Hlavní navigace

Vlasy jako ze škatulky: stačí trocha listí

V seriálu článků NEMOCNÉ VLASY VEMTE K DOKTOROVI jsme se zabývali stavy, kdy je každá „babská rada“ krátká. Na závěr se podíváme na to, jak se starat o vlasy, aby k lékaři vůbec nemusely.

Doba čtení: 4 minuty

Ovesné vločky vyživují pokožku a zelí čistí póry

Kvůli tomu, abychom měli zdravou, jemnou a dokonale hydratovanou pokožku, nemusíme sahat hluboko do kapsy. Místo nákupu luxusní kosmetiky můžeme použít ingredience ze spíže, zahrady či lesa.

18. 2. 2014 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Vanilka zklidní pocuchané nervy

Typická vánoční koření, jež běžně používáme na pečení nebo do teplých nápojů, pomohou i se zdravotními problémy a zlepšením nálady. Vanilka je také úžasné afrodiziakum.

Doba čtení: 2 minuty

Přírodní léčba akné

Trápí vás akné? Zkuste si s ním poradit pomocí přírody, bez zbytečné chemie. Na akné platí očista, regenerace organismu a kosmetika z bylinek či ovoce, která navíc vyjde na pár korun.

Doba čtení: 8 minut

Kolumbovi vděčíme za dýně a dýním za figuru

Nebýt Kryštofa Kolumba, nikdy nedoceníme nezměrou sílu dýňové dužniny, semen ani oleje. Vydejte se s námi na výpravu, která odtajní historii i současnost plodu zvaného dýně.

Doba čtení: 3 minuty

Dýně Hokkaido má preventivně protinádorové účinky

Pravidelně deset deka dužiny dýně Hokkaido postačí k tomu, aby až třikrát klesla pravděpodobnost vzniku nádorového onemocnění. Semena dýní jsou zase přírodní zásobárnou zinku a železa.

23. 10. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Léčivá moc křenu

Aromatický kořen křenu oceníte i jinde než na talíři. Máme pro vás praktické křenové recepty, ne na pochutnání, ale na prevenci, pro lepší trávení, při nachlazení či proti lupům.

Doba čtení: 4 minuty

Syrové hrušky jsou hůř stravitelné

Jeden z druhů podzimního ovoce, které se může pyšnit skvělou chutí, jemnou vůní a navíc velkou léčivou silou. Hrušky podporují trávení, pomohou od nespavosti a ještě nás zkrášlí…

24. 9. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Švestky pro zdraví – včetně pecek

Švestky se kromě skvělé chuti a pestrého využití v kuchyni mohou pyšnit i širokým léčebným působením. Což není až tak známé jako recepty na koláče.

Doba čtení: 4 minuty

Henna a přírodní barvení: vlasy obarví, ochrání a nezničí

ROZHOVOR – Chemické látky v barvách ničí vlasy a způsobují alergie. I barvené vlasy mohou být zdravé. HANA ŠTIKOVÁ ví, jak se vyhnout zbytečné chemické zátěži. Díky rostlinným barvám.

Doba čtení: 9 minut

Jak ušetřit za léky a kosmetiku? Skliďte záhon

Rajčata, mrkev, cuketa, okurky… Zelenina, kterou teď sklízíme a třeba už ani nevíme, co s ní, se hodí i jinam než do hrnce. Můžeme ji využít pro zdraví našeho těla i pokožky.

13. 8. 2013 0:00
Doba čtení: 7 minut

Zpomalování stárnutí vašich kožních buněk je kanadský žertík

Nebudeme tvrdit o našich výrobcích a obchodnících s kosmetikou, že to jsou lumpové, podvodníci, sprosťáci či lháři, kteří jen profesionálně okrádají ty druhé. Vsadíme na druhou možnost.

Doba čtení: 12 minut

Manažeři lžou, přísady použité v kosmetice musí být na obalu

Nová legislativa má chránit spotřebitele a stanoví proto přísnější pravidla pro označování kosmetických výrobků. Jenže výrobce či prodejce zatím nějaká ta nařízení nechávají v klidu.

5. 8. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Lesní ovoce se hodí k přípravě letních nápojů i místo chemické kosmetiky

Lesní jahody, borůvky, ostružiny, maliny… drobné ovoce s velkým efektem. V létě ho oceníme nejen do osvěžujících nápojů, ale i jako zdroj prospěšných a léčivých látek.

Doba čtení: 4 minuty

Syrové brambory léčí, zelené jsou jedovaté

Celý brambor je jedovatý, ovšem kromě hlíz. Ty mají naopak skvělé vlastnosti, uplatní se v přírodní léčbě i kosmetice. Jen pozor – zelené nebo přehnojené hlízy brambor jsou nebezpečné.

Doba čtení: 6 minut

Spálila vás kopřiva? Na revma to nemá vliv

Vezmete ji kosou nebo sekačkou a ona je tam za pár dní znovu. Kopřiva si ne a ne dát pokoj. Jakoby se snažila naznačit, že není třeba se jí zbavovat. V mnohém je nám totiž užitečná.

Doba čtení: 6 minut

100 nebezpečných výrobků loňského roku

Jsou to šunty, které navíc vážně ohrožují vaše zdraví. V roce 2012 šlo v podobných případech hlavně o nádobí, kosmetiku a co nejhůř – o potřeby pro malé děti.

14. 1. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

V běžné kosmetice jsou desítky chemikálií

Přemýšleli jste někdy o tom, co všechno obsahuje váš šampon, mýdlo, řasenka? Při průzkumu vlastní koupelny se člověk musí ptát, co s ním udělá všechna ta chemie.

Doba čtení: 6 minut

Prý francouzský parfém! Toaletní voda může být karcinogenní

Ministerstvo zdravotnictví varuje před parfémovanou toaletní vodou. Nese podivné údaje v několika jazycích a navíc obsahuje nepovolenou látku.

Doba čtení: 3 minuty

3 extra jednoduché tipy pro zdravou pleť v zimě

Co je třeba dělat jinak než v létě, aby pokožka zůstala zdravá? Péče o pleť v zimním období má svá specifika. Není to ale žádná věda ani nic drahého.

Doba čtení: 1 minuta

Odřený nos je snad horší než vlastní rýma

Je to vlastně drobnost, banalita, ale z rodu těch, které jsou pěkně nepříjemné. Navíc odřený nos máme po každé pořádné rýmě a pořádnou rýmu mnohokrát za život. Co s ním?

Doba čtení: 6 minut

Tetování hennou způsobí jizvy a spustí alergie

Ke zdobení hennou se často nepoužívá skutečná henna, ale směs se syntetickou látkou. Ta vyvolává silné alergické reakce, jejichž následky mohou být celoživotní. Poznáte ji podle barvy.

Doba čtení: 4 minuty

Nekvalitní umělé řasy obsahují akryláty a vyvolávají alergii

Můžete si myslet, co chcete, ale je fakt, že ženy pro krásu tropí ledacos. A ve snaze ušetřit často sáhnou po výrobku, který je místo mezi modelky katapultuje mezi pacientky na kožním.

18. 9. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Nejlevnější opalovací přípravek porazil ten nejdražší

Test opalovacích přípravků vysoké ochrany časopisu dTest opět odhalil výrobky, které jsou při letním opalování celkem k ničemu. Orientovat se při výběru podle ceny přípravku či známé značky se nevyplácí, vyplývá z průzkumu dTestu. Ani výrobky prodávané v lékárnách nemusí zaručit vysokou kvalitu. Přečtěte si: Tři největší bludy o opalování. Taky jim věříte?

28. 6. 2012 10:35
Doba čtení: 1 minuta

Léčebná vína a kosmetika bez chemie vznikají ve sklepě činžáku

Je to paradox – medicinální vína plná vůně, přírodní mýdla nebo koupele z bylin vznikají v nepoetickém prostředí pražského Smíchova. Na kvalitě jim to neubírá.

31. 5. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Hadí jed se používá ve farmacii i kosmetice

Hadí jed má pro člověka i příznivé účinky. Pro kosmetické a zdravotní účely se vyrábí v syntetické podobě. Složení je upraveno tak, aby jed tělu neublížil, ale naopak pomohl. V čem?

Doba čtení: 3 minuty

Pět nejčastějších jedovatých předmětů - vede nádobí a kosmetika

Jedovaté látky se neskrývají jen v potravinách samotných, ale i v nádobí, v němž vaříme nebo z něhož pijeme. Přinášíme nejčastější nebezpečné výrobky, které odhalili hygienici.

Doba čtení: 6 minut

Balzám na suché rty pomůže, ale jenom chvíli. Co je účinnější?

Suché, popraskané rty se nejčastěji objevují právě v tomto ročním období. Jaké jsou příčiny a co je uzdraví? Počítejte s tím, že balzámy moc nezmohou, některé dokonce uškodí.

Doba čtení: 3 minuty

Chemikálie v dětském šamponu Johnson & Johnson

Kampaň za bezpečnou kosmetiku zkoumala složení dětského šamponu Johnson & Johnson a zjistila, že na pohled stejný produkt v některých zemích obsahuje podezřelé látky a v jiných ne.

2. 11. 2011 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Může mít každá žena krásná prsa? Jak na to?

Pěkná prsa a dekolt si přeje asi každá žena. Velikost prsou se příliš ovlivnit nedá, pokud tedy nebereme v úvahu plastiku, ale pevnosti a zdravému vzhledu už pomoci lze. Jak?

14. 9. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut