Hlavní navigace

Názor k článku Vegetariáni se ve školních jídelnách nenajedí od Patrik Chrz - Ale vždyť to JKL napsal naprosto trefně. Veganství...

 • 10. 10. 2012 1:31

  Patrik Chrz

  Ale vždyť to JKL napsal naprosto trefně. Veganství není nic jiného než pozérství. Nejedením masa nezachrání ani svoje zdraví, ani planetu, ani ta zvířata.
  Nebo si snad někdo myslí, že "sníží svojí uhlíkovou stopu", když místo masa ze 100 km vzdáleného JZD bude jíst sojové "maso", které k nám bylo přepraveno přes půl planety někde z Číny?
  Pokud je někdo tak rozmazlený, že tohle a támhleto nejí, tak ať si to buď zaplatí (a dojde si do restaurace, nechá si přivézt jídlo dovážkou, atd), nebo je o hladu. Já se přiznám, že si v naší závodní "chemičce" taky nevyberu, takže buď si dojdu do restaurace v okolí, nebo jsem o hladu. Moje volba a můj problém.
  Je to stejný nesmysl jako ty bláboly o obnovitelné energii, kde konečně někdo přišel s tím, že do nákladů (finančních i ekologických) by měla být započítána i přeprava těch solárních panelů z Číny, výstavba záložních elektráren pro období kdy vítr nefouká a slunce nesvítí, atd. A pak to vůbec ekologicky nevychází.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).