Hlavní navigace

leukémie

Máme se bát mikroplastů v pitné vodě?

Vědci potvrdili přítomnost plastových mikročástic v pitné vodě v ČR. Další zajímavé novinky akademických institucí: Jak postupuje boj s leukémií? Potravina z ječmene má stabilizovat hladinu cholesterolu. Mezistátní trojvýměna ledvin. Svalová atrofie u kojenců.

10. 9. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Předsudky, kvůli kterým nedarujeme kostní dřeň

Darování kostní dřeně zachraňuje lidi s leukémií i dalšími nemocemi krve. Dárců je však stále nedostatek. Příčinou jsou i některé mylné informace.

14. 9. 2017 13:51
Doba čtení: 3 minuty

Máš leukémii? Za rok spolu půjdeme na Sněžku

Lidé si nepřipouštějí, že by se jich leukémie mohla týkat. Také mají za to, že je neléčitelná. Jitka Košínová už ví, že ani jedno neplatí. Pomohla jí léčba, i jedna prostá věta.

4. 8. 2015 0:00
Doba čtení: 7 minut

Leukémie ohrožuje více muže

Leukémii si mnozí z nás spojují s konečnou zastávkou života, s nemocí, na kterou nejsou léky, na niž umírají zejména děti. Jenže není leukémie jako leukémie…

1. 7. 2015 12:54
Doba čtení: 3 minuty

Co se děje s darovanou krví

Už jste někdy darovali krev? Nebo snad chodíte pravidelně? Pak by vás mohlo zajímat, jakým způsobem bude využita. Dělí se na několik přípravků, které pacienti dostávají samostatně.

15. 3. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Diagnóza: leukémie

Rizikovým faktorem tohoto nádorového onemocnění je mimo jiné věk nad 50 let, zejména u chronické formy nemoci. Postihla i pana Igora, kterého tak čekala všechna nutná vyšetření a terapie.

Doba čtení: 3 minuty

Registrujte se, zachráníte někoho s leukemií

Nechat si jednou odebrat krev a dát naději na přežití někomu s leukemií je přinejmenším výhodný obchod pro naše svědomí. Rozhodla jsem se, že na vlastní kůži zkusím, jaké to je, přihlásit se do Českého národního registru dárců.

6. 7. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Ústav pro leukémii vede muž, který nebyl vybrán

Ředitelem prestižního Ústavu krevní transfúze a hematologie, kde se léči lidé s leukémií, se stal muž, jehož jmenování nedokážou vysvětlit ani dvě ministryně zdravotnictví.   Marek Trněný nevyhrál výběrové řízení, a přece se šéfem ústavu stal. Exministryně zdravotnictví Daniela Filipiová z ODS jeho jmenování podepsala, nová ministryně Dana Jurásková (nominovala ji ODS) ho do funkce uváděla.

13. 5. 2009 9:20
Doba čtení: do minuty