Hlavní navigace

Názor k článku Ochucené vody: V jedné láhvi je i dvacet kostek cukru od krůta - To mě napadlo při přečtení titulku, v tom...

  • 8. 3. 2012 12:41

    krůta (neregistrovaný) 147.231.33.---

    To mě napadlo při přečtení titulku, v tom článku se to pravda nijak nezdůrazňuje. V zásadě, pokud bych chtěl žít jo zdravě, to se radši naučim pít pivo.
    Další co mě napadlo je, jak je to s kostkami cukru. Ty jsou přece podle EU už dávno zakázané (třeba proto, že si cizinci kávu nebo čaj často osolili, protože ty kostky neidentifikovali jako cukr). Nebylo by lepší to teda počítat na balíčky HB cukru.
    V tomto smyslu je asi nejlepší pít čistou vodu, a tu má minimálně 90% obyvatel přivedenou v trubkách až pod nos za 5 haléřů na litr. My ostatní co na tohle nedáme si klidně dáme třeba tu kolu (27g cukru (6 balíčků HB po 5 gramech) na 250ml). A když tak koukám na štítek koly, jak je to s používáním nezákonných jednotek (kilokalorií) pro udávání energie. Pokud vím u nás jsou jakékoliv jednotky mimo SI (kalorie, atmosféry, palce, stopy, libry, koně ...) nezákonné od roku cca 1980. Výjimku maji hodiny a minuty, a ještě pár jednotek, ale kalorie mezi nimi určitě nejsou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).