Hlavní navigace

balená voda

Test: V balených vodách jsou mikroplasty. Nikdo neví, kde se berou

Testy nejnovějšího výzkumu, provedeného ve Velké Británii novinářskou organizací Orb Media, zkoumaly nejrůznější světové značky balené vody. Výsledky bohužel ukázaly, že až na výjimky obsahují malé kousky plastu.

Doba čtení: 6 minut

Kojeneckou vodu pijí i dospělí. V čem se liší od jiných balených vod?

Balené vody se dělí do několika skupin a pro každou platí jiná pravidla. Některé typy jsou upravovány, třeba proti množení bakterií. Na co si dát pozor při výběru balených vod a jak se v nich vyznat?

Doba čtení: 5 minut

Test: Kohoutková voda v restauraci přijde i na šedesát korun

Do projektu Kohoutkova.cz se zapojilo na dva tisíce restaurací, nabízejí kohoutkovou vodu, a to i zdarma. Jenže vy jako zákazníci to vlastně vůbec nemáte šanci poznat. Proč?

Doba čtení: 6 minut

Kojenecká voda z Kauflandu je závadná

Přestože vyhláška nepovoluje přítomnost volného chloru v balených kojeneckých vodách, inspekce při návštěvě Kauflandu takovou vodu našla. Kojencům ji nedávejte.

21. 11. 2014 12:16
Doba čtení: 1 minuta

Nesmysly o pitném režimu aneb odborníci z posilovny

Samozvaní odborníci z posiloven doporučují nesmysly, lidé se pod vlivem reklamy nutí do pití litrů vody. Takže znova: Přísun tekutin do organismu neobstarávají jen nápoje.

Doba čtení: 4 minuty

To aseptická linka vyrobí trvanlivé mléko, ne chemie

Balené vody, ledové čaje, mléko, smetana, to jsou výrobky, které v uzavřeném obalu vydrží na krámě třeba půl roku. Jsou za tím kouzla a čáry, nebo jsou důvody mnohem prozaičtější?

Doba čtení: 4 minuty

Potravinářská komora zpochybnila kvalitu kohoutkové vody

AKTUALIZACE: „Kohoutková má za sebou možná pobyt v nekvalitním vodovodním řadu ve společnosti zbytků hormonů a léčiv, o její bezpečnosti si můžete nechat zdát,“ útočí Potravinářská komora.

Doba čtení: 7 minut

Minerálky jsou prospěšné, pokud je tedy nepijete po galonech

Na rozdíl od balených vod, které se od té z kohoutku liší obvykle jen mnohem vyšší cenou, je konzumace minerálek pro organismus i peněženku přínosem. Často se o nich ale tvrdí nesmysly.

Doba čtení: 5 minut

Nepodceňujme kvalitu pitné vody

Hodně se řeší kvalita toho, co jíme, ale poněkud v pozadí zůstává kvalita vody, kterou pijeme. Nejde přitom zdaleka jen o to, zda je lepší voda kohoutková či balená.

Doba čtení: 4 minuty

Sebedražší filtr vody nedokáže odstranit všechno

Vodních filtrů je celá řada, při jejich pořízení byste měli mít jasno v tom, co vlastně od filtru chcete. Zbavit se chuti chloru? Dusičnanů? Bakterií? Žádný totiž nesvede vše naráz.

Doba čtení: 5 minut

Pivo levnější než voda? Vítejte v království prince Pivoslava

Země levným pivem oplývající, taková je naše pověst. Pivo je u nás prý levnější než voda. Je to přežité klišé, nebo stále ještě pravda?

Doba čtení: 7 minut

Výzkum: ve vodě z kohoutku jsou zbytky léků

Víte, kolik ibuprofenu vypijete v kohoutkové vodě? Vědci ze Státního zdravotního ústavu to po dva roky sledovali. A ukázalo se, že zbytky léčiv se v pitné vodě bohužel najdou.

7. 2. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty