Hlavní navigace

Vrcholový sportovec nemůže jíst nikdy zdravě, říká Petr Havlíček

Jak se stravuje vrcholový sportovec? Petr Havlíček dostal k rozboru jídelníček amerického sportovce Michaela Phelpse a nestačil se divit, kolik a jak často tato plavecká špička jí.

Doba čtení: 1 minuta

Blíží se letní olympiáda v Riu de Janeiru a víc než kdy jindy jsou v televizi a v ostatních médiích vidět sportovci, kteří budou reprezentovat svou zemi. Přemýšleli jste někdy nad tím, co takový vrcholový sportovec jí a jak často to jí?

Hřích jako denní chléb

Jak říká Petr Havlíček: „Vrcholový sportovec z mého pohledu nemůže jíst nikdy zdravě. Tedy v rámci dnešního chápání toho, jak má vypadat zdravá strava.“ Ono to totiž technicky nejde. Pokud jde takový sportovec ráno a odpoledne na trénink, stihne v praxi sníst dvě až tři jídla denně, ale jeho energetická spotřeba je dvoj až trojnásobná oproti člověku, který má sedavé zaměstnání.

serial_prilohy

„Plavec Michael Phelps měl spočítanou energetickou spotřebu na patnáct tisíc kilokalorií. Jedl jen třikrát denně, protože plaval šest, sedm hodin denně. Ten jídelníček jsem viděl, jednalo se o tři kilogramy jídla v jedné porci a šlo vlastně o ta nejhorší jídla, protože jinak by do sebe potřebnou energii nedostal. Vrcholový sportovec se kolikrát neobejde bez sladkostí, tučnějšího masa a bez doplňkové výživy,“ popisuje zkušenost se zahraničním sportovcem Petr Havlíček.

Jen pro srovnání, člověk, který si jen zvyšuje své výkony fyzickou aktivitou, má spotřebu sedm a půl tisíce kilokalorií, to, co jí Michael Phelps, by takový člověk tedy pravděpodobně vůbec neujedl.

Odborná spolupráce

Ing. Petr Havlíček

Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně. Působil jako konzultant významných českých vrcholových sportovců, v současné době je aktivní v rámci projektu Centrum Petra Havlíčka, kde pomáhá lidem řešit problémy způsobené životním stylem. Můžete ho znát z pořadu Jste to, co jíte. Je tváří odborné společnosti Vím, co jím.