Hlavní navigace

Názor k článku Systém represí očkování nepomáhá, říká předsedkyně spolku Rozalio od JB - Takže ještě jednou: Úřady hlásí epidemii spalniček. Oficiální čísla...

 • 9. 5. 2019 22:07

  JB

  Takže ještě jednou:

  Úřady hlásí epidemii spalniček. Oficiální čísla uvádějí největší nemocnost u příslušníků střední generace. Neoficiální články popisují zvýšený výskyt zejména mezi zdravotníky. A právě na zdravotníky jsou cílena praktická opatření proti epidemii.

  Žonglování s pojmy z Mimořádného opatření vyhlášeného pro FN Královské Vinohrady je jen cirkus odvádějící pozornosti od jádra problému. Já tam čtu, že opatření se vztahuje na osoby, "které jsou zařazeny nebo vykonávají zdravotnické povolání na organizačních útvarech interní kliniky, metabolické jednotky a konziliárních pracovišť Fakultní nemocnice Královské Vinohrady". Nevěřím tomu, že trvá 5 týdnů udělat seznam lidí z nemocnice, ale i kdyby to tak bylo, ono to vážně není podstatné.

  To důležité na tom sdělení je: Ačkoliv prstem stále ukazujeme na neočkované děti, skutečný problém při epidemii spalniček je vyprchání imunity u dospělých, zejména u zdravotníků, u nichž se to najednou narychlo řeší přeočkováním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).