Hlavní navigace

Názor k článku Pět nejhloupějších vět, které rodičům dětí nikdy neříkejte! od ulik - Zdá se, že paní autorku rozčiluje možnost zůstat...

  • 11. 5. 2011 17:52

    ulik (neregistrovaný) ---.poruba.net

    Zdá se, že paní autorku rozčiluje možnost zůstat 4 roky na mateřské dovolené. Podobný institut ale má spousta zemí, akorát se to jmenuje jinak a je to jinak administrativně řešeno, ale výsledek je velice podobný. Například v Německu maminka může zůstat doma s dítětem prakticky libovolně dlouho (do 15 let dítěte (?)). Na každé dítě rodina dostává cca 150 EUR/měsíc + daňové úlevy na manželku a děti (úlevy jsou větší než v ČR). Sociální a zdravotní pojištění za maminku a děti neplatí stát, ale je zaplaceno z pojištění manžela (jedno pojištění pojišťuje celou rodinu). Neboli, ve výsledku je to velice podobné mateřské v ČR: za manželku jsou pojištění zaplacena, a rodina dostává od státu nějaké peníze na podporu rodiny.

    Jinak, facinuje mě, jak spoustě lidí (nejen autorce) vadí možnost zůstat na mateřské 4 roky doma s dítětem. Já myslím, že to není přehnaně dlouhá doba, a pokud se to někomu nelíbí, nemusí to využívat a může nastoupit do práce kdy sama uzná za vhodné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).