Hlavní navigace

jarní únava

Potraviny proti jarní únavě

Zatočte s jarní únavou – načerpejte energii ze správných potravin.

Doba čtení: 3 minuty

Jednoduché triky proti jarní únavě

Na začátku jara se často cítíme unavení, slabí a do ničeho se nám nechce. Co s tím můžeme udělat?

Doba čtení: 2 minuty

Únavu vyvolá náročná práce, i náročné nicnedělání

Fyziologická únava je normální, přirozená výzva k odpočinku. Její patologická sestra je závažnější. Únavě se lze bránit a úspěšně. Na druhou stranu – i únava může být příjemná.

Doba čtení: 9 minut

Chronický únavový syndrom trvá podstatně déle než jarní únava

Jarní únava je spíš pocit než diagnóza. Právě v tomto období ji ale můžeme zaměnit za jiný problém s podobnými příznaky. Tím je chronický únavový syndrom. Jeho řešení je složitější.

28. 3. 2013 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Vitamin C pomůže zahnat jarní únavu. Jak ale poznat kvalitní tabletky?

Samozřejmě že nejlepší je vitamin C v přírodní formě, třeba jako čerstvě vymačkaná citronová šťáva. Jenže tabletky jsou pohodlnější. Jak si v jejich nabídce vybrat a podle čeho?

Doba čtení: 3 minuty

Jarní únava? Neexistuje...

Podnikatel: Jarní únava je v tomto ročním období podobně vděčným a univerzálním konverzačním tématem jako diskuze o počasí. Možná vás ale trápí něco, co vůbec neexistuje. Podle Pavlíny Zdeňkové Kroužkové z Dietologického centra je jarní únava uměle vytvořeným problémem. „Pokud se člověk zdravě stravuje, pravidelně cvičí a pozitivně přemýšlí, nemůže trpět žádnou jarní únavou. Ovšem pokud si ráno vyslechne z rádia o jarní únavě, cestou do práce přečte článek o jarní únavě…, zřejmě podlehne tomu,…

Doba čtení: 1 minuta

Jarní únava a jak na ni

Již v půlce března, v období, kdy se příroda začíná probouzet po svém dlouhém zimním spánku, začínáme pociťovat to, čemu říkáme „jarní únava". Jak se k jejímu zvládání staví doktoři? A co na oficiální lékařské rady, jak naložit s jarní únavou, říkají homeopati?

Doba čtení: 5 minut