Hlavní navigace

Opar

Za afty mohou plomby, rovnátka i nedostatek B12

Malé bílé pupínky, které bolí, štípou, svědí a nedají vám chvilku vydechnout. Afty vás dokážou potrápit i čtrnáct dní, jak jim předcházet a jak se jich zbavit?

11. 6. 2018 14:00
Doba čtení: 4 minuty

3 nejčastější onemocnění dutiny ústní. Netýkají se i vás?

Zubní kaz i paradontózu způsobují mikrobi. Herpes simplex neboli opar je virové onemocnění. Společně představují nejčastější onemocnění, s nimiž se ve svých ústech potýkáme.

26. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Očkování proti neštovicím – záhada hlavolamu

O podivné dvojnemoci plané neštovice-pásový opar toho zatím mnoho nevíme. Zásadní je informace, že neštovice mají u malých dětí velice mírný průběh. Máme tedy důvod je očkovat?

Doba čtení: 21 minut

Bylinkový speciál: Meduňka lékařská

Ovoníte s ní likéry, o třídu výš pozvedne vaše moučníky, ale své uplatnění najde i v léčitelství. Pomůže od plynatosti, migrény i vysokého krevního tlaku. Tak proč si ji nevypěstovat doma?

Doba čtení: 3 minuty

Češi homeopatii věří – v létě pomáhá zdolat i „vlka“

Je to paradox: farmaceutické firmy investují miliardy do drahých léků a přitom stoupá obliba homeopatik za pár korun. Víte, že mohou pomoci i s typicky letními problémy?

Doba čtení: 3 minuty

Opar je jako rýma: léčený trvá týden, neléčený sedm dní

Masti, zubní pastu, bylinky i náplasti, to vše si mažeme na rty ve snaze zbavit se oparu. A to co v nejrychleji. Investovala jsem do léčby oparu pět set. Skočila jsem na lep. Doslova.

Doba čtení: 4 minuty

Afty nesouvisí s oparem, ale často se vyskytují společně

Za afty v puse i opar totiž může narušená imunita. Kdo má afty v dospělosti, bojuje s nimi opakovaně i léta. Někdy jde o reakci na stresový podnět, kdo má opar, je na tom ale líp.

Doba čtení: 4 minuty

Každá potravina obsahuje něco zdraví prospěšného

Tím, jak žijeme a jak se stravujeme, se můžeme řadě nemocí vyhnout. Podle dietoložky Karolíny Hlavaté to platí zejména pro civilizační choroby, ale také zánětlivá a jiná onemocnění.

Doba čtení: 6 minut

Zítra v Praze otevře lékárna, která se specializuje na konopí

Masti proti lupence nebo akné, ale také kosmetické prostředky nabídne první konopná lékárna. Součástí servisu bude i poradenství.

3. 10. 2012 12:17
Doba čtení: 2 minuty

Listy Aloe vera stačí vymačkat

Aloe vera se používá v léčitelství po staletí, její léčivé účinky potvrzuje i moderní věda. Můžete ji mít dokonce doma v květináči, v ledasčem nahradí domácí lékárničku.

Doba čtení: 6 minut

Český vynález zahojí opary i otevřené rány

Vypadá to jako slizká průsvitná mast, která se nalepí na všechno okolo, ale dobře léčí. Tak dobře, že se padělky českého vynálezu Hemagel objevily už chvíli poté, co se ocitl na trhu.

11. 11. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Trápí vás opary či afty? Pomohou léky i babské rady

Až 80 procent lidí mělo někdy v životě na rtu opar, afty v ústech zakusila plná čtvrtina z nás. K doktorovi s podobnou „banalitou“ obvykle nechodíme a snažíme se pomoct sami. Jak?

Doba čtení: 2 minuty