Hlavní navigace

Názor k článku Průměrný spotřebitel tvrzením na potravinách nerozumí. Vyzkoušeli jsme to od Karel - S tímhle by Němci hrubě nesouhlasili :-) Ovládáni...

  • 11. 11. 2012 11:19

    Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

    S tímhle by Němci hrubě nesouhlasili :-) Ovládáni Německem. Vtip dobrý :-) EU je ovládána všemi možnými státy, ale Německo je až někdo uprostřed. Mnohem víc nám diktují Francouzi, Belgičané, Švédové a konec konců i Italové a Španělé. A Češi nezaostávají, viz činnost pana Špidly. Německá politika má totiž nějaký mindrák a neangažuje se v EU zdaleka tolik, kolik by mohla/měla. Když už pak na něco tlačí, tak to bývají pochopitelné (byť kolikrát ne přijatelné) věci. Nesmysly "z dlouhé chvíle" tam padají spíše z jiných států.

    Osobně vidím největší problém EU v tom, že je tam skupina úředníků, kteří nechápou své poslání. Jsou tam aby řešili konflikty mezi státy a zajistili hladké fungování EU. Jenže to je v současné situaci práce tak sotva pro pár desítek lidí. Ty zbývající stovky si tak krátí čas a pojišťují místa tím, že generují zbytečnou a nesmyslnou legislativu. Chápu, že někomu zákaz žárovek přijde jako dobrá věc (já bych na ně ale uvalil spotřební daň místo zákazu), ale to nemá vycházet z legislativy EU, nýbrž členských států. Čím ten zákaz přispívá k některémů z pilířů EU?

    Takže jako obvykle - EU je vymyšlena dobře. Jen kdyby tam nebyli ti lidé.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).