Hlavní navigace

Názor k článku Vitamín C rovnou do žíly: v krvi vydrží až osm hodin od Jan Vavrečka - Na článku (a odborné argumentaci) mne zaráží ta...

 • 17. 9. 2013 8:02

  Jan Vavrečka (neregistrovaný) ---.vfn.cz

  Na článku (a odborné argumentaci) mne zaráží ta skutečnost, proč je nutné podávat vitamín C v infúzích? Pokud vitamín C "projde tělem" do ledvin a vymočí se, poté samozřejmě předtím dosáhne vysokých plazmatických koncentrací v krvi i při svém per orálním příjmu.

  Spíše bych pochopil, kdyby někdo tvrdil, že se vitamín C po por orálním příjmu špatně či málo vstřebává. To ale není pravda již i s ohledem na velmi malou molekulu kyseliny askorbové.

  Spíše mi to celé přijde jako odklánění veřejnosti od poznání, že úplně stejného efektu lze dosáhnout megadávkami vitaminu C podávaného per orálně. Tuším, že se tomu říká megaskorbická léčba, a už s tím dávno někdo přišel s přístupem nejen alternativní medicíny.

  Doporučuji zájemcům tento výborný odborný a přitom ještě srozumitelný text:

  http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

  Nebo ja za vším tím infúzním humbukem pouze snaha více to celé pořádně nabodovat pojišťovně včetně hospitalizace pacienta na lůžku?

  Pokud jde ale pouze o vědecký výzkum, poté chápu infuzní podání jako variantu, kterou lze lépe a přesněji dosáhnout stanovených plazmatických koncentrací a odečíst tak přesnější výsledky jako vědecké výstupy.

  Rozhodně to ale nebude tím, že "vyčůraný vitamín C našim tělem jen netečně prochází"....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).