Hlavní navigace

Mexická (prasečí) chřipka prý není tak nebezpečná, jako ptačí

Helena Singerová

Asijští odborníci, kteří mají zkušenosti s bojem proti epidemii SARS a ptačí chřipce sice nebanalizují rizika vyplývající ze současného šíření takzvané prasečí chřipky, zatím ji ale považují za mírnější než zmíněné choroby, uvedla agentura ČTK. „Virus je relativně slabý a zhruba odpovídá běžným chřipkovým virům přenášeným mezilidským kontaktem. Nedomnívám se, že se změní v prudce nakažlivý. Ale je to nový chřipkový virus, lišící se od běžného viru A(H1N1), a osoby, které se jím infikovaly,…

Doba čtení: do minuty

Sdílet

Asijští odborníci, kteří mají zkušenosti s bojem proti epidemii SARS a ptačí chřipce sice nebanalizují rizika vyplývající ze současného šíření takzvané prasečí chřipky, zatím ji ale považují za mírnější než zmíněné choroby, uvedla agentura ČTK.

„Virus je relativně slabý a zhruba odpovídá běžným chřipkovým virům přenášeným mezilidským kontaktem. Nedomnívám se, že se změní v prudce nakažlivý. Ale je to nový chřipkový virus, lišící se od běžného viru A(H1N1), a osoby, které se jím infikovaly, proti němu nemají protilátky, což pomáhá jeho šíření," prohlásil Masato Taširo, zaměstnanec japonského národního ústavu infekčních chorob a člen krizového výboru WHO.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).