Hlavní navigace

dentista

Fůůůj! To jsou moje zuby?

Intraorální kamera je báječná věc. Odzvonilo časům, kdy mohl zubař půl hodiny něco patlat na horní šestce, návštěvu ukončit obligátním pokynem „vypláchněte si“ a vy jste nebyli schopni zjistit, co že se to uprostřed vaší hlavy tak dlouhou dobu dělo.

21. 9. 2015 8:30
Doba čtení: 3 minuty

Dnes ordinuje veterinář

Česká společnost je posedlá akademickými tituly. Když si stěžuje inženýrka Kropáčková, má to větší váhu, než když si stěžuje paní Kropáčková. Můžete být klidně sebevětší blbec, ale jste-li doktor blbec, vypadá to pro velkou část veřejnosti důvěryhodněji.

Doba čtení: 1 minuta

Musí vás vzít zubař?

Zubař „na pojišťovnu“ je dlouhodobě, zejména v některých oblastech, nedostatkové zboží. Pokud takového najdete, může vás přesto odmítnout. Co pak?

26. 8. 2014 12:16
Doba čtení: 2 minuty

Zubní implantáty: Jen mezera je zadarmo

Pacient bez peněz nemá prakticky šanci na důstojnou náhradu chybějících zubů. Proč tomu tak je a proč je i přesto důležité mezeru po zubu vyplnit?

Doba čtení: 5 minut

Zubní kámen, to je prevít…

Zubní kámen nerozbije pračku, ale zato pomůže k parodontóze. Zvápenatění zubního plaku si nepředstavujte jako pomalou tvorbu krápníků. Jde to rychle. Stačí pár dnů špatné ústní hygieny.

Doba čtení: 3 minuty

Vyražený zub hoďte do mléka a rychle k zubaři

Asi jste slyšeli, že o prsty uříznuté třeba na cirkulárce nemusíte přijít, pokud je donesete k lékaři včas a v dobrém stavu. To samé platí pro zuby. Jak postupovat při úrazech chrupu?

Doba čtení: 5 minut

Děti mají černé mléčné zuby. Někdy všechny

Čištění dětských zubů je free style, i podle zubaře. Je ale hrozně důležité. Jak moc, pochopíte při pohledu na snímky zoubků dětských pacientů. Tohle byste v puse mít nechtěli.

Doba čtení: 7 minut

Dvě minuty a dost? Zubař má dát prevenci víc

Chodíte na prevenci k zubaři? Přesvědčte se, co všechno by preventivní prohlídka měla správně zahrnovat a zda váš stomatolog skutečně poskytuje to, na co máte vy i vaše zuby nárok.

Doba čtení: 4 minuty

Galerie „mučicích nástrojů“ zubaře. Který vydává ten odporný zvuk?

Kdysi chrup spravoval, víceméně trhal, tzv. holič-chirurg. Což zní srandovně, dokud vám takový člověk nesahá na zuby. Dnešní zubaři mají hi-tech vybavení. Ale stejně se bojíme.

Doba čtení: 2 minuty

S elektrickými zubními kartáčky to musíte umět

Elektrický kartáček se tváří, že zvládne všechnu práci za nás. Je to ale skutečně tak? Pokud si vybereme nevhodný model, může našemu chrupu spíš uškodit než dobře posloužit.

22. 1. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Černá díra v úsměvu nesouvisí se sociálním postavením

ROZHOVOR – „Odstrašující příklad stavu zubů? Země, kde se všechny potíže s chrupem řeší kleštěmi,“ říká JAN STUCHLÍK. Ale i u nás to někdy stojí za to. A penězi to prý není.

Doba čtení: 5 minut

Bělení zubů není bez rizika

Bělení zubů nepředstavuje primárně zdravotní problém, ale nevhodným postupem si ho nakonec můžeme zbytečně přivodit. Vysoce koncentrované bělicí gely mají totiž parametry žíraviny.

Doba čtení: 6 minut