Hlavní navigace

Mladý kokos je plný vitamínů, masa a pudinku

Mladý kokos bere útokem obchodní pulty a my jen tápeme, k čemu je kokos bez hnědého kabátku dobrý. Prozradíme, jak se do něj dostanete, co obsahuje i proč se mu říká přírodní iontový nápoj.

Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Kokosový ořech koupený na Vánoce obvykle dopadá vždy stejně, rozpůlen kladivem končí obykle v ptačích klecích jako houpačka. Nemáme totiž příliš velké povědomí, jak s ním lépe naložit. Tak zapomeňte na hnědou chupatou šišku a pořiďte si jeho mladšího brášku – mladý kokos. Zraje kratší dobu, je plný vitamínů a minerálů, a dají se s ním v kuchyni dělat divy. Mladý kokos nám představí výživový poradce Martin Jelínek.

Jaký je rozdíl mezi mladým kokosem a tím hnědým, který známe z obchodů?

První rozdíl najdeme už v samotném názvu – mladý kokos je sklízen v rozmezí šesti až osmi měsíců zrání. Hnědý kokos se nechává na stromech podstatně déle, většinou až dvanáct měsíců. Od toho se odvíjí i celá charakteristika plodu. Mladý kokos obsahuje čirou šťávu plnou spektra živin a používá se k pitnému režimu ve smyslu hydratace organismu. S rostoucí dobou zrání se mění i obsah těchto živin, roste podíl bílkovin a především tuků, tedy obsah energie je podstatně vyšší, mění se barva i konzistence šťávy do podoby mléka.

Jak se mladý kokos zpracovává – jak se do něj dostaneme a co všechno se z něj dá využít?

Kokos lze otevřít nožem, pilkou na chleba nebo mačetou. Odřízneme spodní část, na kterou kokos můžeme postavit, i horní část, do které nožem velmi snadno (dužnina je měkká) vyřízneme dírku. Šťávu pak můžeme vylít do sklenice, v lepším případě popíjet brčkem přímo z kokosu.


Autor: Kurzyatac.cz

Výživový poradce Martin Jelínek

Jak se získává kokosové mléko a jak kokosová voda?

Kokosové mléko se běžně získává rozmixováním masa z mladého kokosu s kokosovou vodou, obsahuje tedy ve srovnání s čistou vodou podstatně vyšší množství tuků. Komerčně prodávané kokosové mléko se ale vyrábí z dužniny starého kokosu, obsah tuků je tedy ještě mnohem vyšší. Navíc je potřeba zdůraznit, že pro komerční účely se mléko vždy pasterizuje, čímž se ničí zastoupené enzymy.

Jak vůbec voda z mladého kokosu chutná?

Voda z mladého kokosu je mírně nasládlá a svěží. Nejlépe chutná vychlazená a plně supluje vodu určenou k běžnému pitnému režimu či například iontové nápoje, jejichž nemalou vadou na kráse je zbytečně vysoký obsah cukrů a tedy i sladká chuť.

Je mladý kokos ve srovnání s tím „starým“ bohatší na minerální látky a vitamíny?

Mladý kokos je typický vysokým obsahem především minerálních látek v organické vazbě. To znamená, že se tyto prvky velmi dobře v organismu vstřebávají. Má smysl zmínit především draslík, sodík, železo a selen, navíc ve výhodných poměrech pro náš organismus a pochody v něm probíhající. Celkově je jejich zastoupení velmi podobné se „starým“ kokosem, hlavní odlišnost spočívá především v zastoupení tuků, kterých je v mladém kokosu naprosté minimum. Od toho se pak odvíjí i obsah energie, kde šťáva z mladého kokosu je nízkokalorickým nápojem.

Čím nám je mladý kokos prospěšný, podíváme-li se něj ze zdravotního hlediska?

Mladý kokos obsahuje široké spektrum živin. V popředí zájmu jsou kromě už zmíněných enzymů především vitamíny a minerální látky. Ty jsou zastoupené v zajímavých poměrech a dávají tak kokosové šťávě význam silně osvěžujícího nápoje ve smyslu podpory některých metabolických pochodů. Velmi často se voda používá například jako isotonický iontový nápoj, čehož rádi využívají sportovci.

TIPLI-tip-mesec

Jak mladý kokos využiji v kuchyni?

Voda je určena k přímé spotřebě, není vhodné ji tepelně zpracovávat, zničili bychom tak enzymy v ní obsažené. Je možné ale celý kokos rozříznout a lžičkou vybrat bílou gelovitou hmotu z kokosu. Tu laicky nazýváme „kokosové maso“ nebo „puding“ a můžeme ji vychutnávat přímo nebo použít k ochucení různých pokrmů, nejčastěji jako součást zdravých dezertů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).