Hlavní navigace

Názor k článku Počet pneumokokových infekcí stoupá. Proč? od Autor - Vážená paní JN, Oficiální data o incidienci pneumokoků mohou...

 • 27. 6. 2014 8:00

  Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz

  Vážená paní JN,

  Oficiální data o incidienci pneumokoků mohou vycházet ze dvou různých zdrojů. 1. Jsou to hlášení lékařů. 2. Jsou to čísla diagnóz. Samotného by mne zajímalo jak by se navzájem lišily závěry z obou těchto datových zdrojů.

  Tak jako u všeho bude e xistovat i oficiální podhlášenost pneumokokových invazivních infekcí (bude toho více). Otázka je o kolik? Tady vstupují do hry velmi různé faktory, které si netroufám správně vyhodnotit.

  Musíme si uvědomit, že vakcinanční průmysl má v principu zájem na co nejvyšším čísle incidence a mohl by vyvíjet kroky k tomu, aby podhlášenost byla co nejnižší. Na druhé straně, proočkovanost dětí proti pneumokokům je opravdu vysoká. Incidence v těchto věkových skupinách je často právě u dětí očkovaných, což se samozřejmě nehodí marketingu. Apod.

  To, že invazivní pneumokokové inefkce vznikají u očkovaných dětí se dalo spolehlivě předpokládat již v roce 2005. 7mi valentní vakcína nejen nepokryla velký počet invazivních sérotypů pneumokoků, ale především měla velmi malou protektivní účinnost uváděnou oficiálně mezi 52-81%. Mnoho očkovaných dětí tak není chráněno nejen proti "neočkovaným sérotypům" ale ani nemá účinné protilátky proti těm "očkovaným". Takže tento fenomén nemocnosti očkovaných je nespornou realitou, která ani nevymizí. Samozřejmě proto jsou tu vícevalentní vakcíny, které na trhu "mažou starou historii". Je otázkou jaké vakcíny "vymažou" jednou neoptimální historii vakcín současných?

  Tu analogii obměny sérotypového POOLU v populaci u pneumokoků, kterou už za pouhých 14 let popisují a poukazují na ni odborné zdroje, s tím, co přijde u HPV kvůli úplně stejným mechanismům, to jste uvedla přesně. :-) To si ale dovolujete hodně!!! Dejte pozor, aby se Vám neozval někdo nevlídný.... :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).