Hlavní navigace

Veterináři našli v SAPĚ maso okousané od hlodavců

Autor: SVSCR.cz
Redakce

Asijská tržnice SAPA má opět problémy. Stejně jako loni, i letos tam veterináři našli hromadu neoznačeného masa. To bylo tentokrát i ohlodané od hlodavců.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jen loni jsme vás informovali minimálně sedmkrát o zkaženém mase, které buď mířilo, nebo se rovnou nacházelo v asijské tržnici SAPA na Praze 4. Namátkou případ z dubna 2016 Asijský fast food LI-WU vařil z prošlého masa a ze září 2016 Inspekce našla v SAPĚ další nelegální sklad masa. Případně z listopadu 2016. To šlo asi o vůbec nejhorší případ, který ani vidět nechcete: nelegální porážka kachen v restauraci v SAPĚ.

Hlodavci tu měli pré

Ani letos veterináři v kontrolách nepolevují. Na konci ledna při kontrole prodejny sp. GRANTITUDE House s.r.o. v areálu asijské tržnice SAPA v Praze 4 našli za účasti Policie ČR v mrazírenských boxech, umístěných na prodejní ploše, padesát kilogramů neoznačeného zmrazeného vepřového masa a produktů rybolovu, u nichž nebyl doložen původ.

Maso bylo balené v igelitových sáčcích, taškách a ve strečové fólii a jevilo známky smyslových změn (okorání povrchu, vymrzlost) a částečně i okusu hlodavci. Byl vydán okamžitý zákaz uvádění do oběhu a nařízeno neškodné odstranění na náklad kontrolované osoby. Maso bylo znehodnoceno barvou. Jak ale víme z loňského případu, ani takové znehodnocení není pro tamní prodejce problém. Tenkrát veterináři také maso postříkali modrou barvou, při další kontrole ho ale na stejném místě znovu našli.

Stejně jako případy obdobné, bude i tento dále řešen ve správním řízení. Provozovateli hrozí, za uvádění zdravotně závadných potravin do oběhu, sankce až do výše deseti milionů Kč.

Zdroj: SVS

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).