Hlavní navigace

Názor k článku Ministerstvo zdravotnictví vydalo varování před e-cigaretami od anonym - Dobrý den Vážení (ne)kuřáci. Elektronickou cigaretu kouřím již cca...

 • 25. 9. 2019 13:14

  bez přezdívky

  Dobrý den Vážení (ne)kuřáci.
  Elektronickou cigaretu kouřím již cca 5 let.
  Kupuji si jen Booster s nikotinem bez příchutě a bázi.
  Nikdy jsem v ČR neviděl prodejnu s Boosterem obsahujícím THC.
  Takže debata o údajné škodlivosti je něčí fikce, ničím a nikým neprokázaná.
  Dokud nebude k dispozici objektivní studie, prokazující škodlivé účinky na organismus, bude taková debata zase o ničem. Stejně "předposraně" jako se chová ministerstvo zdravotnictví se chová i část nekuřáků a kuřáků obyčejných cigaret. Než začnete rozdávat rozumy o škodlivosti, zkuste si aspoň něco zjistit o složení náplní do el. cigaret v ČR. U každého výrobku je vždy uvedeno složení a vzájemný poměr těchto látek v balení. Takže argumentace " stejně nevíte co v tom opravdu je" je nesmysl.
  Stejně jako to, že při ohřívání dochází ke změně složení výrobku. Je to pouhá změna skupenství z kapalného na aerosol, bez hoření, tedy bez oxidační reakce jako u klasických cigaret.
  Ano jedna látka obsažená v náplních do el. cigaret je opravdu jedovatá a tou látkou je Nikotin.
  Dosud není nikým prokázáno, že by Nikotin byl karcinogenní látkou. Stejně není reálné se s tímto poměrem nikotinu ke zbytku náplně otrávit - museli by jste toho vypít opravdu hodně :-) - já používám Booster se 2% nikotinu tedy 20mg/ml a je to hodně silná dávka.
  Závěrem bych dodal toto: Věřte si čemu chcete, jen nás s tím neotravujte. :-)
  S pozdravem Petr.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).