Hlavní navigace

Názor k článku Strava je pestrá i bez masa a vajec, tvrdí autorka Veganova průvodce od Kája - Uf, ani trochu.. nedivím se, že to považujete...

 • 16. 7. 2015 23:53

  Kája (neregistrovaný) 91.199.207.---

  Uf, ani trochu.. nedivím se, že to považujete za utopické, takhle to ale není.

  * musíte lidi degradovat na úroveň zvířat - jak eticky, tak technologicky/e­volučně.

  Já bych to nazvala evolucí člověka, nalézt technologie nahrazující zvířata není tak jednoduché - co to dalo úsilí během posledních dvaceti let bezpečně nahradit testování kosmetiky na zvířatech, kam nás to technologicky posunulo. Eticky to určitě degradace není a evoluce nemusí být lineární.

  * (která se budou nekontrolovatelně množit a konzumovat okolí)

  Že budeme muset pro naše bezpečí nějaké skupiny zvěře regulovat, to mi osobně nijak nevadí - když vystřílím divočáky v okolí, musím zastřelit přemnoženou srnku, za to jsem zodpovědná. Beru to tak, že na to zatím nemáme recept (alespoň mi není znám), ale situace se v tomto ohledu nezhorší. Může nás to opět technologicky popostrčit dopředu a regulovat jejich plodnost, co já vím - do budoucnosti nevidím a nechci dělat odhady budoucího vývoje. V každém případě to není posun k horšímu, což jsem vzhledem k dalším zlepšením ochotna překousnout.

  * Dále žádní domácí mazlíčci

  Klidně domácí mazlíčci

  * ani zvířata na zahradě

  Klidně zvířata na zahradě

  * protože jim tím upíráte osobní svobodu

  To je majetnický pohled na vlastnictví zvířat, to u veganů nenajdete - já to zvíře klidně ven pustím, když chce, ať se vrátí.

  * Takže zbytek co ? Zabít ?

  Ne, nemnožit další - nic nepočítá s veganstvím přes noc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).