Hlavní navigace

hemeroidy

Většina lidí nemá hemoroidy, ale praskliny

Prasklina u konečníku vzniká bez ohledu na to, zda máte hemoroidy. Jde o něco zcela jiného, ale často se zaměňují. Prasklinu způsobí mechanická příčina, třeba zrno z celozrnného pečiva.

Lenka Krbcová

27. 2. 2014 0:00
Doba čtení: 5 minut

Vnější hemoroidy se lidé snaží zatlačit

S vnějšími hemoroidy se za svůj život setká téměř každý, nejčastěji ve formě trombózy. Vznikají po delším cestování autem či letadlem, trpí na ně motorkáři, někdy je mívají i děti.

Lenka Krbcová

24. 2. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Hemoroidy: S tímhle příroda nepočítala

„Příroda původně nemyslela, že lidé budou šestnáct hodin denně sedět,“ říká chirurg Jiří Fencl. O příčinách, příznacích i léčbě hemoroidů koluje ledacos. Jen zlomek je pravda.

Lenka Krbcová

21. 2. 2014 0:00
Doba čtení: 13 minut

5 zákroků, které umí řešit jednodenní chirurgie

Proč se nechat řezat a pak dlouze ležet v nemocnici? Většina chirurgických pracovišť pokračuje v tradičním systému. A to i po výkonech, kdy v zahraničí chodí pacienti domů za pár hodin.

Jiří Fencl

15. 11. 2013 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Gastroskopie a kolonoskopie - obávaná vyšetření. Jsou opravdu tak hrozná?

Máte delší dobu žaludeční potíže? Pálí vás žáha nebo trpíte zácpou? Pak vás pravděpodobně čeká vyšetření u gastroenterologa. Nejde o nic příjemného, ale přežít se to dá. Co to obnáší?

Edita Krchová

20. 7. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Moderní léčba hemoroidů: méně bolesti a rychlý průběh

Hemoroidy jsou přímým důsledkem sedavého způsobu života a hrozí tedy hlavně lidem se sedavým zaměstnáním, ale nejen jim. Tzv. Longova metoda řeší hemoroidy radikálně a bezpečně.

Redakce

4. 6. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Přísně tajné: hemoroidy

Kolují o nich vtipy, ale nikdo by nepřiznal, že jeho samotného sužují. Lékaře se stydíme vyhledat, ostych nám nedovolí toto téma otevřít ani před partnerem či partnerkou.

Ilona Sovová

8. 2. 2010 0:00
Doba čtení: 4 minuty