Hlavní navigace

nápoje

Nápoje na svatbě: Vlastní alkohol není žádná výjimka

Svatební přípravy vrcholí, rozpočet se tenčí, ale je třeba ještě zařídit nápojové balíčky. Nebo to jde i jinak? Poradíme, jak na nápojích na svatbě co nejvíce ušetřit a čeho se vyvarovat.

Kateřina Čepelíková

9. 5. 2017 0:00
Doba čtení: 6 minut

Jsou káva a horké nápoje karcinogenní?

Loňská zpráva agentury pro výzkum rakoviny o nebezpečnosti červeného masa a uzenin vzbudila velký rozruch. Odborníci ji však kritizují. Potká podobný osud očekávanou zprávu o rizicích kávy a horkých nápojů? „Máme se zas na co těšit,“ říká prof. Ruprich.

Jiří Ruprich

10. 5. 2016 11:21
Doba čtení: 2 minuty

Ledové čaje v testu propadly: víc ředit už snad nelze

Hodnocení ledových čajů potvrdilo dřívější zkušenosti: v těchto nápojích je málo čaje, zato hodně cukru. Se skutečným čajem mají pramálo společného.

Lenka Krbcová

5. 8. 2014 12:56
Doba čtení: 4 minuty

V letních drincích letí chřest i nakouřený heřmánek

V letních měsících si více než kdy jindy dopřáváme osvěžení v podobě míchaných nápojů. A nemusí to být dokola jen mojito a beton, zkuste míchat bylinky s rebarborou, houbami i chřestem.

Kateřina Čepelíková

20. 6. 2014 0:00
Doba čtení: 5 minut

Voda dětem moc chutná, ale hlavně ta sladká

Nový průzkum ukázal, jak málo a špatně naše děti pijí. Jen deset procet z dotázaných dětí vypije dva litry tekutin denně. Chutnají jim zejména kolové a slazené nápoje, vodu skoro neznají.

Kateřina Čepelíková

10. 6. 2014 11:30
Doba čtení: 2 minuty

To aseptická linka vyrobí trvanlivé mléko, ne chemie

Balené vody, ledové čaje, mléko, smetana, to jsou výrobky, které v uzavřeném obalu vydrží na krámě třeba půl roku. Jsou za tím kouzla a čáry, nebo jsou důvody mnohem prozaičtější?

Kateřina Čepelíková

31. 7. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Konečně párky, které jsou dětské - nejen názvem

Pročítat se složením všech potravin, které skončí v nákupním vozíku, stojí fůru času. Usnadnit práci vám pomůže logo CEFF, kterým byly oceněny další potraviny bez chemie.

Kateřina Čepelíková

31. 1. 2013 9:00
Doba čtení: 3 minuty

Nejlevnější nealko může být voda. K čemu ale zákon?

Záměr zavání potravinářským inženýrstvím. Od roku 2014 má být zákonem dáno, aby v restauracích byl k dispozici vždy alespoň jeden nealkoholický nápoj, který bude levnější než alkohol.

Petr Havel

30. 1. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut