Hlavní navigace

Silvestr na Farmářském tržišti Jiřák

„Už vás nudí Silvestry trávené v restauracích, vinárnách a klubech? Zajedly se vám barové tanečnice a disko mjuzik? Máte jedinečnou příležitost rozjet Silvestra přímo na farmářském trhu!“ Něco podobného si řekli organizátoři Farmářského tržiště Jiřák, občanské sdružení Archetyp, když se rozhodli uspořádat Silvestrovské farmářské tržiště.

27. 12. 2012 15:44
Doba čtení: 2 minuty

Kapři a cukroví na závěrečném farmářském trhu v Karlových Varech

Tóny vánočních koled a vůně vánočního cukroví se ponesou nad letošními posledními farmářskými trhy. Na karlovarském tržišti budou také ryby, samozřejmě nejvíc kapři. V pátek 14. 12. je poslední příležitost navštívit v tomto roce městské farmářské trhy v Karlových Varech. Kromě cibule, česneku a kysaného zelí tam už jinou zeleninu a ovoce nenajdete. Sezona teď přeje rybářům, uzenářům, cukrářům i pekařům.

13. 12. 2012 10:34
Doba čtení: 1 minuta

Tišnovské trhy s vánoční trhovou slavností

Trhy v Tišnově se uskuteční v sobotu 15. 12. s vánočním zbožím a kulturním programem. Koná se tu další trhová slavnost. V sobotu 15. prosince 2012 se na náměstí Míru v Tišnově v době od 8–12 hodin s návštěvníky potkají nejen tradiční prodejci. Trh bude zpestřen vánočním kulturním programem, v prodeji budou vánoční dekorace a zajímavé dárky, ale nebudou chybět ani lokální potraviny.

12. 12. 2012 15:14
Doba čtení: 1 minuta

Poslední Plzeňské farmářské trhy v roce 2012 nabídnou i vánoční stromky z lokální produkce

Již tuto sobotu, 15. prosince 2012, se uskuteční letošní poslední Plzeňské farmářské trhy.  I jejich „vánoční vydání“ proběhne na tradičním místě a v tradiční čas – na nádvoří hotelu Gondola a v Mlýnské strouze od 8 do 12 hodin. Sortiment potravin bude také již tradiční – uzeniny, sezónní zelenina, ovoce, pečivo, mléčné výrobky, čerstvé ryby. Prodávané lahůdky doplní vánoční stromky z Českého lesa. „Na malé extenzivní plantáži v okrese Tachov, poblíž obce Lesná, pěstuje již asi tři roky vánoční…

12. 12. 2012 10:27
Doba čtení: 3 minuty

Cukroví jako od maminky, a přesto z obchodu

Vánoční cukroví podle receptů po babičce se peče i v cukrárnách, nešizené a dobré koupíte i na trhu nebo internetu. Máme pro vás tipy, kde pořídit cukroví z másla, vajec a bez náhražek.

7. 12. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Advent a Vánoce na farmářském tržišti Jiřák a Náplavka

Farmářská tržiště Náplavka a Jiřák v Praze nabízejí v čase adventu vánoční zboží i živé ryby. Nejen kapry si můžete online zarezervovat. Farmářské tržiště Jiřák na Praze 3 navazuje na úspěšnou tradici adventních nedělí, které letos zažijí již třetí sezónu v duchu farmářského tržiště. 9., 16. a 23. 12. tedy poslední tři neděle před Štědrým dnem můžete nakoupit dárky pro vaše nejbližší a to přímo na farmářském tržišti. Rukodělné výrobky, šperky, ale také delikatesy a sladkosti vhodné jako dárek k…

6. 12. 2012 13:32
Doba čtení: 2 minuty

Adventní Farmářský trh na Kulaťáku nabídne pečené kaštany od italského hosta

Na druhém Adventním trhu se představí partnerské město MČ Praha 6 Roncegno Terme. Toto severoitalské městečko představí ve dvou stáncích své regionální produkty (jablečný mošt, marmelády, sýry, salámy, špek, bylinné směsi, aromatické soli, bylinné sprchové šampony a mýdla, bylinné koupelové oleje).

6. 12. 2012 13:18
Doba čtení: 1 minuta

Zajímají vás farmářské trhy a kvalita potravin? Přijďte na konferenci

V úterý 11. 12 2012 se v Národním zemědělském muzeu na pražské Letné sejdou účastníci konference nazvané „Farmářské trhy – Quo vadis?“ Farmářské trhy ale nebudou jediným tématem dne. Na akci se sejde řada potravinářských odborníků, probírat se bude kvalita potravin či autenticida zboží na trzích. Na konferenci bude zastoupený i server Vitalia.cz, který se tématy trhů a kvality potravin dlouhodobě zabývá.

5. 12. 2012 11:09
Doba čtení: 1 minuta

Milovické farmářské trhy pokračují a přidávají adventní termíny

Farmářské trhy v Milovicíh pokračují minimálně do poloviny prosince. Na soboty 8. a 15 prosince navíc připravují adventní trhy. Půjde o farmářské trhy s adventním sortimentem a programem. Autor: Milovické farmářské trhy Adventní trhy v Milovicí se konají 8. a 15. prosince Další termín bude stanoven s ohledem na aktuální počasí.

3. 12. 2012 16:49
Doba čtení: 1 minuta

Adventní Farmářské trhy na Kulaťáku začínají zítra

Pravidelné farmářské trhy na Praze 6, jedny z největších a nejoblíbenějších u nás, rozšiřují o adventu termíny i sortiment.  Adventní farmářské trhy na Kulaťáku jsou klasické farmářské trhy doplněné vánočním sortimentem. V prodeji budou kromě standardních potravin také vánoční cukroví, vánoční stromky, adventní věnce, vánoční ozdoby a dekorace, drobné umělecké předměty od mladých tvůrců sdružených na Fler.cz.

29. 11. 2012 13:37
Doba čtení: 3 minuty

Pozvánka na vánoční Farmářský trh ve Fryštáku

Na Zlínsku se koná několik farmářských trhů, jedním z pravidelných je trh ve Fryštáku. Poslední letošní farmářský trh ve Fryštáku bude, jak jinak, zaměřený na Vánoce. Koná se 15. prosince. Organizátoři pro vás už teď připravují další příjemné sobotní dopoledne. „Tentokrát se zaměříme na vytvoření upřímné a pokojné předvánoční atmosféry. Na pomoc nám přijede několik folklórních souborů, lokálních kapel a lidových řemeslníků. Součástí programu bude snad i krátké závěrečné divadelní vystoupení,“…

28. 11. 2012 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Přijďte na první letošní prosincové trhy v Plzni

V sobotu 1. 12. koná se první prosincový a současně letošní předposlední Plzeňský farmářský trh.  „Počasí by nám mělo přát. Nečeká se velký mráz, proto si nemusíte brát kožich,“ lákají návštěvníky pořadatelé. Navíc vám několik prodejců ukuchtí něco pro zahřátí – pan Tesař (pěstitel hlívy) připraví guláš z hlívy a hlívu bude i grilovat. U Turků z ekofarmy Jemnice dostanete burger z hovězího nebo jehněčího masa.

27. 11. 2012 11:11
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy Karlovy Vary v roce 2013

Městské farmářské trhy v Karlových Varech již ohlásily termíny na příští rok. Farmářské trhy ve Varech patří k těm stálým a vypadá to, že tradice bude pokračovat i nadále. Pořadatelé již oznámili termíny trhů na příští rok. Více o trhu: Farmářské trhy v Karlových Varech Farmáře a jejich zboží najedete před Městskou tržnicí ve Varšavské ulici vždy od 11 hodin tyto pátky:

27. 11. 2012 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Lounské farmářské trhy přidávají před Vánoci termíny

Farmářské trhy na náměstí v Lounech najdete v prosinci každou sobotu. Pravidelné farmářské trhy na Mírovém náměstí se dosud konaly jednou za čtrnáct dnů. Prosinec nabízí rozšířenou prodejní dobu, farmáře na místě najdete každý týden v sobotu. Více o trhu: Lounské farmářské trhy Lounské farmářské trhy v prosinci:

26. 11. 2012 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Co bude dál s farmářskými trhy?

Neuvěřitelným vývojem prošly farmářské trhy v ČR za pouhé tři roky. Konference Farmářské trhy – Quo vadis? bude hledat jejich další směřování. Ovlivnit je mohou všichni účastníci.

Doba čtení: 3 minuty

Plzeňské farmářské trhy oslaví 17. listopad dobrým jídlem

Plzeňské farmářské trhy se zabydlely v Mlýnské strouze. V sobotu 17. listopadu dopoledne (8 – 12h) opět zaplní téměř 45 prodejců kvalitních potravin okolí Mlýnské strouhy. I v polovině listopadu bude z čeho vybírat a nebude to jen maso a uzeniny.  Pěstitelé zeleniny z Litoměřicka a Moravy přivezou desítky druhů zeleniny (celer, dýně, brambory, cibuli, česnek, petržel, mrkev, červenou řepu, zelí…).

14. 11. 2012 12:29
Doba čtení: 2 minuty

Severočeské farmářské trhy pokračují až do Vánoc

Letošní sezóna farmářských trhů, která začala v březnu, se pomalu chýlí ke konci. Severočeské farmářské trhy si za dva roky konání v Ústí nad Labem, Teplicích a dalších severočeských městech našly své pravidelné zákazníky a etablovaly se jako vhodné místo pro nákup místních poctivých potravin, zeleniny a ovoce. 

12. 11. 2012 14:05
Doba čtení: 2 minuty

Farmářské trhy v Mladé Boleslavi budou pokračovat před Vánoci

Pravidelné trhy v Mladé Boleslavi se sice tento pátek konaly naposledy, ale pro letošek ještě nekončí! Zatímco farmářské trhy v běžném rozsahu již skončily, farmáře a jejich zboží najdou návštěvníci na obvyklém místě ještě před vánočními svátky. Na boleslavském náměstí se budou ve dnech 17. – 22. prosince konat Vánoční trhy spojené s farmářskými.

12. 11. 2012 13:20
Doba čtení: 1 minuta

Dýně v kuchyni – receptem to končí, důležitý je už výběr a skladování

Přestože dýně letos mají svůj nejslavnější den už za sebou, pořád jsou hojně k mání a stále z nich můžeme vařit, péct či smažit. Vlastně až do jara, při dobrém skladování vydrží dlouho.

12. 11. 2012 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Karlínské Svatomartinské slavnosti vína a farmářský trh

V sobotu 17. listopadu čeká na Karlínském náměstí na Praze 8 nejenom tradiční nabídka farmářů, ale také svatomartinské speciality a hlavně – vína. „Ochutnáte speciality mistra kuchyně Michala Tanka z restaurace Mon Rouge Pif a vína jejího patrona, slavného francouzského herce Pierra Richarda z Chateau Bel Eveque. Kromě těchto představíme vína Gerarda Depardieu z Chateau de Tigne, vína z oblasti Bordeaux, Alsace, Mosely a Veneta. Nebudou chybět ani vína z domácí produkce například od Petra…

12. 11. 2012 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Zabijačkové hody na farmářském trhu na Kulaťáku

Druhý listopadový trh na Kulaťáku  se koná 10. listopadu 2012 a nabízí zabijačku, ale taky pivo na zapití, český česnek a husy a kachny na svatého Martina. Zabijačkové hody na Kulaťáku stánek č. 50 Ve spolupráci s uzenářstvím pana Sváčka pro vás tuto sobotu pořadatelé připravili klasický zabijačkový sortiment.

8. 11. 2012 14:25
Doba čtení: 1 minuta

Svatý Martin přiveze na Jiřák husu s knedlíkem a se zelím

Svatomartinské slavnosti na Jiřáku zahájí oslavu mladého vína v tradiční čas: 11. 11. v 11 hodin 11 minut a 11 sekund. V neděli 11. 11. 2012 v 11 hod 11 min 11 s bude slavnostním přípitkem zahájen už druhý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3. Opět se můžete těšit na oslavu mladého vína a s ním snoubící se gastronomie, v níž vyniká tradiční pečená husa, houskový knedlík a zelí.

8. 11. 2012 10:20
Doba čtení: 3 minuty

Páteční Farmářské trhy ve Fryštáku - konečně přímo na náměstí

Pořadatelé rekapitulují rok s farmářskými trhy ve Fryštáku: „Dobrá pověst je ta nejlepší reklama.“ O trhu: Farmářský trh ve Fryštáku Autor: Farmářský trh ve Fryštáku Farmářský trh ve Fryštáku se už přestěhoval na náměstí Začalo to čtyřmi velkými trhy na konci roku 2011. Po vyčerpávajícím začátku jsme přeřadili na nižší rychlost a naplánovali čtyři velké trhy na celý rok 2012. Tříměsíční pauzy jsme chtěli vyplnit pravidelnými pátečními trhy s omezenou nabídkou základních potravin – zelenina,…

7. 11. 2012 20:21
Doba čtení: 3 minuty

Farmářské trhy na Kulaťáku připravují zabijačku, sushi i Advent

Farmářské trhy v pražských Dejvicích pokračují i nadále. Prodejce najdete na Kulaťáku i těsně před Štědrým dnem. Farmářské trhy na Kulaťáku pokračují i v listopadu jako dosud, každou sobotu od 8 do 14 hodin. V sobotu 10. 11. na Kulaťáku proběhnou zabijačkové hody. K dostání bude velké množství vepřových pochoutek. Těšit se můžete na ovárek, jelita, jitrnice, prejt, tlačenku a možná bude i guláš a mnoho dalšího. Atmosféru doplní harmonikář Pavel Mucha.

6. 11. 2012 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Karlínské farmářské trhy prodlouženy až do Vánoc

Radnice osmé městské části rozhodla, že Karlínské farmářské trhy, které měly 10. listopadu skončit, budou pokračovat i nadále.  „Rozhodli jsme se pokračovat v sobotním trhovém životě, byť v redukované podobě. Tato redukovaná podoba se dá vyjádřit velmi stručně – kdo z prodejců přijede, ten přijede,“ uvádí zástupkyně starosty Vladimíra Ludková a doplňuje: „Oslovili jsme prodejce a ti zatím vyjadřují chuť pokračovat. Ale ani oni nemohou garantovat, že jim mráz, sníh na silnici a další zimní…

5. 11. 2012 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy na Proseku chystají zabijačku

Pořadatel Farmářských trhů na Proseku na Praze 9 chce v listopadu ozvláštnit obvyklou nabídku a pozvat návštěvníky na zastavení s klasickými zabíjačkovými specialitami. Chybět nebude zabíjačková polévka a guláš, škvarky, klobásky přímo z udírny s křenem, ani oblíbený svařák. Čtěte téma: Svařené víno nemá přesná pravidla. Je to ještě víno?

4. 11. 2012 11:32
Doba čtení: 1 minuta

Poslední letošní pravidelný trh v Tišnově

Tímto víkendem končí pravidelné sobotní tišnovské trhy.  V sobotu 3. 11.2012 se na náměsí Míru v Tišnově od 8 do 11 hodin budou konat Tišnovské trhy, tentokrát současně s Blešími trhy. Trhy budou poslední z letošní sezony pravidelných sobotních trhů. Pořadatelé plánují ještě Vánoční trhovou slavnost na 15. prosince.

1. 11. 2012 15:20
Doba čtení: 2 minuty

Nové farmářské trhy na Spořilově letos do konce listopadu

Od října mají své farmářské trhy také obyvatelé pražského Spořilova. Trhy na Roztylském náměstí se konají vždy v sobotu od 8 do 14 hodin, v závislosti na počasí potrvají do konce listopadu a na jaře začnou opět  fungovat koncem března. O trhu: Farmářské trhy na Spořilově Farmářské trhy, pořádané občanským sdružením Pod platany pod záštitou radnice Prahy 4, nabídnou plodiny, potraviny a delikatesy. Návštěvníci se mohou navíc občerstvit, dát si kávu nebo sklenku vína, posedět a relaxovat. Trhy…

31. 10. 2012 11:57
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy na Jižním Městě budou až do konce roku jen v pondělí

Středeční farmářské trhy městské části Praha 11 byly v říjnu bohužel zrušeny.  Malý zájem lidí o středeční prodej šel podle informací pořadatelů ruku v ruce s ubývajícím zájmem prodejců. Naopak by ale měly být posíleny trhy v pondělí. O trhu: Farmářské trhy na Jižním Městě Od 17. prosince je naplánován adventní týden, kdy by měl být nabízený sortiment produktů doplněn o vánoční zboží. Pořadatelé zvažují ještě předvánoční prodej 22. a 23. prosince.

31. 10. 2012 11:42
Doba čtení: 1 minuta

Farmářský trh na Jiřáku oslavuje dýně

Ve středu 31. října se na Jiřáku oslavuje plodina, která se pomalu začíná vracet do našich domácností. Řeč je o dýni a dýních, kterých jen v Čechách pěstujeme spousty druhů.

29. 10. 2012 11:00
Doba čtení: 1 minuta