Hlavní navigace

Filip Sajler: Pankrácký Rynek je nejvíc, co si kuchař může přát

Pankrácký Rynek je zbrusu nové místo, kam si můžeme přijít pro poctivé potraviny. Co všechno nabízí a jak netradičně funguje, nám řekl Filip Sajler, tvář známá z pořadu Kluci v akci.

Doba čtení: 5 minut

Malé prodejny krachují nejen kvůli supermarketům

Malých prodejen potravin je nejméně za posledních patnáct let. A na vině je prý konkurence supermarketů. To je pravda jen zčásti. Jak přežít vedle velkých řetězců?

Doba čtení: 5 minut

Plzeňské farmářské trhy se stěhují

Poprvé v jejich historii se Plzeňské farmářské trhy uskuteční na náměstí Republiky v Plzni. Stěhování je vynucené.

9. 4. 2014 10:12
Doba čtení: 2 minuty

Konec farmářských trhů kvůli USA? Ani náhodou

Zánik farmářských trhů kvůli jednání EU a USA skutečně nehrozí. Podobná tvrzení si lze vysvětlit jen jako snahu o zviditelnění. Je ale pravda, že Amerika má pro potraviny jiná pravidla.

Doba čtení: 4 minuty

Farmářské trhy v Plzni zahajují už pátou sezónu

Pátá sezóna Plzeňských farmářských trhů startuje v sobotu 29. března. Návštěvníci nejvíce oceňují vysokou kvalitu, dohledatelný původ potravin a kontakt s pěstiteli či chovateli.

26. 3. 2014 17:23
Doba čtení: 2 minuty

Před karlovarskou tržnicí začínají farmářské trhy

Letošní první městské farmářské trhy v Karlových Varech přinesou produkty, které farmáři úspěšně nabízejí na zaběhnutých trzích i ve velkých městech sousedních regionů.

17. 3. 2014 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Trend doby: Potraviny přicházejí za zákazníkem

Nejde-li hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře. Známé úsloví naplňují v praxi výrobci i prodejci potravin. Stále častěji platí, že nejde-li zákazník za potravinou, jde potravina za spotřebitelem.

Doba čtení: 4 minuty

Severočeské farmářské trhy se přestěhovaly

Už čtvrtý rok budou moci obyvatelé Ústí nad Labem nakupovat na oblíbených Severočeských farmářských trzích. Změní se však jejich lokalita a den konání.

Doba čtení: 2 minuty

České křížaly, bez cukru a síry, to je Nebe v hubě

Sušené ovoce a zelenina jsou často sířené a proslazované. Přitom to jde i čistě, chutně a bez chemie. Přesvědčili jsme se o tom na farmářském trhu na Jiřáku, kde jsme měli Nebe v hubě.

Doba čtení: 5 minut

Ve státních institucích mají být české potraviny, vyzývá otevřený dopis

Dejte šanci českým potravinám, žádá v otevřeném dopise ministru zemědělství Asociace farmářských tržišť ČR. Jsou bezpečnější, zdravější a chutnají lépe, píší autoři.

Doba čtení: 2 minuty

Řetězce šikanují farmářské obchody

Maloobchodní řetězce nechtějí pustit menší farmářské prodejny do obchodních center na lukrativních místech. Podmínky diktují supermarkety.

Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy otvírají, termíny v kalendáři serveru Vitalia.cz

Farmářské tržiště na Jiřáku v sobotu 25. ledna 2014 otevírá již svou pátou sezónu. Tento rok také čeká Jiřák jeden tržní den navíc a řada novinek. Také některé další trhy zahájí prodej ještě během zimy.

Doba čtení: 2 minuty

Farmářské trhy 2013 brzy skončí, nabízejí ale nákup z domova

Šanci navštívit některý z dobrých farmářských trhů máte do konce roku ještě několikrát. Navíc zahajuje provoz nový e-shop s farmářskými produkty.

Doba čtení: 3 minuty

Farmářské trhy se ruší kvůli počasí

Někteří pořadatelé farmářských trhů se rozhodli vzhledem k silnému větru preventivně zrušit prodej v nejbližších dnech.

Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy: tipy na advent a Vánoce

Adventní a vánoční farmářské trhy chystají vedle tradičního sortimentu vánoční nabídku: ryby, ingredience na bramborový salát, vánoční dekorace, cukroví, pečivo i drobné dárky pro radost.

Doba čtení: 3 minuty

Konec zahrádkářů v Čechách? Zatím ne

Řada zahrádkářů i drobných pěstitelů splňuje charakteristiku profesionála. Ještě pár let mohou pěstovat jablka, jahody, papriky, rajčata…, aniž by je otravoval nějaký státní úředník.

Doba čtení: 4 minuty

První farmářské trhy hlásí termíny pro rok 2014 …a pronikají do zahraničí

V Karlových Varech se chystají na novou sezónu a krom toho jsou úspěšní na trzích v sousedním Německu. V Plzni připravují hory dobrého masa a v Praze svatomartinské husy i vánoční cukroví.

Doba čtení: 2 minuty

Farmářské trhy nabízejí zabijačky i svatomartin­ské husy

Podzim je bohatý nabídkou sortimentu i na mimořádné akce na farmářských trzích. V Klánovicích navíc chystají novinku – celoroční provoz.

30. 10. 2013 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Zabijačkové hody na farmářských trzích

Farmářský trh na Kulaťáku připravil na sobotu zabijačkové pochoutky. Další týden bude pro změnu ve znamení květin a dýní.

17. 10. 2013 15:20
Doba čtení: 1 minuta

Česká jablka na farmářských trzích

Farmářský trh na Jiřáku zve už podruhé na jablečné slavnosti. A k mání budou nejen jablka, a to včetně legendárních odrůd, ale všechno, co se z nich vyrábí.

9. 10. 2013 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Akce na farmářských trzích: Jablečné slavnosti a český med

Jablečná sezóna je v plném proudu. Koše jablek najdete na Kubánském náměstí, v Plzni zase vedle tradičních farmářských trhů připravili slavnosti jablek v Zapomenuté zahradě.

25. 9. 2013 10:15
Doba čtení: 2 minuty

Novinky z farmářských trhů: originální Itálie, rybí speciál a samozřejmě burčák

Farmářské trhy chystají na září bohatý program. Jestli vám šmakuje Itálie, zajděte v sobotu na Jiřák, jestli jste na ryby a mořské potvory, stavte se v Karlíně. Nebo dejte obojí.

Doba čtení: 7 minut

Farmářské trhy po německu

Koupili byste ředkvičky za 26 a kilo brambor za 39 Kč? V Česku ceny nevídané, na německém farmářském trhu zcela běžné. Rozdíly mezi českými a bavorskými trhy ale nejsou jen v cenách.

Doba čtení: 3 minuty

Farmářské trhy provoní bylinková slavnost

V Praze i dalších městech najdete během týdne a zejména v sobotu řadu farmářských trhů. Na Jiřáku navíc chystají slavnost Bylinky, koření a čaje. Na Náplavku ale tentokrát nechoďte.

28. 8. 2013 9:00
Doba čtení: 3 minuty

Český česnek již koupíte na farmářských trzích

Farmářské trhy provoní lesní ovoce i první letošní český česnek. „Prodejce pečlivě vybíráme, chceme, aby prodávaný česnek byl 100% českého původu,“ říkají pořadatelé trhů.

Doba čtení: 2 minuty

Novinky z farmářských trhů: grilování, letní ovoce i lesní plody

Farmářský trh na Kulaťáku připravuje grilování. Výborné maso můžete ochutnat na místě i nakoupit domů. Na Jiřáku se chystá Slavnost lesních plodů a ve Varech jsou nejen meruňky a třešně.

26. 7. 2013 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Boom a bum farmářských trhů: minulost, přítomnost a jak poznat ten dobrý

Nové farmářské trhy, přijďte si pro poctivé potraviny! No hurá, konečně se nebudu trmácet bůhvíkam. I když jsem skeptická. V okolí jsme už totiž několik pokusů o farmářské trhy utrpěli.

23. 7. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Farmářské trhy o svátcích a během prázdnin

Prázdniny začaly nejen školákům, i některé farmářské trhy si dávají pauzu. Blíží se také státní svátky, některé trhy se proto tento pátek a sobotu, 5. a 6. 7., konat nebudou.

4. 7. 2013 9:00
Doba čtení: 3 minuty

Farmářské léto s Českým rozhlasem uspořádá 45 farmářských trhů

Řady farmářských trhů ve středních Čechách doplní prázdninová akce Českého rozhlasu Region. Každý den v jiné vsi čeká program a farmářské produkty z blízkého okolí. Začíná se dnes.

1. 7. 2013 12:14
Doba čtení: 3 minuty

Vajíčková mapa: najděte si nejbližší slepici

Kudy vede „cesta vejce“? Jak kdy. Pokud ji chcete mít co nejkratší, zapojte se do stejnojmenného projektu. Na vajíčkové mapě vyberete dodavatele a brzy už si pochutnáte na čerstvém vejci.

Doba čtení: 4 minuty