Hlavní navigace

imunitní systém

Lékaři mají nový lék na rakovinu, hradí ho pojišťovna

Mít před šesti lety metastázující melanom na kůži znamenalo jistotu brzké smrti. Dnes mají lékaři v rukou novou účinnou metodu, kdy zaktivizují pacientův vlastní imunitní systém, aby nádorové buňky vyhledal a zničil. Léčba je velmi úspěšná.

Kateřina Čepelíková

8. 3. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Recept na pickles je i receptem na posílení imunity

Imunitní systém nepřetržitě vykonává dozor nad celým tělem. Jeho správná činnost je však podmíněna celou řadou faktorů, které jeho funkci ovlivňují ať už kladně nebo záporně. Imunitě můžeme pomoci a mnohdy poměrně jednoduše. Třeba kvašenou zeleninou.

Simona Procházková

30. 9. 2014 0:00
Doba čtení: 7 minut

Poklesy protilátek po očkování až „na nulu“ jsou normální

Kontroly budoucích sestřiček ukázaly, že dívky, ač očkované, nemají protilátky proti hepatitidě B. Vskutku kuriózní je reakce České vakcinologické společnosti.

Jan Vavrečka

9. 9. 2014 0:00
Doba čtení: 12 minut

Záhada autoimunitních onemocnění

Autoimunitní nemoci jsou pokynem, aby člověk negativní emoce zpracoval způsobem, který ho nebude poškozovat. Pokud to udělá včas, může se uzdravit i bez léků.

Jan Hnízdil

26. 5. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Nespokojenost, stres a rakovina

Víte, kdy se Bůh nejvíc zasměje? Když si lidé přesně plánují, jak co bude. Počítejte s odchylkami od ideálních řešení a netrapte se jimi. Pocit spokojenosti je významnou součástí zdraví.

Tomáš Novák

30. 4. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Sůl je příčinou „imunitní pomatenosti“. Skrývá se hlavně ve fastfoodu

Celých 77 % soli se do organismu dostává prostřednictvím hotových jídel rychlého občerstvení a sterilizovaných potravin. Sůl v mozku aktivuje centra libosti a je tak jistým druhem drogy.

Petr Havel

20. 3. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Afty nesouvisí s oparem, ale často se vyskytují společně

Za afty v puse i opar totiž může narušená imunita. Kdo má afty v dospělosti, bojuje s nimi opakovaně i léta. Někdy jde o reakci na stresový podnět, kdo má opar, je na tom ale líp.

Kateřina Kolářová

11. 12. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Posilují „nemoci ze školky“ imunitu?

Brzy po nástupu do mateřské školy přichází nemoc. Jedna, druhá, třetí… Imunitní systém dětí dostává zabrat. Někdo ale tvrdí, že nemoci ze školky jsou nutné a navíc prospěšné.

Tereza Píchalová

9. 10. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Houby jsou to pravé pro posílení imunity

Ještě rostou, ale těm nejznámějším brzy odzvoní. Ochutnejte neznámé druhy, posilte si jimi imunitu a zlepšete paměť. Tato čtveřice by neměla chybět ve vašem podzimním jídelníčku.

Redakce

14. 9. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Krevní skupina ovlivní váš život. Jen jíst podle ní je nesmysl

Znáte svoji krevní skupinu? Co všechno se z ní dozvíte? Třeba pravděpodobnost rakoviny, žaludečních vředů, infarktu, tloustnutí či otěhotnění. Dieta podle krevních skupin je však mýtus.

Radek John

8. 3. 2012 0:00
Doba čtení: 7 minut