Hlavní navigace

Bolesti hlavy

Na migrénu platí kola s citronem. Ale neví se proč

Bolest hlavy může být velmi krutá a může mít mnoho příčin. Od dehydratace přes stres až po konzumaci tzv. potravinových spouštěčů – čokolády, zrajících sýrů nebo naloženého masa.

Doba čtení: 4 minuty

Bolesti hlavy zaženou bylinky, obklady a koupele

Bolest hlavy je asi nejčastějším zdravotním problémem. Jak si s ní rychle a šetrně poradit? S pomocí přírody.

Doba čtení: 3 minuty

Co dělat, aby vám nebylo špatně v autě… bez chemie

Cestovní nevolnosti, trávicí obtíže či spáleniny od slunce – to mohou být stinné stránky letní dovolené. Dají se zvládnout s pomocí přírody i bez chemických preparátů.

Doba čtení: 6 minut

Bylinkový speciál: Máta peprná

Trápí vás ucpaný nos, křeče či nafouklé břicho? Chcete potlačit stres a zbavit se napětí? Máta peprná bude vaší lékařem. Zkuste si ji vypěstovat sami. Bude se hodit i do letních nápojů.

Doba čtení: 3 minuty

Migrény často začnou a skončí s menstruací

Jako by nestačilo jedno nebo druhé samo o sobě. Přesný vztah mezi ženskými pohlavními hormony a migrénou nejsme dosud schopni definovat, ale z pozorování je jasné, že určitě existuje.

Doba čtení: 3 minuty

Alergie na chlad není výmysl

Máte v mrazu červené bolavé ruce? Fleky na obličeji? Věčnou rýmu? Možná je vám prostě hodně velká zima. Anebo trpíte chladovou alergií. Většině postižených stačí teploty kolem nuly.

Doba čtení: 4 minuty

Solničky máme věčně prázdné a ordinace plné

Češi solí dvakrát víc, než by měli. Dodávají si ji hlavně v sýrech, uzeninách a vejcích. A pak se diví vysokému krevnímu tlaku, řídnutí kostí a i infarktům. Kde všude je vlastně sůl?

Doba čtení: 4 minuty

Řadě kolegů jsem akupunkturou pomohl, říká lékař

Akupunktura a lékaři? Možná se budete divit. Přestože západní medicína se na tuto starou čínskou metodu dívá všelijak, jehličkami u nás léčí „bílé pláště“.

4. 10. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

„Máte to tady jak ve vopičárně,“ říkávali nám kantoři

Dobře to ti učitelé dělali, když nám celou hodinu oknem svěží vzduch do třídy vháněli. Dnes už se moc nevětrá, studenti se nesoustředí, trpí bolestmi hlavy a usínají.

Doba čtení: 6 minut

Kdo pije, tomu to pálí

Nedostatek tekutin způsobuje přehřátí organismu, špatnou pokožku, nesprávně fungující ledviny a oslabení krátkodobé paměti. Jak se naučit pravidelně pít, když nám to moc nejde?

20. 9. 2012 10:00
Doba čtení: 7 minut

Malé boty, velké neštěstí

Populace roste, ale nadměrné boty v běžné obuvi neseženete. Nadměrkáři si kupují boty, které jim nepadnou. Lodě po bráchovi taky nejsou žádná výhra. Co všechno vám provedou špatné boty?

Doba čtení: 5 minut

Brýle na čtení z drogerie? Pouze z nouze

Pokud je vám nad pětačtyřicet, budete brýle na čtení řešit dříve či později. Spíše dříve. I když vypadají stejně, mezi čtecími brýlemi na míru a hotovkami od benzínky je pořádný rozdíl.

Doba čtení: 6 minut

Správné dýchání se nejlépe učí vleže

Bolí vás hlava nebo krční páteř? Příčina může být zdánlivě banální – nevýhodný způsob dýchání. Než se dáte na cestu léků a složitých terapií, naučte se nejprve dýchat. Správně dýchat.

30. 5. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Škodí open space zdraví? Každému svědčí něco jiného

Práce v open space prý škodí zdraví. Je to pravda? Je, i když ne vždy a ne u každého. Pro někoho je open space rušný blázinec, druhý by se zbláznil doma. Existuje i zdravý kompromis.

7. 5. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Jóga dětem prospívá a ještě je baví

Využití jógy jako terapie zlepšuje psychický i fyzický stav dětí, pomáhá při potížích s hyperaktivitou nebo alergiemi, ukázal výzkum. Cvičení je navíc pro děti zábavné.

28. 3. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Migréna není obyčejná bolest hlavy

Migréna – nemoc často nepochopená a ještě častěji bagatelizovaná. Jak ji poznáte a co je spouštěčem záchvatu ve vašem případě? Pokud ho najdete, můžete se mu napříště pokusit vyhnout.

Doba čtení: 4 minuty

Detoxikační náplasti: opravdu účinkují?

O náplastech sloužících k detoxikaci těla můžeme v poslední době slyšet opravdu hodně. Staly se často nabízeným zbožím i na oblíbených hromadných slevách. Jsou k něčemu dobré?

Doba čtení: 2 minuty

Umami - chuť glutamátu maskuje jídlo, které žádnou chuť nemá

Asijská kuchyně přinesla světu novou, tzv. pátou chuť umami. Mnoha lidem ale také bolesti hlavy, protože jim vadí přemíra glutamátu sodného. Navíc často jde jen o levný kuchařský trik.

Doba čtení: 4 minuty

Nesnášíte své kolegy? Může za to nemocná kancelář

Nejen protivní a hluční kolegové v open space vám ničí nervy a zdraví v práci. Může se na vás podepsat i vaše kancelář či budova, kde pracujete. Protože je sama nemocná.

Doba čtení: 4 minuty