Hlavní navigace

Kaufland

Kaufland spustil valentýnskou antikampaň, zákazníci jsou v šoku

Valentýna buď slavíte, nebo neslavíte, nebo proti němu vedete antikampaň. Tak jako Kaufland, který doslova šokoval řadu svých zákazníků tím, co dnes zveřejnil na svých sociálních sítích.

Kateřina Čepelíková

12. 2. 2018 17:14
Doba čtení: 1 minuta

Kaufland se chlubí hygienickou stanicí, ubrousky v ní ale nedoplňuje

Společnost Kaufland má nově ve svých prodejnách hygienické stanice, ve kterých si můžeme dezinfikovat ruce a madla nákupních vozíků. Jenže pochopte to ze sloupku, který není nijak popsaný. Vyzkoušeli jsme, jak tato novinka funguje.

Kateřina Čepelíková

26. 1. 2018 14:00
Doba čtení: 2 minuty

Testování kvality potravin stojí i 8 tisíc. Prodejci ho využívají

ROZHOVOR – V letácích i přímo na výrobcích se začaly objevovat pečetě kvality, o jejichž existenci, původu a zárukách málokdo něco tuší. Zjistili jsme, co zlatá medaile na potravinách znamená.

Kateřina Čepelíková

14. 8. 2013 0:00
Doba čtení: 7 minut

Malinový džem z Kauflandu byl falšovaný. A není v tom sám

GALERIE: Potravinářská inspekce odhalila další klamání zákazníků. Společnost Kaufland prodávala džem údajně v extra kvalitě, ve skutečnosti nastavovaný lacinou ovocnou složkou.

Lenka Krbcová

13. 8. 2013 12:33
Doba čtení: 1 minuta

Nejhorší potraviny roku 2012

Potraviny na pranýři fungují již půl roku. Podívali jsme se na to, které potraviny mají opakovaně potíže s kvalitou a v kterých obchodech nevidí plíseň, ani kdyby se regály zelenaly.

Lenka Krbcová

8. 1. 2013 0:00
Doba čtení: 8 minut

Hnus fialovej: Plesnivé párky a živé larvy v jídle

Státní zemědělská a potravinářská inspekce našla v osmi obchodech třiadvacet prohřešků. Jídlo deklarované jako „bez éček“ a přitom s éčky, plesnivé párky i živé larvy molů. Kde?

Kateřina Čepelíková

24. 10. 2012 12:37
Doba čtení: 2 minuty

Kaufland prodával čaje se salmonelou

Společnost Kaufland se dobrovolně rozhodla z důvodu předběžné opatrnosti stáhnout z prodeje dva výrobky. Jedná se o čaje, ve kterých byla laboratorními testy odhalena salmonela. Autor: szpi.gov.czV těchto čajích se našla salmonela Jedná se o tyto čaje: Grande Rooibos Tee 40g, 20×2 g EAN: 5900888011042 datum minimální trvanlivosti/šarže: 05. 2014 / L009K

Redakce

19. 7. 2012 18:54
Doba čtení: 1 minuta

Z Polska k nám zamířily zdraví škodlivé sušenky

Alergici by se měli mít na pozoru, do oběhu se totiž dostaly sušenky, které obsahují neobvykle vysoké množství nedeklarovaných alergenů. Jedná se o cukrářský produkt Clue Classic – Sušenky s lískovými ořechy, karamelem, rozinkami a rýžovými křupínky v mléčné čokoládě, o hmotnosti 93 gramů, označené datem minimální trvanlivosti do 9. 2. 2013, výrobce: Jutrzenka Colian Sp. z o. o. ul. Zdojowa 1, 62–860 Opatówek, Polsko. Dovozce a distributor: FRAPE FOODS s.r.o., Toužim.

Redakce

12. 7. 2012 11:15
Doba čtení: 2 minuty

Kaufland chystal pro zákazníky plesnivé chleby

Zákazník upozornil inspektory na plesnivý výrobek a ti se při kontrole nestačili divit. Plesnivého pečiva byly v Kauflandu desítky, zaměstnanci je připravili k rozpečení a prodeji. Závažné porušení bezpečnosti při zpracování a distribuci potravin zjistila inspekce v prodejně společnosti Kaufland v Litoměřicích. SZPI při kontrole v pekárně provozovny nalezla celkem 64 rozmražených polotovarů chlebů, které byly viditelně napadeny koloniemi plísní. Tyto produkty byly přitom připraveny spolu s…

Redakce

19. 6. 2012 12:18
Doba čtení: 2 minuty

Výrobce kakaa zkouší různé triky, jak ošidit zákazníky

Stoprocentní kakao v Kauflandu má kakaa jen osmdesát procet, odhalila inspekce další systematické klamání spotřebitele polským výrobcem. Nejde o první případ. Už čtyři šarže falšovaného kakaa během posledních šesti měsíců musela stáhnout společnost Kaufland Česká republika, v.o.s. ze svých prodejen na příkaz Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI).

Redakce

30. 5. 2012 9:40
Doba čtení: 2 minuty

Nakoupila jsem plíseň za sedm set. Řetězce to nevzrušuje

Vydali jsme se na testovací nákup ovoce a zeleniny do několika supermarketů. Tolik plísně a hniloby jsme ale nečekali. A co radí inspekce? „Nelíbí se vám to? Běžte nakupovat jinam.“

Kateřina Čepelíková

24. 4. 2012 0:00
Doba čtení: 9 minut

Další potraviny s falšovaným datem spotřeby: Billa, Kaufland, Tesco

Na balených uzeninách a sýrech prodejci „upravili“ etikety, nevyprodané nakrájené salámy prodávali v rozporu s předpisy i další den. Inspekce zveřejnila aktuální přehled hříšníků.

Redakce

27. 2. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Vzpoura dodavatelů potravin: „Obchodní praktiky řetezců zavánějí vydíráním“

Po výrobcích Danone a Ferrero Rocher, které se nedohodli s Kauflandem, odmítá dodávat do Teska společnost PepsiCo. Jak se očekávalo, v souvislosti s navýšením  DPH a cenami komodit tlačí obchodní řetězce na své dodavatele kvůli co nejnižším cenám. Nyní se někteří větší dodavatelé staví na zadní a na tlak řetězců odmítají přistoupit

Redakce

10. 1. 2012 13:35
Doba čtení: 2 minuty