Hlavní navigace

Názor k článku Nová studie tvrdí, že snížení konzumace červeného masa je k ničemu od anonym - Mým selským rozumem, se zkušeností z vesnice i...

  • 27. 11. 2019 8:48

    bez přezdívky

    Mým selským rozumem, se zkušeností z vesnice i velkého města, musím říct, že v pohybu je zdraví a život. Vepřové je jistě skvělé a zdravé maso, stejně tak hovězí, kuře nebo ryby. Sedět na židli, nehýbat se, a jíst zvířata, která se také nehýbala, neviděla slunce, a nikdy se neproběhla po pastvě, tak to je dle mé soukromé úvahy nezdravé a zcestné. Maso člověk nepotřebuje každý den, jednou, dvakrát do týdne stačí. Je zcestné, ne-li přímo hloupoučké se domnívat, že vepřové maso je nezdravé, nebo že je kuřecí zdravější. Jde o tři věci: střídmost, pohyb a kvalitní zdroj potravin.

    Proto bych zcela fašisticky vystěhoval všecky městské přistěhovalce zpět do městských bytů. Vesnice mají zásobovat města kvalitní a místní zeleninou, obilovinami a masem. Na vesnicích mají žít lidé, kterým jde o půdu a přírodu. Né dementi, co chtějí mít anglický trávník a v pátek steak na grilu.

    Jak je vůbec možné, že se na vesnici přistěhuje člověk, který si jde stěžovat starostovi, že ho o víkednu budí sousedovic kohouti? Nebo že mu smrdí prasata do oken? Toto je nezdravé. Přestěhovat se z města na vesnici, zničit drahocennou půdu a jejjí vláhu svým každo-týdenním sekáním trávníku. Ti, co si staví domy na zemědělské půdě jsou zkrátka sobci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).