Hlavní navigace

Farmářské trhy Praha

Karlínské farmářské trhy znovu otvírají

Revitalizace Karlínského náměstí v Praze 8 je hotová a na své tradiční místo se tak mohou opět vrátit farmářské trhy.

5. 11. 2015 10:50
Doba čtení: 1 minuta

Nové Farmářské trhy Petřiny začínají

V době největší úrody přichází pořadatelé farmářských trhů na Kulaťáku s novinkou – Farmářskými trhy na Petřinách. První jsou již tento čtvrtek.

8. 9. 2015 12:14
Doba čtení: 1 minuta

Jak Praha financuje farmářské trhy? Někde stojí málo – a jinde moc

Transparency International zjišťovala, jak se nakládá s veřejnými prostředky na podporu farmářských a podobných trhů v Praze. Rozdíly jsou značné.

9. 10. 2014 12:19
Doba čtení: 1 minuta

Bylinky, koření a čaje opět provoní Jiřák

Aneb sklízíme, co jsme zaseli a sušíme, lisujeme, pracujeme… Bylinky, koření a čaje v pátek a v sobotu na farmářském tržišti Jiřák.

2. 9. 2014 9:45
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy rozšíří loď Petra

Farmářské trhy na pražské náplavce doplní bývalá nákladní vlečná loď. Poskytne prostor pro zábavu i kvalitní občerstvení.

15. 7. 2014 10:49
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské tržiště Jiřák přidává další tržní den

Od června můžete na Jiřáku nakupovat zeleninu, ovoce, maso, pečivo, mléčné výrobky a další dobroty od českých farmářů již čtyři dny v týdnu. Prodejní dny jsou nově středa, čtvrtek, pátek a sobota.

3. 6. 2014 11:45

Nový farmářský trh v Praze otvírá ve čtvrtek

Nový trh, nové místo, ale osvědčení pořadatelé. Navštivte Český farmářský trh v Holešovicích.

Doba čtení: 1 minuta

Zabijačkové hody na farmářských trzích

Farmářský trh na Kulaťáku připravil na sobotu zabijačkové pochoutky. Další týden bude pro změnu ve znamení květin a dýní.

17. 10. 2013 15:20
Doba čtení: 1 minuta

Česká jablka na farmářských trzích

Farmářský trh na Jiřáku zve už podruhé na jablečné slavnosti. A k mání budou nejen jablka, a to včetně legendárních odrůd, ale všechno, co se z nich vyrábí.

9. 10. 2013 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Novinky z farmářských trhů: originální Itálie, rybí speciál a samozřejmě burčák

Farmářské trhy chystají na září bohatý program. Jestli vám šmakuje Itálie, zajděte v sobotu na Jiřák, jestli jste na ryby a mořské potvory, stavte se v Karlíně. Nebo dejte obojí.

Doba čtení: 7 minut

Farmářské trhy provoní bylinková slavnost

V Praze i dalších městech najdete během týdne a zejména v sobotu řadu farmářských trhů. Na Jiřáku navíc chystají slavnost Bylinky, koření a čaje. Na Náplavku ale tentokrát nechoďte.

28. 8. 2013 9:00
Doba čtení: 3 minuty

Český česnek již koupíte na farmářských trzích

Farmářské trhy provoní lesní ovoce i první letošní český česnek. „Prodejce pečlivě vybíráme, chceme, aby prodávaný česnek byl 100% českého původu,“ říkají pořadatelé trhů.

Doba čtení: 2 minuty

Novinky z farmářských trhů: grilování, letní ovoce i lesní plody

Farmářský trh na Kulaťáku připravuje grilování. Výborné maso můžete ochutnat na místě i nakoupit domů. Na Jiřáku se chystá Slavnost lesních plodů a ve Varech jsou nejen meruňky a třešně.

26. 7. 2013 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Boom a bum farmářských trhů: minulost, přítomnost a jak poznat ten dobrý

Nové farmářské trhy, přijďte si pro poctivé potraviny! No hurá, konečně se nebudu trmácet bůhvíkam. I když jsem skeptická. V okolí jsme už totiž několik pokusů o farmářské trhy utrpěli.

23. 7. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Farmářské trhy o svátcích a během prázdnin

Prázdniny začaly nejen školákům, i některé farmářské trhy si dávají pauzu. Blíží se také státní svátky, některé trhy se proto tento pátek a sobotu, 5. a 6. 7., konat nebudou.

4. 7. 2013 9:00
Doba čtení: 3 minuty

Jahodový čtvrtek a další novinky z farmářských trhů

Pokračují jahodové orgie, české jahody koupíte i tento týden na farmářských trzích. Pozor, začínají prázdniny a blíží se státní svátky, některé trhy se chystají na změnu provozní doby.

26. 6. 2013 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Jahody a letní ovoce provoní farmářské trhy

Sladké, měkké, šťavnaté… takové jahody slibují farmáři. Budou totiž české a čerstvé. Žádné skleníky, dlouhá doprava a skladování. Obarvené a provoněné sluncem jsou i třešně a meruňky.

20. 6. 2013 17:56
Doba čtení: 3 minuty

Medobraní na farmářském trhu na Kubáni

Pravidelné farmářské trhy na Kubánském náměstí doprovodí v sobotu 22. 6. Medobraní. Bude probíhat od 8 do 14 hodin, stejně jako obvyklý sobotní trh.

17. 6. 2013 12:30
Doba čtení: 1 minuta

Hana Michopulu dává ochutnat kuchařku. V sobotu na farmářském trhu na Kulaťáku

Druhý díl Receptů z farmářského trhu vyšel první jarní den. Nyní si můžete knihu prohlídnout, koupit, ale i otestovat v sobotu 8. června na farmářském trhu na Kulaťáku v pražských Dejvicích. „Místo autogramiády v knihkupectví dávám totiž kuchařku radši rovnou ochutnat,“ zve čtenáře serveru Vitalia.cz i všechny zájemce Hana Michopulu.

5. 6. 2013 10:42
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy na Náplavce se kvůli povodni v sobotu přesouvají

Kvůli povodni rozhodli se pořadatelé farmářského trhu na Náplavce nečekat na vývoj situace a trh přesouvají na Palackého náměstí. Ať už bude Náplavka ještě pod vodou, nebo už ne, v sobotu 8. 6. 2013 bude farmářský trh na Palackého náměstí, přímo nad Náplavkou u pomníku F. Palackého. O trhu: Farmářské tržiště na Náplavce

5. 6. 2013 10:21
Doba čtení: 1 minuta

Pivo na Náplavce zrušeno kvůli povodňové pohotovosti

Aktualizováno: Vzhledem k povodňové pohotovosti se ruší festival Pivo na Náplavce i sobotní farmářské trhy. Více než sedm desítek různých druhů piv, to je lákadlo na pražskou Náplavku. 31. 5. a 1. 6. se tu koná Festival malých a mini českých pivovarů. Ale nebudou chybět ani vlastní limonády, které některé pivovary také vyrábějí. Program bude také pro malé i velké.

31. 5. 2013 15:24
Doba čtení: 4 minuty

Farmářské trhy na Kulaťáku se nekonají

V sobotu 25. května byste Farmářské trhy na Kulaťáku hledali marně. Bude tu jiná akce. Tuto sobotu se trhy na Praze 6 bohužel nekonají. „Přenechali jsme a musíme říct, že rádi, Kulaťák akci Bambiriáda 2013 jakožto prezentaci občanských sdružení dětí a mládeže a středisek volného času,“ vysvětlují pořadatelé trhu.

22. 5. 2013 20:35
Doba čtení: 1 minuta

Slavnosti českého chřestu na Kubánském náměstí

Již tuto sobotu 25. května se od 8 do 14 hodin uskuteční chřestové slavnosti pro všechny milovníky této zeleniny na farmářských trzích na Kubánském náměstí v Praze 10. „Návštěvníci zde budou moci mj. ochutnat chřestové menu kuchaře Radka Jakubce, a to salátek ze zeleného a bílého chřestu s pancettovým vinaigrette, krém ze zeleného chřestu s bazalkovými krutony a zelený a bílý chřest na bernaiské omáčce s estragonem. Jedna degustační porce bude za symbolickou dvacetikorunu,“ uvedla Zuzana…

21. 5. 2013 21:47
Doba čtení: 1 minuta

Růžový máj a růžová vína na Farmářském tržišti Jiřák

Druhý ročník degustačního festivalu růžových vín a klaretů Růžový máj 2013 na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 se koná tuto sobotu 18. května. Letos v rytmu swingu! Letošní ročník bude speciální navíc v tom, že doprovodný hudební program roztančí náměstí swingovou muzikou. K růžovému ochutnáte i gastronomii s růžovým se snoubící a kvalitní občerstvení z potravin českých farmářů a výrobců.

14. 5. 2013 10:44
Doba čtení: 2 minuty

Farmářské květinové trhy na Kulaťáku mimořádně i v pátek

Na pátek 17. a sobotu 18. května  připravují pořadatelé trhu na Praze 6 na Kulaťáku farmářské květinové trhy. Po oba dva dny bude klasický trh doplněný o bohatou nabídku bylinek, sazenic, koření, řezaných a hrnkových květin, aranží atd. Přijďte si po „zmrzlých mužích“ vybrat rostliny na svou zahrádku.

14. 5. 2013 10:27
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy během květnových svátků

Státní svátky tentokrát padly na dvě středy, 1. a 8. května. Některé farmářské trhy probíhající v tento den budou mít zavřeno, jinde se naopak chystá speciální nabídka.

7. 5. 2013 9:36
Doba čtení: 2 minuty

Farmářské trhy během květnových svátků

Státní svátky tentokrát padly na dvě středy, 1. a 8. května. Některé farmářské trhy probíhající v tento den budou mít zavřeno, jinde se naopak chystá speciální nabídka. Májové státní svátky připadají na středy 1. a 8. května. Které farmářské trhy se ve středu pravidelně konají, můžete zjistit v našem kalendáři:

30. 4. 2013 12:20
Doba čtení: 2 minuty

To nejlepší z farmářských trhů a Májka na Kubáni

Farmářské trhy na pražském Kubánském náměstí se konají vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. V úterý 30. 4. bude ale na trhu ještě něco navíc. Na Kubáni bude poslední dubnový den v duchu tradice vztyčena májka. Od 14 hodin zde bude folklórní vystoupení a ochutnávka toho nejlepšího z farmářských trhů.

25. 4. 2013 22:51
Doba čtení: 1 minuta

Farmářský trh na Kulaťáku: Dubnové trhovinky

Přiblížil se konec dalšího měsíce a s ním přicházejí další Trhovinky z farmářského trhu na Kulaťáku. Pořadatelé pro návštěvníky připravili několik speciálních akcí a hostů. Na co se tedy koncem dubna a v první polovině května můžete těšit? Sushi na Kulaťáku, sobota 27. dubna Pro velký úspěch se na trh již po třetí vrací šéfkuchař světového formátu Marek Hora (Pražský kulinářský institut), aby pro vás připravil své sushi speciality.  Marek Hora působil ve více japonských restauracích v Praze a…

25. 4. 2013 22:43
Doba čtení: 2 minuty

Český farmářský trh začíná. Od soboty v Klánovicích, Břežany a Počernice následují

Osvědčené farmářské trhy, které se konají v Klánovicích, Dolních Břežanech a Dolních Počernicích pod hlavičkou jednoho pořadatele, zahajují letošní prodej. V sobotu 6. 4. 2013 otvírají České farmářské trhy letošní trhovou sezónu. Začne to trhem v Praze-Klánovicích, pokračuje se 10. 4. v Dolních Břežanech a 12. 4. v Dolních Počernicích. Dále pak každou sobotu, středu a pátek, jak jsou již návštěvníci zvyklí.

4. 4. 2013 12:51
Doba čtení: 1 minuta