Hlavní navigace

kouření v restauraci

Zmírnit protikuřácký zákon? Důvody pro a proti

Protikuřácký zákon stále budí vášně. Někteří zákonodárci usilují o jeho zmírnění, lékaři jsou pro zachování současné podoby. Na světě je nová petice i první statistiky.

Doba čtení: 5 minut

Protikuřácký zákon schválen, čeká se jen na podpis prezidenta

Pokud prezident podepíše protikuřácký zákon, od 31. května si už v restauracích, na diskotékách a na koncertech neškrtnete. Výjimky budou platit v zoologických zahradách nebo ve vyhrazených kuřárnách na letišti. A co se změní při prodeji alkoholu?

19. 1. 2017 14:44
Doba čtení: 3 minuty

Lékaři se bouří: Zakažte konečně kouření v restauracích

Dost možná se už zítra rozhodne, jestli si cigaretu kuřáci v restauraci příště znovu zapálí nebo ne. Přečtěte si rozhořčený dopis lékařů, který poslali poslancům.

7. 12. 2015 17:53
Doba čtení: 3 minuty

Zákaz kouření v restauracích se vyplatí

Všechny členské státy Evropské unie už omezily či zakázaly kouření v restauracích. Jen my stále s úplným zákazem váháme, přestože se to vyplatí.

Doba čtení: 2 minuty

Průlomový zákaz kouření v Irsku platí již deset let

Zákon zakazující kouření v barech a restauracích v Irsku byl svého času první v Evropě. Začal platit na konci března 2004. Na jeho úspěch se odvolávají i čeští bojovníci proti nikotinu.

Doba čtení: 1 minuta

Je to dobré, kouření zabije jen polovinu kuřáků

„Sedm let nekouřím a je to krásné,“ říká muž, který kouřil i 80 cigaret denně. „Tedy až na to, že mi zůstal CHOPN.“ Chronická obstrukční plicní nemoc začíná zejména dušností a kašlem.

Doba čtení: 9 minut

Volby ovlivní i zákaz kouření v restauracích

Vadí vám zakouřené restaurace? Nebo byste naopak o možnost dát si k pivu cigaretu neradi přišli? Pokusů o úpravu zákona již v minulosti proběhlo několik, co bude dál?

Doba čtení: 3 minuty

Kuřácké koutky k smíchu, nekuřákům k pláči

Proč má kuřácká restaurace koutek pro kuřáky a proč se v nekuřácké kouří? Natrefili jsme na podniky, které cigaretový kouř oddělují schodem nebo metrovou zídkou. Podívejte se.

Doba čtení: 5 minut

Petice proti kouření v restauracích sbírá podpisy

Slyšíme jen sliby, kritizuje iniciativa Česko bez kouře a zahajuje proto zítra před Ministerstvem zdravotnictví sběr podpisů na podporu petice proti kouření ve veřejných prostorách.

Doba čtení: 1 minuta