Tamarind Tree: asijské knedlíčky tisíce chutí

Dim sum jsou jedním ze stavebních kamenů asijského street foodu, tedy pouličního jídla. U nás s nimi zkouší uspět Tamarind Tree, projekt kuchaře Ladislava Dvořáka.

Tamarind Tree funguje od ledna letošního roku. Specializuje se na přípravu asijských dim sum knedlíčků. Zatím funguje jako pop-up projekt, to znamená, že nemá stálé místo a „vyskakuje“ (z anglického „pop-up“), kde se zrovna dá.

Galerie: Street food v Česku

Za projektem Tamarind Tree stojí kuchař Ladislav Dvořák, který asijskou kuchyni objevil při cestování po Asii a v Čechách ji vařil v pražském Mandarin Oriental hotelu.

V Tamarind Tree připravují knedlíčky různých tvarů, chutí a druhů. S masovou náplní – od hovězí přes vepřovou po kachní nebo knedlíčky s krevetami a zeleninou. S nejrůznějším kořením a vůní Asie (viz GALERIE).

Co jsou dim sum knedlíčky?

  • Dim sum jsou jedním ze stavebních kamenů asijského street foodu.
  • Knedlíčky pocházejí původem z Jižní Číny.
  • Je jich nepřeberné množství druhů a tvarů, stejně tak těst, ze kterých se knedlíčky připravují, existují slané i sladké varianty a výrobci knedlíčků si své recepty pečlivě střeží.
  • Tradičně se připravují na páře ve speciálních hrncích.
  • K nejznámějším patří vepřové, hovězí, kuřecí, krevetové a zeleninové náplně.

První otázka – kdo, jak, co, proč?

Já jídlem žiju, baví mě to a chci to trošku rozhýbat na ulici. Dlouhé roky jsem pracoval v hotelu, kde většinou šéfkuchař není vidět – není v přímém kontaktu se zákazníky. A proto chci být na ulici, abych měl kontakt s hostem.


Autor: TamarindTree

A proč jste se rozhodl dělat zrovna dim sum knedlíčky?

Naučil jsem se to v Asii, vařil jsem je tam a moc mě to baví. A hlavně – nikdo je tu nedělá, což je podle mě hrozná škoda.

Děláte tedy asijské dim sum knedlíčky – a ještě něco?

Zatím děláme jenom dim sum knedlíčky – jeden produkt, který chceme dělat perfektně.

Děláte knedlíčky s různou masovou náplní a kořením – máte mezi nimi svého favorita?

Vynikající jsou Shu Mai, což jsou nejznámější dim sum na světě.

Dalo by se říct, že je to pro vás srdcová záležitost? Nebo spíš kalkul – tah na díru na trhu?

Pro mě je to určitě srdcová záležitost – asijská kuchyně mě hrozně baví a chtěl bych ji rozšířit i k nám.

A jak dlouho se už asijské kuchyni věnujete?

Pracoval jsem pět let v Mandarinu (Mandarin Oriental hotel v Praze pozn. red.), což je asijská kuchyně, která ale využívá potraviny od českých farmářů. A na ulici jsme půl roku.

Více: Fenomén street food

 

Máte nějakou vizi, kam byste se chtěli dostat?

V současné době sháníme prostory na bistro. Takže si chceme nechat ulici, ale mít stálé místo, kam by za námi mohli naši zákazníci chodit.

serial_prilohy

Co je pro vás osobně street food?

Nejvíc asi volnost, tím, že je to na ulici, člověk není svázaný žádným prostorem a pravidly. Není zacyklený v potravinovém systému – kde je commi, demi – chef, šéfkuchař, ředitel, majitel. A já tenhle potravinový řetězec chtěl přeskákat rovnou až úplně na vršek a být majitel, a zároveň moci vařit a mít svobodu. A to všechno mám díky street foodu na ulici.

Street food je jídlo ulice – rychlé, dobré, levné. I u nás se objevují nadšenci, kteří ukazují, že pouliční občerstvení není jen mastný smažák. Několika z nich jsme se věnovali tento týden v seriálu STREET FOOD.

Přečtěte si rozhovory se zakladateli Street Food Festivalu i lidmi, kteří na ulici a pro ulici vaří. A hlavně – zajděte ochutnat!

Street Food Festival