Hlavní navigace

Názor k článku Rakovina tlustého střeva: Přijít na prevenci zdarma, to je to nejdůležitější od anonym - Absolvoval jsem toto vyšetření za posledních dvacet let...

  • 7. 8. 2019 18:28

    bez přezdívky

    Absolvoval jsem toto vyšetření za posledních dvacet let už několikrát a to na různých místech. Vždy zdarma, vždy s "oblbovákem" do krve. Jediné na co si mohu stěžovat bylo, když jsem tam byl poprvé, tak mi dali podepsat papír, že jsem byl poučen o všech negativních důsledcích a rizicích - aniž by mi kdokoliv cokoliv řekl.

    V článku je chyba v tom, že prý dostanete injekci proti bolesti. Nedostanete. Ta injekce je tzv. "oblbovák", tedy slouží ke zklidnění a uvolnění. Od bolesti nepomůže. Což odpovídá vašemu "byla jsem jak omámená, na bolest nezabraly". Bolest je dost individuální a nezáleží moc na schopnostech lékaře - ten tlak ve střevě je dost vysoký a někdo to holt obrečí.

    Další divná věc je, že vám bolesti přetrvávaly. To by se stát nemělo, akutní bolest má zmizet po pár hodinách jak se člověk "vyprdí". Další problémy jsou pak dány tím, že člověk dva dny pořádně nejedl a pak se ještě ládoval projímadlem - střevům chvíli trvá než se dostanou zase do normálu. Ale to by už neměla být žádná silná bolest. Přijde mi, že váš lékař bude docela neschopný. Tohle by se totiž stát nemělo. Změňte ho, protože tohle není normální.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).