Názor k článku
Lékaře nezajímalo, že rodím

Terezie
Terezie (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
11. 1. 2017 20:52

Re: vyváženost

celé vlákno

Á, tak jsem se přeci jen trefila :-). Už víme, odkud vítr fouká :-). Víte, samozřejmě to celé mohlo být trochu jinak, těžko soudit, když jsme u toho nebyli, ale to, že se k tomu sám onen lékař nijak nevyjádřil a tisková mluvčí vydala jen takové to typické obecné stanovisko "já nic, já muzikant", tak vše nahrává do karet paní Janákové. Neumím si představit scénář, kdy si žena se třemi malými dětmi vymyslí historku o tom, jak jí nějakej doktor málem podělal porod, a ještě se rozhodne věnovat své úsilí a čas podáním stížnosti.

Nechápu, co je sprostého na tom, napsat článek o vlastní zkušenosti s naším zdravotnickým systémem... Tím spíš, když druhá strana dostala prostor pro vyjádření. To, že se na to vykašlala a sama sebe tak shodila, je věc druhá.

A k těm soudům: nemáte pravdu, bohužel spousta lidí se na stížnost či dokonce soud vykašle, a to z mnoha důvodů. Každý nemá to odhodlání, nechce tomu věnovat svůj čas a energii, navíc tuší, že je to na dlouhé lokte a s nejistým výsledkem... Nemalá část lidí také dost možná cítí stud za to, co nastalo, přestože v tom jsou nevinně.