Hlavní navigace

dialyza

Test: Fungují vám ledviny?

Ledviny vykonávají v těle člověka řadu velmi důležitých funkcí, a to bez přestávky po celých 24 hodin denně. Vyzkoušejte, zda vám hrozí aktuální riziko onemocnění ledvin.

24. 2. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Jak dlouho trvá dialýza? Zhruba pět hodin

Pokud selžou ledviny, nastupuje dialýza. Jaký je její princip, jak dlouho dialýza trvá a jak často se na ni chodí? Prošli jsme si s odborníky dialyzační středisko krok za krokem.

22. 2. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

Když mu přestala fungovat i náhradní ledvina, začal se léčit doma

Domácí hemodialýza se zdá být nedostupná a třeba i drahá, ale opak je pravdou. Stejně jako pan Vladimír, kterému přestala fungovat náhradní ledvina, mohou i ostatní pacienti v podobné situaci využít hemodialýzy či peritoneální dialýzy v domácím prostředí. I tuto léčbu hradí zdravotní pojišťovna.

1. 6. 2017 15:00
Doba čtení: 3 minuty

Obézní, kardiaci a cukrovkáři končí na dialýze

„Pro mě už život skončil,“ říkají mu někdy pacienti. „Samozřejmě je dobré být mladý, zdravý a bohatý, ale taky někdo musí být starý, nemocný a chudý. A z těch věcí, které vás můžou potkat, není dialýza to nejhorší,“ odpovídá jim primář Petr Táborský.

23. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 8 minut

Omyly a mýty o ledvinách: Nemocné ledviny bolí

I když ve vaší rodině nikdo obtíže s ledvinami nemá, vy je klidně mít můžete. Onemocnění ledvin totiž není dědičné. Jaké další mýty se o ledvinách tradují?

26. 6. 2015 14:30
Doba čtení: 2 minuty