Hlavní navigace

hořčík

Epsomská sůl: jako projímadlo jen na vlastní riziko

Polévku si s ní neosolíte, zato prospěje vašim kloubům, nervům, srdci i pokožce. Navíc do těla dodává hořčík – jedná se totiž o hořečnatou sůl, tedy síran hořečnatý. Nejčastěji je k dostání ve formě koupelové soli, k vnitřním účelům se oficiálně nedoporučuje.

18. 10. 2018 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Je vhodné při menstruaci cvičit, nebo ne?

Zvláště při bolestivé menstruaci ženy nemají chuť cvičit, proto se fyzickým aktivitám vyhýbají, možná by jim ale nějaký pohyb od bolesti pomohl…

30. 8. 2018 13:20
Doba čtení: 3 minuty

Jak v létě odlehčit trávicímu systému

Jak si v létě nezkazit dovolenou zkaženým žaludkem? Stačí se držet několika málo rad. A když už žaludek volá o pomoc, je třeba se vyhnout semínkům, celozrnnému pečivu a luštěninám.

23. 7. 2018 17:15
Doba čtení: 4 minuty

Test: Máte dostatek hořčíku?

Nedostatečný příjem hořčíku není v ČR ničím výjimečným. Zbytečně se pak trápíme se zdravotními problémy, kterým bychom mohli celkem snadno předejít.

27. 2. 2017 16:49
Doba čtení: 5 minut

Potřebujete hořčík? Vyhrajte ho v soutěži o MAGNESIUM 300+

Cítíte se začátkem nového roku vyčerpaní a bez energie? Doléhá na vás stres? Vaše tělo možná potřebuje doplnit hořčík. Odpovězte na tři soutěžní otázky a vyhrajte MAGNESIUM 300+, novinku od společnosti BOIRON.

20. 1. 2016 9:32
Doba čtení: 1 minuta

Noční křeče nohou spraví minerálka s hořčíkem

Je někdo, kdo to nezažil? Uprostřed noci – hnusné probuzení, křeč v noze, bolest, bezmoc. Někomu se to stalo párkrát, jiní se takhle budí pravidelně. Co s tím?

Doba čtení: 5 minut

Hořčík může chuti kávy i prospět

Jaká káva je nejlepší? Celá věda se dá udělat nejen z přípravy nápoje, ale dokonce i z pouhého výběru vody. Pokud máte vžité, že voda na kávu je třeba měkká, vezte, že tomu může být jinak…

Doba čtení: 4 minuty

Cestovní nevolnosti zažene mátový nápoj a hořčík

V nejbližších dnech každý, kdo má ruce, nohy a prázdniny, vyrazí někam na dovolenou. Obzvlášť cestování s dětmi komplikují nevolnosti v autě či letadle. Co s tím?

27. 6. 2014 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Deset neoblíbenějších salátů: nej je ledový

V obchodech je k mání kolem dvaceti různých druhů salátů. Víte, jak s kterým nakládat, k jaké úpravě se hodí a jak podpoří naše zdraví? Nabízíme přehled deseti nejoblíbenějších druhů.

Doba čtení: 6 minut

Recepty s jahodami: mají víc „céčka“ než pomeranče

Dopřejte si jahod, co hrdlo ráčí. Jsou plné vitamínů, pomáhají při vysokém tlaku, artróze i revmatismu. Dejte si jen tak nebo z nich udělejte dort a jahodové capuccino podle receptů.

21. 6. 2013 8:00
Doba čtení: 4 minuty

Na trhu jsou dvě novinky k zahnání žízně

Pít se musí, o tom žádná. Ale co když už jsme těch zakonzervovaných a sladily podpořených lahviček přesyceni? Našli jsme na trhu dvě novinky, které vzešly z lůna přírody. Podívejte se.

Doba čtení: 3 minuty

Nedostatek hořčíku může způsobit potrat

Ženy v těhotenství často neví, že kromě zvýšeného příjmu kyseliny listové a železa potřebují i vyšší dávky hořčíku. Což znamená nejen změnit stravování, ale využít doplňky stravy.

2. 5. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty