Hlavní navigace

Názor k článku Přístroje alternativní medicíny - okleštěná parodie přírodních věd od agent - Aniž bych se chtěl zastal alternativní medicíny, vědecká...

 • 5. 1. 2012 17:47

  agent (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Aniž bych se chtěl zastal alternativní medicíny, vědecká medicína to odmítá rovněž.

  Například nedávno stáhlo ministerstvo draze placený farmaceutickými firmami distribuovaný chemický lék, který ukázal účinnost pouhé 1 % a přesto se roky prodával a platil zdravotní pojišťovnou.

  O testování očkovací látky proti ptačí chřipce, které se prominulo a urychlilo v rámci epidemické potřeby – nejlépe vypráví čin hlavního hygienika Víta, který se rozhodně nenechal očkovat ani za zlaté prase.

  Dále doporučuji lék Thalidomid si najít na internetu. Byrokratický tlak na povolení v Evropě způsobil, že byl povolen bez prověření a ignorovány varovné přísznaky při testech. A výsledkem jsou tisíce zmrzačených dětí třeba bez rukou. Naproti tomu v USA tento lék zastavila statečná úřednice, které všichni sypali popel na hlavu a které se nezdálo, že by prověření bylo psrávné – a stala se hrdinkou poté, co se v Evropě začaly hromadně ve velkém rodit zmrzačené děti po aplikaci léku Thalidomid.

  Pane, tlak peněz, které mají farmaceutické firmy je obrovský. Tam už o pravdu ani životy nejde. A vím jak se testují léky. Vědecké testy platí daná firma a zaplatí ho jen tehdy, pokud pro lék vyjde kladně. Zároveň podepíše firma s vědeckým pracovištěm, že výsledky vědeckého testu nesmí vědecké pracoviště zveřejnit, a že ho zaplatí jen když vyjde pro lék příznivě. Je celkem jasné, jaká motivace k jakým výsledkům vědecká pracoviště mají.

  Nedělejte si iluze, že věda je čistá. Ani náhodou. Prachy zkazí všechno.

  Miloslav Ponkrác

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).