Hlavní navigace

Názor k článku Strava je pestrá i bez masa a vajec, tvrdí autorka Veganova průvodce od RFM - Aha, takže se v podstatě jedná o utopistickou...

 • 16. 7. 2015 23:33

  RFM (neregistrovaný) 91.199.207.---

  Aha, takže se v podstatě jedná o utopistickou ideologii, která staví na naprosto nereálných předpokladech.
  Pokud chcete, aby měla zvířata stejná práva jako lidé, pak musíte lidi degradovat na úroveň zvířat - jak eticky, tak technologicky/e­volučně.

  Váš ideální stav je tedy koexistence zvířat (která se budou nekontrolovatelně množit a konzumovat okolí) a člověka (který je, proti přirozenosti nebude pořírat ani nijak využívat). Dále žádní domácí mazlíčci, ani zvířata na zahradě, ani nic podobného, protože jim tím upíráte osobní svobodu (k čemuž vám nedali souhlas )

  Pokuste se podívat na věc v širším kontextu:
  Lidé přeměnili prostředí způsobem, které tuto utopii neumožňuje. Člověk už není schopen nezasahovat do okolního prostředí - jsme zrátka všude.
  Dále jsme úspěšně redukovali ekosystém takovým způsobem, že se existence některých druhů musí redukovat ze strany člověka (např. odstřel divokých prasat, které už nemají přitozeného nepřítele).

  A zahrádky (aka Zoo) kde člověk koexistuje se zvířetem (které to určitě dělá dobrovolně z vlastní vůle) vám pojmou jen zlomek zvířat z chovů. Takže zbytek co ? Zabít ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).