Hlavní navigace

bio potraviny

Nákupní dilema: Bio, nebio? Lokální, nebo z dovozu?

Když projdu potraviny u nás doma v lednici nebo ve špajzu, tak zhruba z 80 % se jedná o biopotraviny. Proč?

Doba čtení: 5 minut

O Biopotravině roku by mohla rozhodovat i její cena

Ceny hodnocených biopotravin prodávaných v tržní síti byly letos při hodnocení v soutěži Biopotravina roku 2018 předmětem diskuse poroty. Je možné, že cena se stane jedním z hodnocených parametrů u soutěžních vzorků.

29. 8. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Dnes začal festival Evolution. Byli jsme se podívat

Právě dnes začal třináctý ročník festivalu Evolution, který nabízí jak potraviny, tak i vystoupení zástupců alternativní či celostní medicíny. Co nás zaujalo?

Doba čtení: 2 minuty

Alternativní potraviny táhnou. Co všechno řetězce nabízejí?

Bez lepku, bez laktózy, raw nebo bio kvalita. Takové potraviny dnes hýbou obratem každého řetězce. Co všechno se dnes dá v obchodech sehnat, jsme se ptali v pěti velkých řetězcích.

Doba čtení: 3 minuty

Biopotraviny stále frčí, loni jsme za ně utratili přes 2 miliardy

Možná si myslíte, že biopotraviny už mají svůj boom za sebou, opak je ale pravdou. Nákupní horečka rok od roku vzrůstá, každý z nás za ně utratil sto devadesát jedna korun.

6. 9. 2016 16:34
Doba čtení: 3 minuty

Test přesnídávek: Bio produkt zcela propadl

Zejména při výběru jídla pro ty nejmenší se snažíme vybírat ty nejlepší potraviny. Jaké je pak ale překvapení, když produkt s nálepkou bio výrazně překračuje limity pro obsah pesticidů.

13. 5. 2015 12:50
Doba čtení: 2 minuty

Zdravější potraviny? V nedohlednu!

„Co je nového?“ „Nic.“ „A to je dobře, nebo špatně?“ Právě zde je často těžké najít odpověď, ale „nic“ mnohdy znamená to druhé. Psát o něčem, co se nestalo, nebývá zvykem. Ale tentokrát stojí za to učinit výjimku.

21. 4. 2015 16:18
Doba čtení: 2 minuty

Skutečná cena levného masa

Za laciné potraviny platíme čtyřikrát. U kasy v obchodě, vlastním zdravím, v obrovských dotacích, které plynou do intenzívního zemědělství, a nepříznivým dopadem na přírodu. Ve skutečnosti jsou proto hodně drahé.

Doba čtení: 5 minut

Jídlo nemá žádnou chuť, jen málo živin a hodně kalorií

V závěrečné části seriálu doplníme poslední kousek skládačky, a sice jak naše strava ztratila veškerou chuť a vyživovací hodnotu, takže kromě toho, že jsme tlustí a nemocní, jsme navíc i hladoví.

Doba čtení: 9 minut

Ošetření bez chemie nemusí zvyšovat cenu potravin

Používání alternativních nechemických prostředků nemusí nutně vést ke zdražení produkce. Bohužel benevolentní přístup k dodržování zákonů nahrává výrobcům chemie a tím i jejímu používání.

17. 12. 2014 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Intenzivní zemědělství zhoršilo kvalitu potravin

Jedovaté ovoce a zeleninu opravdu nejíme, ale chemie by mohlo být na polích méně. Navíc průmyslově a za pomoci chemických přípravků pěstované produkty již dávno neobsahují to, co dříve.

Doba čtení: 5 minut

Bio má méně éček, nutriční hodnoty se lišit nemusí

Měsíc biopotravin vystartoval s mottem „BIO pro každého“. Ministerstvo chce ukázat, že i produkty ekologického zemědělství mohou být cenově dostupné a že ne všechno bio je zelené. Značka BIO zdobí třeba špek.

8. 9. 2014 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Matcha Tea radí, jak poznat dobrý čaj. Přitom má máslo na hlavě

Ten, který přišel o certifikát bio kvůli vysokému množství reziduí pesticidů v čaji, dnes káže o tom, jak poznat kvalitní čaj Matcha. Zjišťovali jsme zákulisí kauzy pesticidy v Matcha Tea.

Doba čtení: 4 minuty

Atlas masa je střetem ideálů s realitou

„Česko už několik let zažívá revoltu zákazníků, kteří chtějí věřit tomu, co mají na svém talíři,“ říká Hnutí Duha k českému vydání Atlasu masa. V praxi ale lidé věří hlavně nízké ceně.

13. 8. 2014 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Biopotraviny nejsou svaté

Kupujete potraviny v bio kvalitě, protože věříte v jejich kvalitu? Pak vás nepotěší zprávy o vysokých dávkách arzenu v biopotravinách i nevhodnosti omezení chemie při jejich pěstování.

Doba čtení: 4 minuty

Mýty o biopotravinách: Jsou opravdu zdravější?

V současné době je oblíbeným trendem kupovat biopotraviny, které jsou produktem ekologického zemědělství. Jsou pro lidský organizmus všechny bio výrobky zdravé?

Doba čtení: 2 minuty

Proč bio kuře stojí 3× víc než obyčejné?

Zatímco bílý bio jogurt se cenově přiblížil běžnému, bio kuře krákoře pořád výrazně dráž než obyčejné kuře. Důvody jsou zřejmé.

Doba čtení: 2 minuty