Hlavní navigace

Názor k článku Strava je pestrá i bez masa a vajec, tvrdí autorka Veganova průvodce od RFM - Útočný tón je moje přirozenost, ale za hulváta...

 • 16. 7. 2015 22:51

  RFM (neregistrovaný) 91.199.207.---

  Útočný tón je moje přirozenost, ale za hulváta se nepovažuji.

  Styl "zabíjím zvířata, ale dělám to lépe než sama příroda", srdce veganů asi nedobude. - Tomuhle moc nerozumím. Čím ho tedy dobudu (v případě že bych se o to snažil). Slíbím, že zvířátka nebudou umírat ? To by se nesměly nikdy narodit (a také by se nikdy nenarodily, kdybychom je nepěstovali pro potřeby potravinářství/o­děvnictví atd).

  Pokud zvířata trpí v přírodě více než v chovech (což je jistě možné a děje se to, pomineme-li extrémy) pak bych řekl že není co řešit (kromě těch extrémů, které se musí potlačit - na tom se shodneme vegani i všežravci).

  Paradoxně, když jse zmínila "druhý svět" tzn. přirozený život zvířat divokých, nebylo by lepší zaměřit se na problematiku ekologie (ničení/transfor­mace přirozených prostředí) než se snažit prosazovat myšlenku, že "nejezením masa zabráníte utrpením zvířat".

  Dám vám příklad: Koupíte si ... určitě máte ráda rajčata. Rajčat bývají balena v plastovém obalu. Plast se vyrábí z ropy. Koupí rajčat v plastu jste podpořila podnikání ropného magnáta, který "omylem" vypustí do oceánu tuny sra*ek a zvířátka trpí daleko, daleko více, než někde na farmě (doufám, že jde o pochopitelný přílklad).

  Moje pointa ? Opravdu je živočiná výroba to největší zlo, které pácháme na zvířatech ? A pokud ano, pak je to jediné zlo, ze kterého máme alespoň nějaký prospěch ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).