Hlavní navigace

heřmánek

5 léčivek, které zvládnete vypěstovat i doma v květináči

Příznivci bylinek a přírodní medicíny si mohou některé z léčivých rostlin bez problémů pěstovat i doma na parapetu. Jsou nenáročné a mnohé využijete také při vaření.

11. 4. 2018 8:00
Doba čtení: 3 minuty

Heřmánek roste jako plevel, ale měl by se platit zlatem

Léčebné uplatnění heřmánku je mimořádně široké, můžeme ho téměř označit jako univerzální lék na všechny nemoci. Nic takového bohužel neexistuje, heřmánek je však blízko.

31. 7. 2014 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jsme bolestínci a zbytečně se cpeme léky

Jsme takoví srabi? Nedokážeme snést ani tu sebemenší bolest. Stačí malé píchnutí a okamžitě saháme po lécích. Neřešíme příčinu, ale příznaky. Ale proč? Jde to přece i jinak.

Doba čtení: 6 minut

Bylinkový speciál: Heřmánek pravý

Pokud se vám špatně hojí jizvy, oči máte co chvíli plné ječných zrn a trpíte na záněty a koliky, vsaďte na heřmánek. Ať už ve formě čaje, koupele, kloktadla, obkladů či mastí.

Doba čtení: 3 minuty

Bolí vás menstruace? Kašlete na Ibalgin a vyzkoušejte bylinky

Trápí vás bolestivé měsíčky a nezabírá nic jiného než halda léků? Jde to i přírodní cestou. Zkuste změnit životosprávu a začněte více důvěřovat bylinkám. U menzes je nejlepší kontryhel.

Doba čtení: 4 minuty

Bylinky v těhotenství: celer i zázvor hrozí potratem

Těhotné ženy čekají různá omezení a to platí i pro bylinky. Některé druhy usnadní léčbu nebo dokonce porod, jiné jsou naopak nebezpečné. Výjimkou nejsou ani čajové směsi či koření.

Doba čtení: 6 minut