Hlavní navigace

Akné

Kdy je kožní nemoc nakažlivá?

Na oko odpudivá kožní nemoc, jakou může být lupénka, není nakažlivá a pacientů se štítit nemusíte. Naopak nenápadné bradavice nesou riziko přenosu.

31. 10. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Akné v dospělosti: bez mastné kosmetiky a nevhodného jídla bude líp

Akné často trápí i v dospělosti. Jak proti němu nejlépe bojovat? Vyřazením nevhodné kosmetiky, úpravou jídelníčku i pomocí moderních technologií v rukou odborníků.

29. 9. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Antikoncepce ovlivní stav pleti a akné

Je antikoncepce vhodná na akné? Užívání hormonálních pilulek skutečně ovlivňuje – mimo jiné – pokožku. Proč po ní pleť často vypadá lépe?

13. 8. 2018 13:39
Doba čtení: 2 minuty

Hlemýždí sliz nachází využití v kosmetice

Hlemýždi už nekončí jen na talíři. Z jejich slizu se vyrábí účinná kosmetika, která hojí rány a léčí pleť.

Doba čtení: 4 minuty

Léčba akné? Hledejte lékaře, který se vyptává

Mladí, krásní a pupínkatí. Příčin i forem může být mnoho. K akné je potřeba přistupovat z pohledu celostní medicíny. Pomůže pečlivý dermatolog nebo zkušený homeopat.

4. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

I těžká forma akné má svoji léčbu

Klasická forma akné se objevuje u dospívajících. Pokud přetrvává do dospělosti, označuje se jako akné dospělých. Ostatní varianty akné se vyskytují bez závislosti na věku. Druh a forma akné určuje způsob léčby.

16. 5. 2018 9:30
Doba čtení: 4 minuty

Podkožní akné se nedá vymáčknout

Hluboké projevy akné dokáží znepříjemnit život. Jak se podkožnímu akné nejlépe bránit? Poradí dermatoložka.

15. 12. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Pleť v těhotenství utrpí. Co jí pak pomůže?

Pleť v těhotenství doznává řady změn. Příčinou jsou vysoké hladiny hormonů v krvi. Stav pokožky se po porodu většinou vrátí do normálu. Pokud ne, není třeba zoufat.

17. 9. 2017 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Jak se zbavit akné v dospělosti? Zásadní je ošetření na noc

Akné se může poprvé objevit nejen v pubertě, ale i v dospělém věku. Potýká se s ním téměř polovina padesátiletých žen.

14. 7. 2017 0:00
Doba čtení: 5 minut

Tradiční čínská medicína: jak si poradí s akné

Pohledem čínské medicíny se akné tvoří v důsledku nahromaděného horka. U těžších forem je přítomna tvorba toxinu. Otázka vždy zní: Proč v organizmu horko vzniká? Který orgán je za to zodpovědný? Je možné, že dodávám do těla toxiny zvenčí?

Doba čtení: 4 minuty

6 „pupínků“ na obličeji, které byste neměli zaměňovat

Je to naše výkladní skříň. Proto jsou nemoci kůže obličeje zvláště nepříjemné. Přehled nejčastějších obličejových dermatóz přiblíží, v čem se liší projevy a léčba jednotlivých onemocnění.

10. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 7 minut

Ve výrobně léků ve Francii se zřejmě pomíchaly léky

SÚKL upozorňuje na stahování přípravků POLYGYNAX a CURACNÉ z trhu. Existuje podezření, že zde mohlo dojít k záměně tobolek mezi několika různými léčivými přípravky. Jaká jsou rizika?

1. 12. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Léky na akné přestávají zabírat

Akné už dávno není jen doménou mládí, ani padesátníci s uhříky nejsou žádnou velkou výjimkou. Jejich léčba je však čím dál složitější. Antibiotická resistence narůstá.

Doba čtení: 3 minuty

Kůže a psychika jsou úzce propojeny

Když má někdo beďary, asi se tím může trápit… To je tak nejčastější asociace, která nás napadne k tématu kůže a psychika. Je to tak; ale někdy je to o dost horší.

Doba čtení: 4 minuty

Slečna H. má akné

Slečna H., studentka gymnázia, přišla poprvé do dermatologické ordinace asi před rokem. Šedé uzavřené stvoření, s vlasy zcuchanými do obličeje, v neforemném oblečení, doprovázela ji maminka.

Doba čtení: 6 minut

Z akné vyroste jen šťastlivec

Když máte v mládí pleť posetou nevzhlednými uhříky, vydržíte to, protože z toho přeci vyrostete. Ale do kdy má člověk čekat, do dvaceti, do třiceti, do pětačtyřiceti?

Doba čtení: 4 minuty

Přírodní léčba akné

Trápí vás akné? Zkuste si s ním poradit pomocí přírody, bez zbytečné chemie. Na akné platí očista, regenerace organismu a kosmetika z bylinek či ovoce, která navíc vyjde na pár korun.

Doba čtení: 8 minut

Jak ušetřit za léky a kosmetiku? Skliďte záhon

Rajčata, mrkev, cuketa, okurky… Zelenina, kterou teď sklízíme a třeba už ani nevíme, co s ní, se hodí i jinam než do hrnce. Můžeme ji využít pro zdraví našeho těla i pokožky.

13. 8. 2013 0:00
Doba čtení: 7 minut

Bylinkový speciál: Stévie sladká

Čerstvá, sušená nebo zmrazená, stévie si zachovává sladivost, která je až 300× vyšší než u cukru. Ať už chcete ušetřit kalorie nebo peníze, pusťte se do pěstování. Není to žádná věda.

Doba čtení: 3 minuty

Fastfood za beďary nemůže

Proč se ve zkouškovém období osypáváme a proč máme hroznou pleť, i když nakupujeme nejdražší krémy? Kdo může na naše popraskané koutky? Poradí dermatolog z FN Královské Vinohrady.

Doba čtení: 4 minuty

Každá potravina obsahuje něco zdraví prospěšného

Tím, jak žijeme a jak se stravujeme, se můžeme řadě nemocí vyhnout. Podle dietoložky Karolíny Hlavaté to platí zejména pro civilizační choroby, ale také zánětlivá a jiná onemocnění.

Doba čtení: 6 minut

Zítra v Praze otevře lékárna, která se specializuje na konopí

Masti proti lupence nebo akné, ale také kosmetické prostředky nabídne první konopná lékárna. Součástí servisu bude i poradenství.

3. 10. 2012 12:17
Doba čtení: 2 minuty

Roztroušená skleróza si vás může najít, i když jste mladí

V Česku žije kolem osmnácti tisíc pacientů s roztroušenou sklerózou. Jen třetině z nich je umožněna včasná léčba. Jaké jsou jejich vyhlídky do budoucna a možnosti léčby?

5. 7. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Hormonální jóga nahrazuje léčbu hormony

ROZHOVOR – Splašily se vám hormony? Lektorka Adéla Vaculíková ví, jak na padající vlasy, šílené akné i nepravidelnou menstruaci. Hormonální jóga pomůže i během menopauzy a s otěhotněním.

Doba čtení: 6 minut

Listy Aloe vera stačí vymačkat

Aloe vera se používá v léčitelství po staletí, její léčivé účinky potvrzuje i moderní věda. Můžete ji mít dokonce doma v květináči, v ledasčem nahradí domácí lékárničku.

Doba čtení: 6 minut

Jak se zbavit jizev po akné? Propagovanou špachtlí těžko

Následky odstraňování akné jsou někdy ještě horší než nežádoucí pupínky. Na trhu můžete narazit na různé způsoby, jak se jizev po akné zbavit, ale často jen vyhodíte peníze.

Doba čtení: 6 minut

Akné v dospělosti není ničím neobvyklým

Nepříjemné akné je výsadou mládeže, ale i dospělé trápí čím dál víc. Proč, to lékaři s jistotou nevědí, ale mají několik tipů, jak průběh zmírnit nebo vzniku akné předejít.

Doba čtení: 4 minuty

Které léky vám mohou zkazit zuby?

Existují léky, které vám mohou zničit zuby? Dřív jich bylo víc, ale i dnes je dobré si dávat pozor na některá antibiotika a především na jejich časté a dlouhodobé užívání.

Doba čtení: 2 minuty

Které pivo se hodí ke koupání?

Pivo se nejen pije, můžete se v něm i koupat. Neznamená to ale, že si dovalíte sud piva a načepujete ho do vany. Do vody se lije koupelové pivo, nebo se rozpouští speciální „pivní“ směs.

Doba čtení: 4 minuty

Akné trápí i dospělé, pomůže jen komplexní léčba

Akné není jen problémem dospívajících, trápí zhruba každou osmou ženu nad 25 let a u pěti procent přetrvává i ve věku 45 let. Podle lékařů pomůže často jen léčba celého organismu.

2. 8. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty