Hlavní navigace

masáž

Masáž není vhodná jen na začátku těhotenství

I v těhotenství si žena může dopřát relaxaci a udělat něco pro své zdraví. Co by nastávající maminky měly vědět o těhotenské masáži?

4. 12. 2017 10:59
Doba čtení: 3 minuty

Watsu terapie: Pomalé houpání uzdravuje a zbavuje stresu

Techniky Watsu a Tantsu vycházejí z tradiční japonské shiatsu masáže. Terapie v teplé vodě i na souši navodí stav beztíže.

16. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 6 minut

Nevidomí maséři: Když se handicap stává profesní výhodou

Říká se, že masáž od nevidomého je lepší, ale málokdo už umí tu jinakost popsat. Je jemnější, cílenější nebo naopak bolestivější, plná křupání? Zjistíme u majitelky masérského studia Terezy Bezpalcové.

3. 7. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Efekt lymfomasáže je vidět. Ale o to nejde

Doporučuji tanga a oholené nohy, dozvídáme se z informačního mailu. Na kurzu lymfomasáží se ukáže, že tanga ani hladké nohy vlastně nejsou potřeba. Můžete mít klidně bombarďáky vaší babičky a srst orangutana.

Doba čtení: 8 minut

Poznáte dobrou masáž od špatné?

Obézní člověk nad 150 kg se snad ani nedá pořádně namasírovat, říká Petr Šubr. Nejlépe se masírují sportovně založení lidé, u hubených musí masér dávat pozor, aby klienta nezranil.

21. 1. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Aromaterapie léčí, ale nesmíte koupit olej se syntetikou

Člověk zachytí vůně až na vzdálenost čtyř metrů a rozpozná tisíc druhů. Aromaterapie využívá přirozených vůní k prevenci i samotné léčbě. Je ale třeba dýchat zhluboka a mít vhodný olej.

6. 11. 2013 0:00
Doba čtení: 8 minut

Svaly jsou jako ženy, pořád si šuškají

Vzájemné komunikace svalů využívá český SM systém. Díky jedinému pohybu zapojíte svaly od hlavy až k patě. Ulevíte páteři, zbavíte se bolesti zad a jako bonus získáte štíhlý pas.

30. 8. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Jak vyzrát na nejčastější letní úrazy?

Přeceňování vlastních sil se nám při letních štrapácích může pěkně vymstít. Netrénované nohy se zvrtnou, ani nemrknete. Jak si můžete pomoci v domácích podmínkách?

22. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Chiropraxe pomůže, ale léčí jen následek, ne příčinu nemoci

Bolí vás záda? Nebo hlava? Nedokáže-li vám pomoci klasická medicína, je možná načase navštívit chiropraktika. Počítejte ovšem s tím, že spíš než příčiny nemoci léčí jen následek.

Doba čtení: 4 minuty