Hlavní navigace

Homeopatie

Homeopatie je léčebná metoda používaná zejména v alternativní medicíně. Je založená na zkoumání pacienta a jeho symptomů jako celku, kterého jako celek i léčí. Používá vysoce ředěné (tzv. potencované) látky, které ve vyšší dávce u zdravého člověka vyvolávají příznaky podobné těm, jaké má léčená choroba (princip minimální dávky a princip podobné léčí podobné).

Zdroj: Wikipedia

Léčba akné? Hledejte lékaře, který se vyptává

Mladí, krásní a pupínkatí. Příčin i forem může být mnoho. K akné je potřeba přistupovat z pohledu celostní medicíny. Pomůže pečlivý dermatolog nebo zkušený homeopat.

Helena Singerová

4. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Zubařka z Brna, ke které chcete chodit s celou rodinou

Zubařka, které se ani děti nebojí. Dokáže se vcítit do jejich kůže, být jim kamarádem, rádcem i pomocníkem se zubním kazem. Jednu takovou jsme našli v Brně, tohle je její příběh.

Kateřina Čepelíková

27. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Za sluncem s homeopatií: Jaká pomůže při alergii?

Svědění, zarudnutí až drobné puchýřky. Kůže může na slunce reagovat i jinak než jen zbarvením krásně dohněda. Potíže pomohou zmírnit některé homeopatické léky.

Helena Singerová

19. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

S prořezáváním prvních mléčných zoubků pomůže masáž dásní

Prořezávání prvních zoubků je nepříjemné jak pro děti, tak pro rodiče. Jak oběma stranám ulevit? Jaký je počet mléčných zubů, kdy a jak dlouho rostou a který nejvíc bolí, když se prořezává? Lékařka vysvětlí i to, proč jsme všichni měli první zoubky s varhánky.

Kateřina Čepelíková

14. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Antibiotika a střevní potíže? V žádném případě

Jakmile pominou zimní chřipkové epidemie, s jarem nastoupí střevní virózy. Při výběru léků bychom měli být opatrní a volit takové, které umožní toxinům opustit naše tělo. Pomůže i homeopatie.

Helena Singerová

10. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Na viry s homeopatií

Virózy i chřipka chtějí hlavně klid na lůžku, teplo a dostatečný příjem tekutin. „Nevěřte lékům z reklamy, které sice krátkodobě uleví, ale rozhodně nevyléčí,“ říká lékařka.

Helena Singerová

1. 3. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Endiaron došel. Čím ho lze nahradit?

Endiaron je známý především coby lék proti průjmu. Dodávky tohoto volně prodejného léku jsou od ledna přerušeny a v kamenných i online lékárnách přestává být k mání.

Redakce

28. 2. 2018 11:01
Doba čtení: 6 minut

Na hory s homeopatiky: největším přínosem je rychlý účinek

Pohmožděniny, šokové stavy, bolesti svalů a kloubů, pooperační péče… Arnica montana má široké využití a je označována za „lék první pomoci“. Přibalte si ji na hory.

Helena Singerová

8. 2. 2018 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Homeopatií zubaře nenahradíme, ale přestaneme se ho bát

Homeopatie se využívá i ve stomatologii. Zmírňuje bolesti, urychluje hojení po zákroku nebo je vyhledávaná při strachu z návštěvy ordinace. V žádném případě však nenahradí kvalitní zubní ošetření.

Helena Singerová

24. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Žádná zdravotní obtíž neexistuje sama o sobě, říká lékařka

„Celostní přístup je dnes často používaný termín, aby si však lékař takové postupy osvojil, musí mít standardní medicínu v malíčku,“ říká Eva Klimešová, ambulantní specialistka Centra komplexní medicíny v Třeboni.

Pavel Taněv

16. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 8 minut

Vánoce: Emoce a spousta jídla

Vánoční svátky nemusejí být šťastné a veselé. Můžete se cítit osamělí, můžete mít zažívací problémy, případně potíže s usínáním. Se vším vám může pomoci i homeopatie.

Helena Singerová

22. 12. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

7 pravidel pro homeopatii

Homeopatii může zpochybnit jen ten, kdo ji nikdy nevyzkoušel, anebo ji špatně užíval, tvrdí homeopaté. Jak tedy doporučují malé kuličky užívat, aby pomáhaly?

Helena Singerová

24. 11. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Virus je až poslední kapka. Jak nebýt na podzim a v zimě nemocní?

Kýchání, smrkání, škrábání v krku. Podzim se hlásí o slovo a s ním řada onemocnění. Pokud chcete vkročit do příštího jara bez prodělaných nemocí, začněte s prevencí. A to radši hned.

Helena Singerová

16. 10. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Homeopatie a lidská psychika

Homeopatie se často využívá jako podpůrná a doplňková léčba k mnohým nemocem. Psychické potíže nejsou výjimkou. Jaký je lék první pomoci při nelehké životní situaci?

Helena Singerová

19. 9. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Nemůžete usnout? Homeopatie rozlišuje typy spánkových potíží

Jsou malé a mají problémy s usínáním. Děti a spánek, to je velké téma. Stejně tak mají nejrůznější potíže se spánkem i dospělí. Upravit biorytmus svůj nebo dětí pomůže homeopatie.

Helena Singerová

31. 8. 2017 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Homeopatka varuje: Samoléčba je u potravinové alergie nemožná

Vyrážka po jahodách? Zvracení po banánech, nebo dokonce anafylaktický šok po snědení ořechu? Kde se bere potravinová alergie a co na ni říkají lékaři-homeopaté?

Helena Singerová

10. 7. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Není až taková náhoda, že se jmenuji Boiron

Přestože si celý život udržela nezávislost na slavné firmě své rodiny, která je největším světovým výrobcem homeopatických léků, homeopatika k ní neodmyslitelně patří. Michèle Boiron je především lékárnice.

Lenka Krbcová

1. 6. 2017 0:00
Doba čtení: 7 minut

Homeopatie v rukou sportovců

Bolest, únava, lehká zranění. To všechno tak trochu ke sportu patří. Stejně jako regenerace, odpočinek a péče o tělo. Mnozí vrcholoví i amatérští sportovci by přidali ještě homeopatii.

Helena Singerová

25. 5. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

„Jarní“ homeopatické léky pomohou při očistě i únavě

Slunce a barevné květy lákají vyběhnout, ale my bychom raději zůstali v peřinách. Očistěte organismus a zbavte se jarní únavy. Kromě změny jídelníčku pomohou i homeopatika.

Helena Singerová

18. 4. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Jaký homeopatický lék zmírňuje alergické reakce?

Pylová alergie není banální záležitost – bez léčby může způsobovat výraznější vyčerpání, únavu a další komplikace. U lehčích projevů můžete vyzkoušet homeopatickou samoléčbu, což platí i v případě kopřivky.

Helena Singerová

24. 3. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

„Dejte mi něco“ na stres nefunguje

Většina z nás žije ve stresu a ten přenášíme i na naše děti. Dnešní stres nás dohoní za několik let. Právě jsme na křižovatce a můžeme změnit směr. Třeba s pomocí homeopatie.

Helena Singerová

27. 2. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Zkoušky zvládnete v klidu – díky homeopatii

Dlouhodobá únava z nevyspání, ztráta koncentrace, nervozita a stres. To zná většina studentů zejména v období zkoušek. Pomoci jim může homeopatie.

Helena Singerová

30. 1. 2017 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Jaká homeopatika se mohou hodit o Vánocích

Vánoce jsou za rohem a vy máte pocit, že nic nestíháte? Se stresem i s pocitem přepracování vám může pomoci homeopatie. Stejně tak podpoří i trávení svátečních jídel.

Helena Singerová

16. 12. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Jak si poradit s nachlazením? Nejlepší obranou je útok

Ideální je zakročit hned na začátku nemoci. Takto si můžeme pomoci v okamžiku, kdy cítíme, že „na nás něco leze“, nebo když nás potká například nečekané promoknutí studeným deštěm.

Jaroslav Čupera

28. 11. 2016 0:00
Doba čtení: 5 minut

Co je homeopatický lék a jak vzniká homeopatikum

Lékařka homeopatka vysvětluje postup, kterým vznikají homeopatické léky, i rozdíly mezi homeopatiky, jejich dávkování a vhodné užívání.

Kateřina Formánková

17. 10. 2016 0:00
Doba čtení: 7 minut

Studie porovnávala efekt homeopatie

Výrobce homeopatik představil velkou studii zaměřenou na homeopatii. Dosud nejrozsáhlejší epidemiologická studie EPI3 proběhla ve Francii. „Dokazuje, že homeopatie v lékařské praxi je pro pacienta přínosná,“ tvrdí.

Lenka Krbcová

29. 9. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Očkování je nutné, říká homeopatka

Rodiče stále více vyhledávají pediatry-homeopaty. Proč tomu tak je? S lékařkou Věrou Budkovou nejen o homeopatii, ale také o potřebě očkování, antibiotické léčbě a kortikoidech.

Helena Singerová

26. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 6 minut

Příprava na porod a homeopatie

Poslední dny před porodem přinášejí fyzické i psychické vyčerpání a některé zdravotní obtíže. Po jakém homeopatickém léku sáhnout a jaké si vzít s sebou do porodnice?

Helena Singerová

28. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Cestování s dětmi a homeopatie

Děti mnohdy hůře snášejí cestování a v nezvyklém prostředí snadno přijdou k úrazu. Rovněž trpí na průjmy, které u těch nejmenších mohou být značně nebezpečné. Nejen s malými dětmi se vám na cesty hodí homeopatická lékárnička.

Věra Budková

14. 6. 2016 0:00
Doba čtení: 6 minut

Blíží se maturita? Zkoušky? Pohovor? Jak zmírnit trému a obavy

Lékařka-odbornice v homeopatii doporučuje léky, které zmírní strach například ze zkoušky ve škole a pomohou s projevy trémy a nervozity při vystupování před lidmi.

Věra Budková

4. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty