Hlavní navigace

hemoroidy

Jak jezdit na kole a nemít trable s hemoroidy

Cyklistika je jedním z rizikových faktorů vzniku hemoroidů. A pokud už vás rozšířené žíly v oblasti konečníku trápí, ztěžují jízdu na kole a současně se zhoršuje jejich stav.

31. 7. 2018 13:06
Doba čtení: 3 minuty

Operace, které je dobré absolvovat před Vánoci

Křečové žíly, hemoroidy či špatný žlučník, to vše je ideální vyřešit před svátky. Jde to mnohdy za jediný den. Řešením jsou zákroky jednodenní chirurgie.

5. 12. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Co nevíte o WC: Zdravé vyprazdňování probíhá ve dřepu

První záchod byl důlek v zemi. Pokrok nezastavíš ani na WC, dnešní záchody jsou komfortní, ale v něčem nezdravé. Přirozené a zdravé vylučování totiž probíhá ve dřepu, tvrdí autoři Štokrle, první české záchodové stoličky.

Doba čtení: 7 minut

Nečtěte si na záchodě

Lidé trpící hemoroidy často přicházejí pro pomoc až v pozdějších stadiích, na vině je stud nebo strach z vyšetření. Vznik a průběh hemoroidů přitom můžeme ovlivnit.

21. 3. 2017 0:00
Doba čtení: 5 minut

Hemoroidy: tipy pro léčbu a stravu

Křečové žíly na nohách také nejsou nic, čím se chlubíme, ale stejný problém o kousek výš už je zcela tabu. Lidé hemoroidy tají a mnohdy se trápí zcela zbytečně.

Doba čtení: 5 minut

Co (ne)znamená krvácení ve stolici

Skryté krvácení ve stolici nemusí nutně znamenat onemocnění rakovinou tlustého střeva nebo konečníku, může signalizovat také problém s hemoroidy, prasklinou sliznice konečníku nebo souviset se zánětlivým onemocněním střev.

10. 2. 2015 8:30
Doba čtení: 3 minuty

Většina lidí nemá hemoroidy, ale praskliny

Prasklina u konečníku vzniká bez ohledu na to, zda máte hemoroidy. Jde o něco zcela jiného, ale často se zaměňují. Prasklinu způsobí mechanická příčina, třeba zrno z celozrnného pečiva.

Doba čtení: 5 minut

Vnější hemoroidy se lidé snaží zatlačit

S vnějšími hemoroidy se za svůj život setká téměř každý, nejčastěji ve formě trombózy. Vznikají po delším cestování autem či letadlem, trpí na ně motorkáři, někdy je mívají i děti.

Doba čtení: 3 minuty

Hemoroidy: S tímhle příroda nepočítala

„Příroda původně nemyslela, že lidé budou šestnáct hodin denně sedět,“ říká chirurg Jiří Fencl. O příčinách, příznacích i léčbě hemoroidů koluje ledacos. Jen zlomek je pravda.

Doba čtení: 13 minut

5 zákroků, které umí řešit jednodenní chirurgie

Proč se nechat řezat a pak dlouze ležet v nemocnici? Většina chirurgických pracovišť pokračuje v tradičním systému. A to i po výkonech, kdy v zahraničí chodí pacienti domů za pár hodin.

15. 11. 2013 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Hemoroidy mají všichni

Kvůli hemoroidům měli egyptští faraoni svého „strážce konečníku“. Přispěly prý k Napoleonově porážce u Waterloo. Hemoroidy mají všichni, ale ne všichni trpí na jejich onemocnění.

Doba čtení: 6 minut

Rozhodl jsem se léčit kašel lékořicí aneb domácí bylinková lékárnička

Každá domácnost má lékárničku pro první pomoc při běžných zdravotních potížích. Vedle klasických přípravků v ní mají své místo i přírodní medikamenty. A je jich mnohem víc než heřmánek.

Doba čtení: 5 minut

Gastroskopie a kolonoskopie - obávaná vyšetření. Jsou opravdu tak hrozná?

Máte delší dobu žaludeční potíže? Pálí vás žáha nebo trpíte zácpou? Pak vás pravděpodobně čeká vyšetření u gastroenterologa. Nejde o nic příjemného, ale přežít se to dá. Co to obnáší?

Doba čtení: 4 minuty

Bylinky po porodu a v období kojení

Máte za sebou těžký porod a potřebujete se znovu dostat do formy? Pomohou osvědčené bylinky, podporují hojení porodních zranění, růst vlasů, ale i tvorbu mateřského mléka.

12. 6. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Stolice bez mýtů: Jak vypadá ta zdravá?

Musíme tam každý. A nejlépe jednou denně. O stolici ale zpravidla nemluvíme. Je to tabu, za které se stydíme, ačkoli patří k základním lidským potřebám a ledacos nám o nás prozradí.

Doba čtení: 3 minuty

Moderní léčba hemoroidů: méně bolesti a rychlý průběh

Hemoroidy jsou přímým důsledkem sedavého způsobu života a hrozí tedy hlavně lidem se sedavým zaměstnáním, ale nejen jim. Tzv. Longova metoda řeší hemoroidy radikálně a bezpečně.

4. 6. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Léčivé houby koupíte v lékárně i bylinkářství

Čaga, hlíva ústřičná, Jidášovo ucho… názvy jak ze sletu čarodějnic. Znala je už čínská medicína i lecjaká bába kořenářka, ale používají se dodnes. K čemu jsou dobré?

Doba čtení: 5 minut

Přísně tajné: hemoroidy

Kolují o nich vtipy, ale nikdo by nepřiznal, že jeho samotného sužují. Lékaře se stydíme vyhledat, ostych nám nedovolí toto téma otevřít ani před partnerem či partnerkou.

Doba čtení: 4 minuty