Hlavní navigace

Názor k článku Nekojím. Jsem vážně zrůda? od tatínek - Jsem chlap - pokud jste schopny to přijmout...

 • 6. 6. 2011 18:04

  tatínek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jsem chlap - pokud jste schopny to přijmout v debatě o kojení aniž vám vyskočí tlak, pak čtěte dál, jinak to nedělejte - nechci vám nic zlého.
  Článek jsem si četl, místy s náběhy na vztek. Pak jsem si říkal, že zřejmě jde o jistou terapii pro přesně vymezenou část čtenářek - proto mne zajímalo, co se objeví v komentářích. Ty mne dost uklidnily - je to tak, jak jsem doufal - část maminek, které se snažily o kojení, ale prostě to nešlo, byly frustrovány obecnou prezentací kojení jako jediné správné metody výživy malých drobečků a tento článek jim snad pomůže se dostat do duševní rovnováhy.
  Vpořádku. Proti tomu nic.
  Špatné jsou však dle mého všechny extrémy. Tedy v dané problematice jak to, že je někdo napadán za nekojení, tak to, že je zde v článku kojení prezentováno jako přežitek a pouhá jedna z možností. A to ta, která má v podstatě jen samá negativa ... tedy pro matku - totiž přesněji pro ženu, či ještě lépe dámu - vliv na postavu, hrozící společenské faux pas z flíčů na blůzce či podivný tvar poprsí k kloboučky apod.
  Můj názor je takový, že přirozené JE kojit, pokud je to možné. Pokud to možné není (ano, jde o míru zlomu v posuzování váhy důvodů/argumentů) - samozřejmě se přistoupí k alternativě. Naštěstí dnes jsou.
  Jde tedy o to to zkusit ... a když to nejde, tak nekojit - ale zkusit to!
  Samozřejmě je i tohle věcí volby každého jednotlivce, ale já mám třeba zrovna v této problematice nastaveno rozhodnutí na uvedenou zkoušku, zda to jde. Umím si představit tzv. emancipovanou "maminku", která se rozhodne (jen tak, jako jedna z možností), že porod bude Císařem a basta a kojení nepřichází v úvahu - vždyť už dost na tom, že si zhyzdí postavu břichem. Dokonce si umím představit i případ, kdy si nechá odnosit dítě jinou ženou (u nás zřejmě absolutně raritní varianta - bez zdravotního odůvodnění). Já tedy považuji oba tyto zmíněné postupy za vadné. Nevnucuji tento názor, jen se mi zdá, že se v článku a některými příspěvky v diskusi začíná nálada posunovat naznačeným směrem a nelíbí se mi to.
  Dodám jen, že je mi čtyřicet a mám s mou moc prima ženou tři děti (kojené po myslím rozumnou dobu).
  Přál bych všem maminkám, kterým kojení nejde, aby z toho nebyly zklamané - zkusily to a to se počítá a náhradní výživa dnes opravdu nepostrádá snad nic důležitého.
  Těm, co se dopředu rozhodly, že to ani nezkusí chci nicméně vzkázat, že nejsou zralé na mateřství.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).