Hlavní navigace

Jahodový čtvrtek a další novinky z farmářských trhů

Pokračují jahodové orgie, české jahody koupíte i tento týden na farmářských trzích. Pozor, začínají prázdniny a blíží se státní svátky, některé trhy se chystají na změnu provozní doby.

26. 6. 2013 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Jahody a letní ovoce provoní farmářské trhy

Sladké, měkké, šťavnaté… takové jahody slibují farmáři. Budou totiž české a čerstvé. Žádné skleníky, dlouhá doprava a skladování. Obarvené a provoněné sluncem jsou i třešně a meruňky.

20. 6. 2013 17:56
Doba čtení: 3 minuty

Medobraní na farmářském trhu na Kubáni

Pravidelné farmářské trhy na Kubánském náměstí doprovodí v sobotu 22. 6. Medobraní. Bude probíhat od 8 do 14 hodin, stejně jako obvyklý sobotní trh.

17. 6. 2013 12:30
Doba čtení: 1 minuta

Hana Michopulu dává ochutnat kuchařku. V sobotu na farmářském trhu na Kulaťáku

Druhý díl Receptů z farmářského trhu vyšel první jarní den. Nyní si můžete knihu prohlídnout, koupit, ale i otestovat v sobotu 8. června na farmářském trhu na Kulaťáku v pražských Dejvicích. „Místo autogramiády v knihkupectví dávám totiž kuchařku radši rovnou ochutnat,“ zve čtenáře serveru Vitalia.cz i všechny zájemce Hana Michopulu.

5. 6. 2013 10:42
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy na Náplavce se kvůli povodni v sobotu přesouvají

Kvůli povodni rozhodli se pořadatelé farmářského trhu na Náplavce nečekat na vývoj situace a trh přesouvají na Palackého náměstí. Ať už bude Náplavka ještě pod vodou, nebo už ne, v sobotu 8. 6. 2013 bude farmářský trh na Palackého náměstí, přímo nad Náplavkou u pomníku F. Palackého. O trhu: Farmářské tržiště na Náplavce

5. 6. 2013 10:21
Doba čtení: 1 minuta

Plzeňské farmářské trhy i přes povodně pokračují

Druhou červnovou sobotu (8. června 2013) se uskuteční letošní šesté Plzeňské farmářské trhy. Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Sjede se na ně více než 40 prodejců z blízkého i trochu vzdálenějšího okolí.

5. 6. 2013 10:12
Doba čtení: 2 minuty

Farmářské trhy v době povodní

Vzhledem k situaci, kdy povodně postihly mnoho míst naší země, nemůžeme bohužel zaručit aktuálnost údajů o farmářských trzích. Pokud budeme mít k dispozici informace o případném konání nebo naopak rušení trhu, najdete ji u daného prodejního místa. Ale doporučujeme vždy zkontrolovat přímo stránky pořadatele.

3. 6. 2013 19:38
Doba čtení: 1 minuta

Pivo na Náplavce zrušeno kvůli povodňové pohotovosti

Aktualizováno: Vzhledem k povodňové pohotovosti se ruší festival Pivo na Náplavce i sobotní farmářské trhy. Více než sedm desítek různých druhů piv, to je lákadlo na pražskou Náplavku. 31. 5. a 1. 6. se tu koná Festival malých a mini českých pivovarů. Ale nebudou chybět ani vlastní limonády, které některé pivovary také vyrábějí. Program bude také pro malé i velké.

31. 5. 2013 15:24
Doba čtení: 4 minuty

Farmářské trhy na Kulaťáku se nekonají

V sobotu 25. května byste Farmářské trhy na Kulaťáku hledali marně. Bude tu jiná akce. Tuto sobotu se trhy na Praze 6 bohužel nekonají. „Přenechali jsme a musíme říct, že rádi, Kulaťák akci Bambiriáda 2013 jakožto prezentaci občanských sdružení dětí a mládeže a středisek volného času,“ vysvětlují pořadatelé trhu.

22. 5. 2013 20:35
Doba čtení: 1 minuta

Plzeňské farmářské trhy: to nejlepší od tuzemských sedláků

Tuto sobotu, 25. května 2013, se uskuteční páté letošní Plzeňské farmářské trhy. Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Sjede se na ně více než 40 prodejců z blízkého i trochu vzdálenějšího okolí.

22. 5. 2013 13:57
Doba čtení: 2 minuty

Slavnosti českého chřestu na Kubánském náměstí

Již tuto sobotu 25. května se od 8 do 14 hodin uskuteční chřestové slavnosti pro všechny milovníky této zeleniny na farmářských trzích na Kubánském náměstí v Praze 10. „Návštěvníci zde budou moci mj. ochutnat chřestové menu kuchaře Radka Jakubce, a to salátek ze zeleného a bílého chřestu s pancettovým vinaigrette, krém ze zeleného chřestu s bazalkovými krutony a zelený a bílý chřest na bernaiské omáčce s estragonem. Jedna degustační porce bude za symbolickou dvacetikorunu,“ uvedla Zuzana…

21. 5. 2013 21:47
Doba čtení: 1 minuta

První Sklizeno foodie market byl otevřen v Olomouci

Chcete nakupovat potraviny, které jsou dostupné v zahraničí, ale na našem trhu nebývají k mání? Příležitost máte nově v Olomouci, otevření se tam dočkal první foodie market v ČR.

Doba čtení: 1 minuta

Bylinky ze supermarketu rychle zvadnou. Jde to i líp

Čerstvé bylinky pěstované na parapetu pro vás nemusí být tabu. Stačí vědět, kterým se doma daří a kde koupit zdravé silné rostlinky. Načerpejte rady k pěstování přímo od pěstitelů.

Doba čtení: 6 minut

Růžový máj a růžová vína na Farmářském tržišti Jiřák

Druhý ročník degustačního festivalu růžových vín a klaretů Růžový máj 2013 na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 se koná tuto sobotu 18. května. Letos v rytmu swingu! Letošní ročník bude speciální navíc v tom, že doprovodný hudební program roztančí náměstí swingovou muzikou. K růžovému ochutnáte i gastronomii s růžovým se snoubící a kvalitní občerstvení z potravin českých farmářů a výrobců.

14. 5. 2013 10:44
Doba čtení: 2 minuty

Farmářské květinové trhy na Kulaťáku mimořádně i v pátek

Na pátek 17. a sobotu 18. května  připravují pořadatelé trhu na Praze 6 na Kulaťáku farmářské květinové trhy. Po oba dva dny bude klasický trh doplněný o bohatou nabídku bylinek, sazenic, koření, řezaných a hrnkových květin, aranží atd. Přijďte si po „zmrzlých mužích“ vybrat rostliny na svou zahrádku.

14. 5. 2013 10:27
Doba čtení: 1 minuta

Na Plzeňských farmářských trzích se bude i zahradničit

Plzeňské farmářské trhy tentokrát nabídnou nejen vynikající jídlo, ale i besedu o ekozahradničení na balkonech a za okny našich domů. Kdo z nás by nechtěl mít rozkvetlý balkon plný vonících bylinek a lahodné zeleniny? Rady a tipy jak si založit svoji zahrádku představí Alena Lehmannová z občanského sdružení ENVIC přímo na Plzeňských farmářských trzích v sobotu 11. května. 

7. 5. 2013 10:15
Doba čtení: 3 minuty

Farmářské trhy během květnových svátků

Státní svátky tentokrát padly na dvě středy, 1. a 8. května. Některé farmářské trhy probíhající v tento den budou mít zavřeno, jinde se naopak chystá speciální nabídka.

7. 5. 2013 9:36
Doba čtení: 2 minuty

Farmářské trhy v Hradci Králové opět tuto sobotu

Hradecké farmářské trhy se konají dvakrát za měsíc. Nejbližší jsou v sobotu 4. května. Již tradiční farmářské trhy v Hradci Králové nabízejí lokální potraviny od dubna až do listopadu zhruba dvakrát za měsíc. Prodejním dnem je vždy sobota, nejbližší 4. května, dále tento měsíc ještě 18. 5. Farmářské trhy Hradec Králové

2. 5. 2013 11:28
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy během květnových svátků

Státní svátky tentokrát padly na dvě středy, 1. a 8. května. Některé farmářské trhy probíhající v tento den budou mít zavřeno, jinde se naopak chystá speciální nabídka. Májové státní svátky připadají na středy 1. a 8. května. Které farmářské trhy se ve středu pravidelně konají, můžete zjistit v našem kalendáři:

30. 4. 2013 12:20
Doba čtení: 2 minuty

Plzeňské farmářské trhy: Jsme hrdými členy Asociace farmářských tržišť ČR

Plzeňské farmářské trhy jsou prodejci i zákazníky hodnoceny jako jedny z nejkvalitnějších v celé České republice. „Standardy nastavené na našem trhu, jsou dosažitelné pro každý trh. Rádi bychom, aby myšlenka farmářských trhů nebyla diskreditována organizátory, kteří k pořádání trhů přistupují liknavě. Proto jsme se stali zakládajícími členy Asociace farmářských tržišť České republiky (AFT ČR)," vysvětluje Tomáš Popp, koordinátor Plzeňských farmářských trhů z občanského sdružení ENVIC.

26. 4. 2013 10:56
Doba čtení: 3 minuty

To nejlepší z farmářských trhů a Májka na Kubáni

Farmářské trhy na pražském Kubánském náměstí se konají vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. V úterý 30. 4. bude ale na trhu ještě něco navíc. Na Kubáni bude poslední dubnový den v duchu tradice vztyčena májka. Od 14 hodin zde bude folklórní vystoupení a ochutnávka toho nejlepšího z farmářských trhů.

25. 4. 2013 22:51
Doba čtení: 1 minuta

Farmářský trh na Kulaťáku: Dubnové trhovinky

Přiblížil se konec dalšího měsíce a s ním přicházejí další Trhovinky z farmářského trhu na Kulaťáku. Pořadatelé pro návštěvníky připravili několik speciálních akcí a hostů. Na co se tedy koncem dubna a v první polovině května můžete těšit? Sushi na Kulaťáku, sobota 27. dubna Pro velký úspěch se na trh již po třetí vrací šéfkuchař světového formátu Marek Hora (Pražský kulinářský institut), aby pro vás připravil své sushi speciality.  Marek Hora působil ve více japonských restauracích v Praze a…

25. 4. 2013 22:43
Doba čtení: 2 minuty

Zapomenutá zelenina našich babiček

Brukev, tuřín, chřest, artyčok… S popularitou farmářských trhů roste také obliba některých druhů zeleniny, z nichž rády vařily naše babičky a prababičky, ale časem se na ně pozapomnělo.

18. 4. 2013 9:00
Doba čtení: 3 minuty

Na Plzeňských farmářských trzích víte, co jíte...

Tuzemští spotřebitelé vyžadují informace o původu nakupovaného jídla. Podle posledních průzkumů více než 70 % Čechů chce vědět, odkud pocházejí potraviny v jejich nákupním košíku. 6 z 10 spotřebitelů by rádo vědělo, jak jsou potraviny zpracovány a z jakých surovin. Plzeňské farmářské trhy tyto požadavky veřejnosti naplňují. 

10. 4. 2013 10:11
Doba čtení: 3 minuty

Mlékomaty jsou alternativou. Nic míň, nic víc

Tři roky po boomu automatů na prodej čerstvého mléka se zdá, že projekt nenaplnil očekávání. Ani zemědělců, ani spotřebitelů. Není nutné je zatracovat, ovšem bez nereálných očekávání.

Doba čtení: 3 minuty

Český farmářský trh začíná. Od soboty v Klánovicích, Břežany a Počernice následují

Osvědčené farmářské trhy, které se konají v Klánovicích, Dolních Břežanech a Dolních Počernicích pod hlavičkou jednoho pořadatele, zahajují letošní prodej. V sobotu 6. 4. 2013 otvírají České farmářské trhy letošní trhovou sezónu. Začne to trhem v Praze-Klánovicích, pokračuje se 10. 4. v Dolních Břežanech a 12. 4. v Dolních Počernicích. Dále pak každou sobotu, středu a pátek, jak jsou již návštěvníci zvyklí.

4. 4. 2013 12:51
Doba čtení: 1 minuta

Velikonoční farmářské trhy na Kulaťáku

Jako již tradičně i tento rok se uskuteční na Bílou sobotu, tj. 30. března, Velikonoční farmářské trhy na Kulaťáku. I přesto že to tak letos zatím nevypadá, jsou Velikonoce jarními svátky, a proto bude na Kulaťáku k dostání velikonočně jarní sortiment. Tip: Velikonoce na farmářských trzích Na co se tedy můžete na velikonočním Kulaťáku těšit?

27. 3. 2013 11:42
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy: Velikonoce na Jiřáku a Náplavce

Pořadatelé farmářských trhů na Jiřáku a na Náplavce srdečně zvou všechny příznivce farmářských trhů na Velikonoce na těchto dvou populárních pražských tržištích.  V pátek probíhá program na Jiřáku a v sobotu na Náplavce. Můžete se těšit na divadélko pro děti, možnost nakoupit všechny důležité suroviny na pondělní pomlázku a naučit se rozličné velikonoční zvyky v našich velikonočních dílnách.

26. 3. 2013 11:40
Doba čtení: 1 minuta

Čtvrtá sezóna Plzeňských farmářských trhů začíná...

Tuto sobotu, 30. března 2013, se uskuteční první letošní Plzeňské farmářské trhy. Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Plzeňské farmářské trhy opět otevřou své brány…

26. 3. 2013 11:34
Doba čtení: 2 minuty

Farmáři na Pankráci

Březen, za kamna vlezem, duben, na trhy pudem? Tak se ptají pořadatelé trhů na Praze 4. Na tyto trhy můžete ale vyrazit už v březnu, začínají totiž právě zítra. Přijďte si užít předzvěst jara na farmářské trhy před OC Arkády na Pankráci. Začíná se ve středu 27. 3. 2013.  O trhu: Farmářské trhy Pankrác OC Arkády

26. 3. 2013 11:15
Doba čtení: 1 minuta