké dávce nastává slepota a kdy smrt?

14. 9. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

K prodeji falšovaného alkoholu stačí jediná originální lahev

Cesta nebezpečného alkoholu do vaší sklenky je poměrně přímá. Zjistili jsme, kudy vede. Umožňuje ji česká legislativa a zákaz prodeje lihovin na stáncích neřeší vůbec nic.

Doba čtení: 6 minut

Mořské plody jsou zdravé, ale i rizikové

Mořské potvory v jistých ohledech nemají konkurenci, obsahují řadu prospěšných látek. Potenciální nebezpečí představují hlavně za syrova, ale i tomu se lze při správném postupu vyhnout.

Doba čtení: 5 minut

Mámo, nasmaž řízky, a jedeme si pro průjem na dovolenou!

Vezete s sebou na dovolenou potraviny? Nejrizikovější jsou uzeniny a maso, i zpracované. Jestli je jídlo zkažené, poznají lépe ženy. A možná se budete divit, světélkující maso nevadí.

Doba čtení: 4 minuty

Další nebezpečné skleničky obsahují olovo a kadmium

Již několikátý případ během pár měsíců má společné rysy – skleničky s obrázky, z nichž se uvolňují jedovaté látky. Ministerstvo zdravotnictví v rámci ochrany veřejného zdraví označilo jako nebezpečné aktuálně hned dva druhy odlivek. O některých předchozích případech jsme již dříve informovali, např.: Ministerstvo varuje před skleničkami, z nichž se uvolňuje olovo, Hrnky s obsahem toxického kadmia. 

25. 7. 2012 11:06
Doba čtení: 2 minuty

Hrnky s obsahem toxického kadmia

Ministerstvo zdravotnictví varuje před dalším nebezpečným výrobkem.  Autor: MZ ČR Jedná se o volně prodávaný skleněný šálek s uchem. Je zdobený dekorem v podobě širokého červeného pruhu po obvodu celého šálku. Přestože je hrneček na etiketě označen symbolem výrobku určeného pro styk s potravinami (kelímek s vidličkou), bezpečnostní podmínky nesplňuje. Dekorační pruh totiž kryje téměř celou výšku šálku a zasahuje i do okraje pro pití a podle zjištění kontroly se z něj uvolňuje kadmium v množství…

18. 4. 2012 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Nelegální výrobna: Podívejte se, kde se připravovalo jídlo

Rýžové závitky s masem a taky s myším trusem. Takové „pochoutky“ připravovala skupinka Vietnamců ve špinavém sklepě, odtud putovaly do tržnice. Fotogalerie spíše pro otrlé.

Doba čtení: 1 minuta

Ministerstvo varuje před skleničkami, z nichž se uvolňuje olovo

V prodeji jsou sady skleniček vyrobené v Číně, z jejichž okraje se při pití uvolňuje kadmium a olovo, které může poškodit některé důležité lidské orgány.  Autor: MZe ČR Ministerstvo zdravotnictví varuje před šestidílnými sadami skleniček Torino Apricot, Torino Pear a Basic class, vyrobených v Číně. Z jejich okraje se při pití uvolňuje kadmium a olovo, které může poškodit některé důležité lidské orgány.

16. 11. 2011 10:54
Doba čtení: 2 minuty

Co umí jedovaté beryllium? ČR je prý stále na seznamu

Minulý týden vzbudila mírnou paniku zpráva, že jsme to právě my, kdo vyfasoval černého Petra v podobně 330 kubíků beryllia, kterého se Ukrajina snaží zbavit už 20 let. Co by to znamenalo?

Doba čtení: 3 minuty

Z čeho se vyrábí olej v Číně? Ze splašků!

Nevalná pověst čínských produktů dostala další citelný zásah. Tamní úřady zadržely 32 lidí, kteří prodávali tuny stolního oleje vyráběného ze splašků. Nabírali je ze stok před restauracemi.

14. 9. 2011 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Blíží se k nám nebezpečná nákaza z Německa

Sousedé v Německu už několik dní bojují s nebezpečnou nákazou z jídla, kvůli níž umírají lidé. Zdrojem jsou salátové okurky ze Španělska. Nemoc se už ocitla i za hranicemi Německa.

27. 5. 2011 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Tisíc žáků a učitelů se v Japonsku otrávilo školním obědem

Přes tisíc žáků a učitelů v několika školách na severu Japonska onemocnělo pravděpodobně po požití jídla ve školních jídelnách. Postižené školy jsou podle informací ČTK až do neděle uzavřeny.  Otrava jídlem se objevila v devíti školách ve městě Iwamizawa s 90.000 obyvateli. Postižení trpí průjmy, zvracením a horečkami. Počet nemocných přesáhl tisícovku, z toho drtivou většinu tvoří žáci, několik desítek otrávených představují učitelé a další školní zaměstnanci. 

17. 2. 2011 12:49
Doba čtení: 1 minuta

Děti se nejčastěji otráví doma

…a kvůli nepozornosti rodičů. Léky, čisticí prostředky, kosmetika, ale i pokojové květiny představují nebezpečí otravy. Přitom nehodě lze téměř vždy předejít.

9. 4. 2010 0:00
Doba čtení: 5 minut

Rostou. Pozor, ať se neotrávíte!

Vydatné deště posledních dní a vysoké teploty vyhnaly do lesů houbaře. Houby skutečně rostou, i když se nedá říct, že po celé republice. „Jsou spíš v doubravách v nižších středních polohách a hodně lokálně,“ říká předseda České mykologické společnosti Jaroslav Landa. Daří se ale i jedovatým muchomůrkám.

Doba čtení: 4 minuty

Otrava marihuanovým dortem

Agentura Mediafax včera informovala o případu otravy dortem. Deset dospívajících, jeden dospělý a jedno nezletilé dítě se přiotrávili v Praze Holešovicích dortem, který si objednali v restauraci. Všichni skončili v nemocnicích Na Františku a v Motole. K případu zasahovalo celkem šest sanitních vozů. Všichni byli (v různém stupni intoxikace) přiotráveni marihuanou.

23. 3. 2009 13:07
Doba čtení: do minuty