Hlavní navigace

kopřiva

Co jíst při chudokrevnosti a nedostatku železa?

Chybí vám železo? Zkuste ho doplnit přirozenou cestou. Při chudokrevnosti pomáhá kopřiva, meruňky a dýňová semínka.

Doba čtení: 2 minuty

Nastává čas pro jarní léčivé byliny

Kopřiva vyčistí krev, smetanka posílí játra a medvědí česnek povzbudí trávení. Nastává správný čas pro sběr jarních bylinek.

31. 3. 2014 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Víte, která tráva se dá jíst?

Říkáte si, že nejste králíci, abyste jedli trávu? Možná byste se divili, jak lahodné mohou být některé rostliny, po kterých bez povšimnutí šlapeme. I když netřesk je trochu kyselý…

30. 8. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Bylinkový speciál: Kopřiva dvoudomá

Je to plevel, se kterým neúspěšně bojujeme na zahradách rok co rok. Což takhle složit zbraně a být s kopřivou zadobře? Pomůže nám při cukrovce, plynatosti i s vypadávajícími vlasy.

7. 8. 2013 10:32
Doba čtení: 3 minuty

Bylinkový speciál: Meduňka lékařská

Ovoníte s ní likéry, o třídu výš pozvedne vaše moučníky, ale své uplatnění najde i v léčitelství. Pomůže od plynatosti, migrény i vysokého krevního tlaku. Tak proč si ji nevypěstovat doma?

Doba čtení: 3 minuty

Spálila vás kopřiva? Na revma to nemá vliv

Vezmete ji kosou nebo sekačkou a ona je tam za pár dní znovu. Kopřiva si ne a ne dát pokoj. Jakoby se snažila naznačit, že není třeba se jí zbavovat. V mnohém je nám totiž užitečná.

Doba čtení: 6 minut

Recept na velikonoční nádivku se původně obešel bez pečiva

Receptů na nádivku je bezpočet, bez nakrájených rohlíků či veky se dnes prakticky neobejde. Dřív šlo o hustou kaši z mléka a krupice. K nádivce patří kopřivy, i ty se ale dají nahradit.

25. 3. 2013 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Bylinky po porodu a v období kojení

Máte za sebou těžký porod a potřebujete se znovu dostat do formy? Pomohou osvědčené bylinky, podporují hojení porodních zranění, růst vlasů, ale i tvorbu mateřského mléka.

12. 6. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Bylinky – „manuál pro čarodějnice“

Snad se příznivci bylinek neurazí, když dnes článek s nadsázkou věnujeme svátku všech čarodějnic. Dozví se v něm, kdy a jak sbírat jarní byliny, i jak je sušit a zpracovávat.

Doba čtení: 4 minuty