Hlavní navigace

infarkt myokardu

U infarktu jde o každou minutu. My ale čekáme dvě hodiny

Lidé při bolesti hrudi váhají, zda si zavolat sanitku. Problémové pití prý v průměru zkracuje život o více než dvacet let. Na jaké problémy u nás naráží metadonová terapie a bude podobná substituce i pro uživatele pervitinu? Má smysl lidem s popáleninami podávat anabolika? Dítě žilo čtyři měsíce s vnější pumpou místo srdce…

18. 10. 2017 0:00
Doba čtení: 5 minut

Na chrápání prášky nemáme. Máme masky

Když dva lidé chrápou stejně, nemusí to být totéž. Prášky nepomohou ani jednomu. Pro jednoho se nabízí operace, druhému – pokud jde o nebezpečnou spánkovou apnoe – pomůže speciální maska.

Doba čtení: 4 minuty

Bylinkový speciál: Jinan dvoulaločný neboli ginkgo biloba

Vypadá jako listnáč, ale je řazen k jehličnanům. Tváří se nenápadně, dužnatý obal semen však umí vyvolat alergickou reakci. Ginkgo biloba má i pozitivní účinky, jež ocení hlavně kardiaci.

Doba čtení: 3 minuty

Sůl je příčinou „imunitní pomatenosti“. Skrývá se hlavně ve fastfoodu

Celých 77 % soli se do organismu dostává prostřednictvím hotových jídel rychlého občerstvení a sterilizovaných potravin. Sůl v mozku aktivuje centra libosti a je tak jistým druhem drogy.

Doba čtení: 4 minuty

Čtyři kroky pro záchranu života při infarktu

Téměř 40 % lidí s infarktem umře dřív, než se jim dostane potřebné pomoci. Nová kampaň JEDNEJ RYCHLE. ZACHRAŇ ŽIVOT to chce změnit. Při podezření na infarkt jsou důležité čtyři věci…

19. 10. 2012 9:00
Doba čtení: 3 minuty

Srdce v ohrožení: Čtveřice hříchů ohrožující naši pumpu

Ať jsme mladí nebo staří, hřešíme všichni. Někomu z toho pneumatika kolem pasu naroste, druhému ruce zežloutnou. Odhalíme nejčastější hříchy, které ohrožují naše srdce.

26. 9. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty