Hlavní navigace

minerální voda

Jak bojovat s virózami? Udržujte vlhké sliznice

Ochlazení, vítr, šok pro tělo z přechodů mezi teplem domova či kanceláře a vlezlým chladem za dveřmi domu. Ne každý organismus to zvládá, množí se rýmy, virózy a další onemocnění dýchacích cest.

15. 12. 2017 8:00
Doba čtení: 3 minuty

Nehrozí vám dehydratace?

Pitný režim je důležitý, slyšíme to ze všech stran, ale víme proč? Víme, co máme pít či jíst, abychom svému tělu dodali přesně to, co v horku potřebuje?

9. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 5 minut

Při léčbě zácpy vzniká návyk na projímadla

Chronická zácpa je v podstatě špatný návyk. Další špatný návyk můžeme vytvořit při její léčbě nevhodným užíváním projímadel. Jeho odstranění je stejně obtížné jako odstranění zácpy samotné. Co pomáhá při zácpě?

Doba čtení: 6 minut

Hubnete, sportujete? Správně pijte

Hubnutí a sport si docela dobře rozumí. Jak jejich souznění podpořit a na co nezapomenout? Přece na pitný režim. Víte, co pít, když hubnete a zároveň sportujete?

Doba čtení: 5 minut

Místo léků minerálka? Vincentka – mořská voda s léčivými účinky

Moře už nemáme, ale máme na něj památku. Jsou to minerální vody, v nichž se takové malé moře plné zdraví prospěšných látek ukrývá.

Doba čtení: 3 minuty

Všechny velké objemy sladkých nápojů jsou škodlivé

Profesor Vladimír Teplan je specialista v oboru nefrologie, tedy „machr přes ledviny“. Usiluje o to, aby lidem ledviny správně fungovaly a aby nekončili předčasně na dialýzách a transplantacích.

Doba čtení: 7 minut

Víme přesně, co člověk pro svou výživu potřebuje

„Existuje jen málo cest, jak upravit rovnováhu živin v těle, ale mnoho situací, jak ji porušit,“ říká profesor Zdeněk Zadák. Kvůli komercializaci chybí v potravinách důležité složky.

Doba čtení: 10 minut

Jak kníže Hohenlohe hledal vodu a našel Poděbradku

Psal se počátek dvacátého století a panovalo dlouhé sucho. Kníže Hohenlohe zoufale hledal zdroj pitné vody. A našel něco lepšího. Minerálka Poděbradka slaví již 110 let.

18. 9. 2015 9:11
Doba čtení: 3 minuty

Děti pijí kávu a energy drinky, přitom stačí voda a minerálky

Člověku se ani nechce věřit, že už děti základní školou povinné pijí kávu a energetické nápoje. Zcela nevhodné nápoje by přitom dle doporučení měly nahradit obyčejnou či minerální vodou.

Doba čtení: 4 minuty

Dřív než začnete sportovat, musíte se napít

Voda funguje jako základní chladicí směs, takže tak jako v autě, když mu vyteče voda z chladiče, tak se i naše tělo při zátěži přehřeje a necítíme se bez tekutin dobře. Co, kdy a kolik toho máme vypít při sportu?

3. 11. 2014 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Minerálka je pěkně stará voda

Česká republika je velmocí minerálek, máme u nás všechny existující typy minerálních vod. Odkud se ale tento klenot bere? Bude minerálky dostatek i pro další generace?

Doba čtení: 4 minuty

Tekuté kalorie do školní tašky nepřidávejte

Vymýšlíme zdravé svačiny, vykrajujeme ze sýra postavičky a z okurky kytičky, jen aby dítko ve škole mělo větší chuť zdravě jíst. Stejně velký zájem bychom ale měli věnovat i jeho pití.

Doba čtení: 3 minuty

Noční křeče nohou spraví minerálka s hořčíkem

Je někdo, kdo to nezažil? Uprostřed noci – hnusné probuzení, křeč v noze, bolest, bezmoc. Někomu se to stalo párkrát, jiní se takhle budí pravidelně. Co s tím?

Doba čtení: 5 minut

Nesmysly o pitném režimu aneb odborníci z posilovny

Samozvaní odborníci z posiloven doporučují nesmysly, lidé se pod vlivem reklamy nutí do pití litrů vody. Takže znova: Přísun tekutin do organismu neobstarávají jen nápoje.

Doba čtení: 4 minuty

Hořčík může chuti kávy i prospět

Jaká káva je nejlepší? Celá věda se dá udělat nejen z přípravy nápoje, ale dokonce i z pouhého výběru vody. Pokud máte vžité, že voda na kávu je třeba měkká, vezte, že tomu může být jinak…

Doba čtení: 4 minuty

V letních drincích letí chřest i nakouřený heřmánek

V letních měsících si více než kdy jindy dopřáváme osvěžení v podobě míchaných nápojů. A nemusí to být dokola jen mojito a beton, zkuste míchat bylinky s rebarborou, houbami i chřestem.

20. 6. 2014 0:00
Doba čtení: 5 minut

Voda dětem moc chutná, ale hlavně ta sladká

Nový průzkum ukázal, jak málo a špatně naše děti pijí. Jen deset procet z dotázaných dětí vypije dva litry tekutin denně. Chutnají jim zejména kolové a slazené nápoje, vodu skoro neznají.

Doba čtení: 2 minuty

Jedna voda s bublinkami denně je maximum

Je to jeden z paradoxů současného stravování – ačkoli je známo, že oxid uhličitý je odpadní látkou lidského metabolismu, dodáváme si tento odpad do těla pravidelně a zcela dobrovolně sami.

Doba čtení: 3 minuty

Potravinářská komora zpochybnila kvalitu kohoutkové vody

AKTUALIZACE: „Kohoutková má za sebou možná pobyt v nekvalitním vodovodním řadu ve společnosti zbytků hormonů a léčiv, o její bezpečnosti si můžete nechat zdát,“ útočí Potravinářská komora.

Doba čtení: 7 minut

Inspekce našla v balené vodě toluen

Navzdory tomu, že vyhláška nepřipouští přítomnost cizorodých látek v balených vodách, inspektoři ze SZPI v jednom vzorku našli toluen. Podívejte se do fotogalerie. Nemáte ji doma?

Doba čtení: 1 minuta

Na Vánoce o medvěda více

Naši redakci zaplavily vánoční trháky z řad potravin. Vybrali jsme pro vás „svatou trojici“, která vám obrátí kapsy, nebo taky ne. Podívejte se, s čím se v obchodech budete setkávat.

5. 11. 2012 12:00
Doba čtení: 2 minuty

Minerálky jsou prospěšné, pokud je tedy nepijete po galonech

Na rozdíl od balených vod, které se od té z kohoutku liší obvykle jen mnohem vyšší cenou, je konzumace minerálek pro organismus i peněženku přínosem. Často se o nich ale tvrdí nesmysly.

Doba čtení: 5 minut

Kdo pije, tomu to pálí

Nedostatek tekutin způsobuje přehřátí organismu, špatnou pokožku, nesprávně fungující ledviny a oslabení krátkodobé paměti. Jak se naučit pravidelně pít, když nám to moc nejde?

20. 9. 2012 10:00
Doba čtení: 7 minut

Není radno pít víc, než je doporučováno

Ze všech stran slýcháme, jak důležité je zavodňovat organismus, ale všeho s mírou. Nadměrný přísun tekutin může potrápit jak ledviny, tak srdce.

1. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Pijete denně minerálku? Koledujete si o problémy

Dennodenním pitím minerálek si můžete zničit zdraví. Minerální vody jsou totiž ve své podstatě „lék“, ne něco, co je určeno k pravidelné spotřebě, a to ještě v objemu 1,5 litru denně.

Doba čtení: 4 minuty